Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Evernex przejmuje brazylijskie Maminfo i wzmacnia swoją pozycję w Ameryce Południowej

  • Evernex, wiodący gracz na globalnym rynku dostawców usług TPM dla IT i centrów danych, ogłosił przejęcie brazylijskiej firmy Maminfo.
  • Maminfo, to założona w 2000 r. firma, która specjalizuje się w dostarczaniu usług sieciowych, głównie dla dużych operatorów telekomunikacyjnych.

 

Przejęcie południowoamerykańskiego potentata, jest kolejnym etapem strategii rozwoju i umacniania pozycji Evernex na globalnym rynku. Maminfo wykazała się zdolnością do adaptacji w dynamicznym sektorze IT i w ciągu ostatnich czterech lat podwoiła swoje przychody. Wniesie do francuskiej firmy specjalistyczną wiedzę o tamtejszym rynku sieciowym oraz swój ogólnokrajowy zasięg. Dzięki temu, Evernex umocni swoją pozycję dostawcy usług TPM dla operatorów telekomunikacyjnych oraz rozszerzy zakres usług dla innych branż, w tym finansowej i przemysłowej.

Stanislas Pilot, Prezes Grupy Evernex skomentował: – Dołączenie Maminfo do Evernex, jest naszym trzecim przejęciem w regionie LATAM, a drugim w Brazylii. Jesteśmy przekonani, że ten utalentowany zespół, znacznie poszerzy nasze możliwości w zakresie utrzymania sprzętu IT. Z radością witamy w rodzinie Evernex.

 

Kluczową rolę w procesie integracji, będzie odgrywał Adriano Marcelo, założyciel i dyrektor generalny Maminfo. Będzie on nadal zarządzał działalnością Maminfo jako części Evernex, a jego ekspercka wiedza na temat rynku telco, zapewni klientom w regionie LATAM wiele korzyści.

– Staliśmy się częścią światowego lidera, co otwiera przed nami nowe możliwości rozwoju. Jestem przekonany, że dzięki naszym wspólnym działaniom, umocnimy pozycję Evernex nie tylko na rynku LATAM, ale również w wymiarze globalnym – podkreślił Marcelo.

"To nie tylko wzmocnienie naszej obecności w Ameryce Łacińskiej, ale także podkreślenie zaangażowania Evernex w świadczenie kompleksowych usług IT dla różnych branż”. podsumował Mohamed Bella, Evernex EVP and Managing Director for LATAM and MEA W dalszym ciągu będziemy z zainteresowaniem obserwować rynek w poszukiwaniu nowych możliwości współpracy i partnerstwa, które umożliwią nam dalszy rozwój naszej globalnej obecności.” –  dodał.

 

 

Evernex jest globalnym dostawcą usług IT, przedłuża żywotność zasobów i oferuje kompleksową konserwację centrów danych rożnych dostawców. Dzięki temu maksymalizuje wydajność sprzętu i zwrot z inwestycji. Firma jest liderem na rynku usług serwisowych zewnętrznych dostawców o prawdziwie globalnym zasięgu. Działa w ponad 165 krajach w 45 biurach na całym świecie i jest niedościgniona pod względem zrównoważonego rozwoju i opłacalności. Codziennie wysyła jedną tonę metryczną części zamiennych na cały świat, aby utrzymać działanie centrów danych na najwyższym poziomie.

www.evernex.com

 

drukuj