Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Evernex Polska: Sebastian Pawlak mianowany VP Sales NECE. Nowa siedziba firmy.

 

  • Sebastian Pawlak, Managing Director NCSE Evernex Polska, został mianowany na funkcję wiceprezesa ds. sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej i Północnej (VP Sales NECE).
  • Polski oddział Evernex ma nową siedzibę, w której zatrudnia już ponad 30 osób.

 

Evernex jest zewnętrznym, niezależnym dostawcą usług serwisowych (TPM) dla IT i centrów danych. Firma oferuje rozwiązania, które minimalizują negatywny wpływ IT na naszą planetę oraz wspiera firmy w osiąganiu celów związanych ze zrównoważonym rozwojem, przy jednoczesnej oszczędności kosztów. Szef polskiego oddziału firmy, Sebastian Pawlak, podkreśla, że firma działa w obszarze 3R – Repair, Reuse, Recycle (Naprawa, Refabrykacja, Recykling).

 

Sebastian Pawlak jest doświadczonym managerem sprzedaży, który specjalizuje się w branży nowych technologii. Przed Evernexem pracował w największych międzynarodowowych  firmach, m.in. Hewlett Packard i Dell. W styczniu 2022 roku objął stanowisko Managing Director na region NCSE i Polski, a od niedawna pełni także funkcję wiceprezesa ds. sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej i Północnej (VP Sales for DACH, CEE and Nordics). Odpowiada za wyniki sprzedaży w Polsce, Izraelu, Czechach, Szwecji, Grecji, Serbii, Bośnii i Hercegowinie, Węgrzech, Mołdawii, Macedonii, Litwie, Norwegii, Finlandii, Łotwie, Cyprze, Rumunii, Kosowie, Danii, Słowenii, Albanii, Słowacji, Estonii, Bułgarii, Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

 – Proponowane przez nas rozwiązania to nie tylko odpowiedzialne podejście do środowiska i ekologii, ale także wymierne, finansowe korzyści dla współpracujących z nami firm.  Dzięki usługom TPM minimalizujemy ślad węglowy - wyjaśnia Sebastian Pawlak – Cieszę się z tego, że jako szef sprzedaży regionu NECE będę miał możliwość upowszechniania takiego podejścia w naszej części świata, na dodatek wprost z naszej nowej, nowoczesnej siedziby – zaprojektowanej zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju – dodał.

 

30-osobowy zespół polskiego oddziału firmy, który do tej pory pracował w dwóch warszawskich biurach, połączył swoje siły pod jednym dachem. Na nową lokalizację wybrany został kompleks Poleczki Park, mieszczący się przy ulicy Osmańskiej 12 w Warszawie. W oficjalnym otwarciu nowej siedziby uczestniczył Stanislas Pilot, CEO Evernex.

W naszej działalności koncentrujemy się na obszarze 3R – Repair, Reuse, Recycle (Naprawa, Refabrykacja, Recykling). Dlatego przy wyborze nowego biura, poza tak oczywistymi sprawami jak jego lokalizacja, koszty utrzymania czy funkcjonalność, braliśmy pod uwagę to, by jego projekt wpisywał się w wartości naszej firmy uwzględniając zasady zrównoważonego rozwoju – podkreślił Sebastian Pawlak.

 

Projekt budynku, wykorzystuje najnowsze technologie w celu zoptymalizowania zużycia energii. Wyposażony jest w inteligentne światła oraz rolety dostosowujące się do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz, co pozwala maksymalnie wykorzystać naturalne światło do efektywnego oświetlenia przestrzeni biurowej.

Do chłodzenia biura zamiast freonu, używana jest woda lodowa, a wentylatory zasilane energią wiatrową zapewniają chłodzenie, znacznie redukując ślad węglowy biura. Część ścian zbudowano z materiałów pochodzących z rozbiórek innych budynków, co idealnie wpisuje się w jedno z „R” Evernexu – recykling.

Obiekt liczy ponad 500 m2 przestronnej powierzchni biurowej, magazyn o powierzchni 350 m2 oraz dodatkowe 150 m2 podzielone między laboratorium a showroomem, prezentującym sprzęt IT. Kompleks jest świetnie zlokalizowany - znajduje się zaledwie pięć minut od lotniska Chopina na Okęciu, z którego do biura można wygodnie dotrzeć shuttle busem a w okolicy istnieje doskonała baza hotelowa i gastronomiczna.

– Biuro jest zaprojektowane tak, aby zaoferować jak najbardziej przyjazne i inspirujące środowisko dla pracujących w nim ludzi. Jesteśmy świadomi, że firmy, które inwestują w zrównoważone miejsca pracy, mają z tego tytułu wiele korzyści i większe możliwości do przyciągania talentów oraz doświadczonych pracowników. Nie bez znaczenia są także udogodnienia dla naszych partnerów biznesowych. Pół żartem, pół serio - przyznam szczerze, że sam sobie trochę zazdroszczę możliwości pracy w takim miejscu” - podsumował Sebastian Pawlak, VP Sales NECE Evernex.

 

 

Evernex jest globalnym dostawcą usług IT, przedłuża żywotność zasobów i oferuje kompleksową konserwację centrów danych rożnych dostawców. Dzięki temu maksymalizuje wydajność sprzętu i zwrot z inwestycji. Firma jest liderem na rynku usług serwisowych zewnętrznych dostawców o prawdziwie globalnym zasięgu. Działa w ponad 165 krajach w 45 biurach na całym świecie i jest niedościgniona pod względem zrównoważonego rozwoju i opłacalności. Codziennie wysyła jedną tonę metryczną części zamiennych na cały świat, aby utrzymać działanie centrów danych na najwyższym poziomie.

www.evernex.com

LinkedIn

 

drukuj