Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Cena Wolności: Wystawa Obrazów, Koncert i Aukcja Charytatywna na rzecz walczącej Ukrainy

  • Rusza "Cena Wolności": wystawa obrazów i koncerty zwieńczone aukcją charytatywną wyjątkowych obrazów ukraińskich malarzy, która odbędzie się 27 sierpnia 2023 roku o godzinie 15:00 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie.
  • Ponad 200 unikalnych obrazów uznanych artystów i młodych talentów z Ukrainy zostanie zaprezentowanych na wystawie, a dochód z charytatywnej aukcji przeznaczony zostanie na wsparcie Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji. Wydarzenie uświetni koncert wielokrotnie nagradzanego Chóru męskiego "Żurawli".

Wystawa Cena Wolności to okazja do zapoznania się z niepowtarzalnymi dziełami zarówno uznanych, cenionych artystów, jak i utalentowanych współczesnych malarzy z Ukrainy. Ponad 200 prezentowanych obrazów istnieją w jedynych egzemplarzach i pochodzą z prywatnych kolekcji. To niepowtarzalne połączenie różnych stylów sprawia, że wystawa stanowi wyjątkowe doświadczenie dla miłośników sztuki i kultury.

"W sztuce jest siła, która łączy, inspiruje i mobilizuje do działania. Poprzez nasze wydarzenie chcemy nie tylko wesprzeć Ukrainę, ale również pokazać różnorodność i bogactwo jej kultury." - mówi Halina Andruszków z Fundacji Uniters.

Nagulko Petrenko

Aukcja charytatywna

Data: 27 sierpnia 2023 roku, godzina 15:00

Miejsce: Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25, Warszawa

Podczas wydarzenia 27.08.2023 odbędzie się aukcja wybranych dzieł sztuki z prywatnych kolekcji artystów. Pozostałe wystawione obrazy można będzie zakupić. Dochód z aukcji zostanie w całości przekazany na pomoc dla walczącej Ukrainy.

Wydarzenie poprzedzi dwutygodniowa wystawa, dzięki czemu każdy będzie mógł zapoznać się z przedstawionymi dziełami sztuki. Wystawę "Cena wolności- Wystawa Sztuki Ukraińskich Artystów „ zwiedzić będzie można  w Domu Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 w Warszawie pomiędzy 14 a 26 sierpnia, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 11:00 - 19:00.

Organizatorzy i partnerzy

To wyjątkowe wydarzenie powstało dzięki współpracy Fundacji UNITERS i Fundacji Siła Ukraińskiego Ducha z Ukrainy.

Partnerami są m.in. Związek Ukraińców w Polsce, Związek Artystów i Plastyków Ukrainy oraz projekt artystyczny Oleny Yehorushkinej "Ukraine wARTime" w ramach programu stypendialnego Gaude Polonia oraz Neuron Agencja PR.

Neuron to warszawska agencja specjalizująca się w doradztwie strategicznym i prowadzeniu projektów komunikacyjnych. Do klientów firmy należą m. in. Otovo, Zyxel oraz Evernex Polska. Więcej informacji: www.neuron.pl

drukuj