Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Otwiera się Park Rozwoju. Otoczenie wykonała Ogrodownia.

W tym tygodniu otwarto nowy warszawski kompleks biurowy Park Rozwoju. Ogrodownia współtworzyła małą architekturę i realizowała zieleń wokół budynków. W projekcie i realizacji wykorzystano innowacyjne rozwiązania i pomysły, by stworzyć nowoczesne, przyjazne miejsce pracy, wypoczynku i rekreacji.

Otoczenie wokół nowo otwartych budynków Parku Rozwoju jest efektem współpracy inwestora Echo Investment z projektantami JEMS ARCHITEKCI, RS Architektura Krajobrazu i specjalistami Ogrodowni. Doświadczony zespół Ogrodowni zaproponował innowacyjne rozwiązania techniczne. W efekcie prac powstała mała architektura idealnie dopasowana do kształtów biurowca i zieleni. Sercem przestrzeni jest efektowna wodna kaskada, która stała się głównym elementem znaku graficznego Parku Rozwoju.

„Koordynacja, elastyczność i świeże spojrzenie to podstawa przy takim projekcie. Koordynowaliśmy działania z innymi ekipami podwykonawców. To pozwoliło na płynną i efektywną pracę nad wystrojem otoczenia budynku. Elastyczność powoduje, że tak jak w przypadku kaskady wprowadzamy korekty sposobu montażu i kształtu elementów w trakcie realizacji i osiągamy jeszcze lepszy efekt wizualny. Nowe spojrzenie pozwala nam, tak jak w przypadku ławek, opracować specjalną technologię montażu elementów z drewna egzotycznego iroko i wiązowca z częściami ze stali nierdzewnej.” – mówi Mariusz Pasek z Ogrodowni.

Certyfikat BREEAM na poziomie Excellent

Dbałość o wszystkie elementy projektu oraz precyzja ich wykonania są szczególnie ważne dla inwestora Parku Rozwoju. Budynek II etapu otrzymał już certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent.

W dostosowaniu się do wymogów tego prestiżowego certyfikatu Ogrodowni pomaga wieloletnie doświadczenie. Firma przygotowała tzw. „raporty ekologa” dla wielu inwestorów budownictwa komercyjnego, starających się o BREEAM.

Przyjazne miejsce pracy

Otoczenie Parku Rozwoju łączy w nowoczesny sposób funkcje użytkowe i ozdobne. Ławki i kaskada stały się charakterystycznym elementem wystroju oraz stanowią rozpoznawalny znak całego kompleksu biurowego. Pracownicy chętnie szukają tu chwili wytchnienia. Korzystają z możliwości zjedzenia lunchu na świeżym powietrzu, czy zorganizowania spotkania służbowego w eleganckim otoczeniu bez konieczności oddalania się od biura.

Udana współpraca

Praca Ogrodowni przy kompleksie Parku Rozwoju jest kolejnym efektem współpracy pracowni z JEMS ARCHITEKCI. Obie firmy pracowały już razem przy projektach koncepcyjnych i wykonawczych np. biurowców Greenwings czy Oxygen Park. Projekty wykonawcze dla inwestycji Echo Investment wykonał zespół Ogrodowni pod kierownictwem Mariusza Paska.

Ogrodownia zajmuje się inwestycjami mieszkaniowymi, publicznymi i komercyjnymi we współpracy z wieloma renomowanymi firmami architektonicznymi i wykonawczymi. Stworzenie projektu i wykonanie architektury zieleni, powierzyło Ogrodowni wiele firm i instytucji, które postawiły na kreatywność i jednocześnie niezawodny profesjonalizm firmy. Więcej informacji na www.ogrodownia.pl

drukuj