Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Ogrodownia projektuje dla poznańskiej inwestycji

Ogrodownia przygotowała projekt zieleni dla realizowanego obecnie przez LONGBRIDGE osiedla w Poznaniu - Apartamenty przy Kościelnej.

Ogrodownia zaprojektowała zieleń dla kolejnego już osiedla mieszkaniowego – tym razem w Poznaniu. Jest to również kolejny projekt dla inwestycji LONGBRIDGE – wcześniej Ogrodownia zaplanowała i wykonała zieleń dla zrealizowanego już pierwszego etapu osiedla „Przy Pałacu” w Pruszkowie.

„Przygotowując projekt dla Apartamentów przy Kościelnej chcieliśmy nawiązać do nowoczesnej formy budynków i strukturą roślinności podkreślić ich eleganckie bryły” – powiedział Mariusz Pasek, współwłaściciel Ogrodowni. – „Jednocześnie dołożyliśmy starań, aby otoczenie było przyjazne dla mieszkańców i łatwe w utrzymaniu.”

Harmonijną całość dla stosunkowo niewielkiej przestrzeni uzyskano dzięki zastosowaniu czytelnego układu zieleni i elementów małej architektury. Na osi wejścia umieszczono rzeźbę przyciągającą uwagę przybywających, natomiast rytmicznie usytuowane zimozielone drzewa w donicach prowadzą wzrok w głąb osiedla.

Najbardziej charakterystyczną część projektu stanowi ciąg pieszy z naprzemiennym układem długich drewnianych donic. Kompozycję podkreśla rysunek nawierzchni z ciemnej i jasnej kostki oraz regularnie usytuowane pergole. Wejścia do budynków zostały zaakcentowane ciemną kostką i formowanymi bukszpanami. Dla przełamania geometrycznego układu, nasadzenia w donicach mają swobodny naturalistyczny charakter.

Z myślą o najmłodszych zaprojektowano także plac zabaw, ogrodzony i osłonięty zielenią. Żywe kolory  zastosowanych zabawek i urozmaicony wzór nawierzchni pobudzają wyobraźnię dzieci i zachęcają do zabawy. W projekcie placu położono również szczególny nacisk na całkowite bezpieczeństwo bawiących się maluchów.

W projekcie wykorzystane zostały ozdobne  jabłonie, klony, wiśnie, tawuły, śnieguliczki, czyli rośliny, które nie wymagają intensywnej pielęgnacji oraz są odporne na niesprzyjające warunki środowiska. Wokół całego osiedla biegnie wypełniona roślinnością „zielona droga” pożarowa, a dopełnienie stanowi odpowiednio dobrane oświetlenie, wiążące projekt w jednolitą całość.

***


Ogrodownia to dział Pracowni Sztuki Ogrodowej, specjalizujący się w inwestycjach mieszkaniowych, publicznych i komercyjnych na terenie całego kraju. Zajmuje się sporządzaniem projektów architektury krajobrazu i ich realizacją, inwentaryzacją zieleni, rewaloryzacją ogrodowo-parkowych założeń historycznych oraz doradztwem z zakresu architektury krajobrazu. Do realizacji Ogrodowni należą m.in. plac wypoczynkowy w Parku Ujazdowskim w Warszawie, zieleń na dachu centrum handlowego Arkadia w Warszawie, a także otoczenie osiedli mieszkaniowych Słoneczny Skwer, Pegaz, Lazurowa Dolina czy Osiedle Słoneczne.

drukuj