Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Ogrodownia zaprojektowała zieleń dla inwestycji Sansara

Ogrodownia przygotowała projekt zieleni dla ukończonego niedawno osiedla mieszkaniowego Sansara w Warszawie.

Opracowany przez Ogrodownię projekt zieleni dla ukończonego już osiedla mieszkaniowego Sansara przy ul. Górczewskiej 228 objął zarówno wnętrze zamkniętego osiedla, jak i otaczający je teren. Został przygotowany tak, aby nawiązywać do formy architektonicznej budynków.

Na stosunkowo wąskiej przestrzeni, udało się stworzyć ciekawy układ zieleni wzbogacony elementami małej architektury, takimi jak drewniane pergole i betonowe donice. Struktura zieleni została zgeometryzowana i zrytmizowana przez kompozycje krzewów (zimozielone kosodrzewiny, irgi,  tawuły, brzozy karłowate)  oraz drzew (głogi, jabłonie czy kuliste robinie akacjowe „Umbraculifera” sadzone w donicach). Geometryczny układ dodatkowo podkreśla rysunek nawierzchni.

Najbardziej reprezentacyjną częścią projektu stanowi wewnętrzny pas zieleni z naprzemiennym układem placów zabaw, placów wypoczynkowych oraz betonowych donic z robiniami akacjowymi. Rytmiczność układu podkreślają drewniane pergole, pod którymi ustawione zostały ławki. Z placów zabaw otwierają się widoki na skwery ze zróżnicowaną rzeźbą terenu.

Pasy zieleni wzdłuż wewnętrznych dróg, spełniają funkcję ekranów, oddzielających ogródki lokatorskie od terenów użytkowanych przez ogół mieszkańców. Składają się na nią głownie niestrzyżone żywopłoty z irgi błyszczącej oraz jednogatunkowe grupy krzewów.


***


Ogrodownia to dział działającej od 1997 r. Pracowni Sztuki Ogrodowej, specjalizujący się w inwestycjach mieszkaniowych, publicznych i komercyjnych. Zajmuje się sporządzaniem projektów architektury krajobrazu i ich realizacją, inwentaryzacją zieleni, rewaloryzacją ogrodowo-parkowych założeń historycznych oraz doradztwem z zakresu architektury krajobrazu. Do realizacji Ogrodowni należą m.in. plac wypoczynkowy w Parku Ujazdowskim w Warszawie, zieleń na dachu centrum handlowego Arkadia w Warszawie, a także otoczenie warszawskich osiedli Słoneczny Skwer, Pegaz czy Lazurowa Dolina.

drukuj