Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Ogrodownia dla "Dnia Ziemi"

W niedzielę, 26 kwietnia br. na Polu Mokotowskim w Warszawie odbędzie się impreza z okazji "Dnia Ziemi". Część obchodów - w formie "zielonego happeningu" przygotuje Ogrodownia.

Na potrzeby obchodów "Dnia Ziemi" Ogrodownia przygotuje gigantyczne, kolorowe logo organizacji "Partnerstwo dla Klimatu", ułożone z 1600 różnobarwnych bratków (w doniczkach), które następnie rozdane zostaną zwiedzającym.

Ogrodownia wykona również instalację z kilkudziesięciu żywych, młodych drzew zestawionych z analogiczną ilością drzew martwych i wyschniętych. Pierwsza grupa drzew wyrastać będzie z żywozielonej, kwitnącej warstwy krzewów i bylin, natomiast druga – z gruzu i piachu. Instalacja ma na celu pokazanie w dobitny sposób degradujących zmian w klimacie, spowodowanych brakiem wody i zanieczyszczeniem środowiska.

***

"Partnerstwo dla Klimatu" jest podmiotem powołanym przez Ministerstwo Środowiska, w celu prowadzenia innowacyjnych działań edukacyjnych i promocyjnych związanych z problematyką klimatu.

***

Ogrodownia to dział działającej od 1997 r. Pracowni Sztuki Ogrodowej, specjalizujący się w inwestycjach mieszkaniowych, publicznych i komercyjnych. Zajmuje się sporządzaniem projektów architektury krajobrazu i ich realizacją, inwentaryzacją zieleni, rewaloryzacją ogrodowo-parkowych
założeń historycznych oraz doradztwem z zakresu architektury krajobrazu. Do realizacji Ogrodowni należą m.in. plac wypoczynkowy w Parku Ujazdowskim w Warszawie, zieleń na dachu centrum handlowego Arkadia w Warszawie, a także otoczenie warszawskich osiedli Słoneczny Skwer, Pegaz czy Lazurowa Dolina.

drukuj