Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Grupa Zyxel wyróżniona w raporcie S&P Global's Sustainability Yearbook 2024

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych, opartych na sztucznej inteligencji rozwiązań sieciowych w chmurze, ogłosił, że Zyxel Group została wyróżniona w S&P Global's Sustainability Yearbook 2024. Wiodące wyniki firmy zapewniły jej miejsce w kategoriach "Top 5%" i "Industry Mover", podkreślając jej niezachwiane zaangażowanie w zrównoważone praktyki środowiskowe, społeczne i ładu korporacyjnego (ESG).

S&P Global Sustainability Yearbook jest kompilacją spółek z wiodącymi w branży praktykami w zakresie zrównoważonego rozwoju i służy jako główny punkt odniesienia dla inwestorów i rządów na całym świecie. Firmy oceniane są na podstawie wyników ESG z ubiegłego roku. W roczniku na 2024 r. uwzględniono tylko 759 najlepszych wyników - ułamek z ponad 9 400 firm z  62 branży. Tylko cztery firmy z branży sprzętu komunikacyjnego znalazły się w zestawieniu, a mianowicie Zyxel, Cisco, Ericsson i Wistron NeWeb.

W najnowszej ocenie S&P Global Zyxel zdobył wysokie noty w kategoriach "Zużycie energii", "Innowacje procesowe" i "Innowacje produktowe". Firma uzyskała również dobre wyniki w kategorii "Środki bezpieczeństwa sieci IT" za cyberbezpieczeństwo. Doceniono również  wysiłki firmy na rzecz praw pracowników i partnerów.

W ramach swojego zobowiązania do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 roku, Zyxel Group uruchomiła cyfrową platformę zarządzania do monitorowania zużycia węgla i zasobów energetycznych w całej grupie i łańcuchu dostaw zgodnie z praktykami inicjatywy Science Based Targets (SBTi). Zyxel Group dąży również do stosowania  w swoim łańcuchu dostaw  praktyk niskoemisyjnych poprzez inicjatywy takie jak program szkoleniowy Zero Carbon Academy.

Wymierne postępy firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju zyskały uznanie w kraju i za granicą, w tym rating MSCI ESG na poziomie A w 2023 r., a także złoto za raportowanie zrównoważonego rozwoju i nagrodę Information Security Leadership Award podczas Taiwan Corporate Sustainability Awards 2023.

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

drukuj