Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Czas przyspieszyć sieci – kluczowe trendy na 2024 r.

Kevin Drinkall, dyrektor ds. marketingu i strategii GTM w regionie EMEA w Zyxel Networks, opowiada, jakie jego zdaniem będą główne trendy w technologii sieciowej w nadchodzącym roku.

Zyxel Networks przewiduje, że 2024 będzie rokiem kolejnych innowacji w sieciach. Będzie to rok, w którym klienci dokonają poważnych i w wielu przypadkach potrzebnych inwestycji w modernizację technologii bezprzewodowych.

To również rok, w którym pojawi się Wi-Fi 7 i zwiększy się wykorzystanie Wi-Fi 6 i 6E. Na rynku dostępnych jest już wiele punktów dostępowych Wi-Fi 7, a w ciągu roku pojawi się ich znacznie więcej.

Wi-Fi 7 jest znacznie szybsze i lepsze w zapewnianiu spójnej i niezawodnej łączności w gęstych środowiskach. W przypadku małych i średnich firm oraz mniejszych biur, Wi-Fi 7 może być poza zasięgiem niektórych budżetów; w takich przypadkach Wi-Fi 6 lub 6E będą bardziej przystępną cenowo opcją i równie dobrą inwestycją. Warto zauważyć, że większość urządzeń Wi-Fi 6/6E i wszystkie urządzenia Wi-Fi 7 są wyposażone w ochronę WPA3, która zapewnia większe bezpieczeństwo zarówno infrastruktury, jak i urządzeń, które łączą się bezprzewodowo.

Wielogigabitowe prędkości i prostsze zabezpieczenia

Kolejnym ważnym trendem będzie przechodzenie na przełączniki wielogigabitowe, które oferują podłączonym urządzeniom prędkości rzędu 2,5 Gb/s, 5 Gb/s i 10 Gb/s. W 2024 r. do oferty Zyxel dodane zostaną przełączniki multi-gigabitowe o zwiększonej możliwości PoE. Urządzenia wdrażane obecnie na brzegu sieci, takie jak punkty dostępowe Wi-Fi 6/6E i Wi-Fi 7, wraz ze sprzętem takim jak wysokiej jakości kamery do monitoringu IP z funkcją pan-zoom-tilt (PZT), wymagają dodatkowej mocy do działania. Oznacza to wzrost z 15,4 W lub 30 W na port do 60 W na port przełącznika sieciowego (PoE+ do PoE++).

W przypadku bezpieczeństwa sieci kluczowym trendem będzie upraszczanie. Każdego roku liczba zagrożeń rośnie, co prowadzi do tego, że cyfrowe rozwiązania bezpieczeństwa stają się coraz bardziej złożone. I choć są one absolutnie niezbędne, to dla mniejszych firm, które nie mają specjalistycznej wiedzy technicznej lub z zakresu cyberbezpieczeństwa, może to być zniechęcające.

Widzimy tu dwa równoległe trendy: coraz większą chęć uproszczenia ochrony sieci i większą skłonność do oddania administracji i zarządzania bezpieczeństwem w ręce profesjonalistów.

Zyxel Networks już zareagował na oba te trendy. Inicjatywa Connect and Protect zapewnia wstępnie zdefiniowane konfiguracje cyberbezpieczeństwa, dzięki czemu wdrożenie jest znacznie łatwiejsze. Dzięki ciągłemu rozwojowi platformy Nebula do zarządzania chmurą i cyberbezpieczeństwem w chmurze, Zyxel zapewnia dodatkową i proaktywną ochronę przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami. Zyxel wprowadził również wspólne wykrywanie i reagowanie (CDR - funkcja ta wyszukuje niebezpieczne urządzenia podłączone przez Wi-Fi i we współpracy z jedną z zapór sieciowych Zyxel Networks powstrzymuje je zgodnie z ustalonymi wcześniej warunkami.

Wyższa przepustowość

Nadrzędnym celem będzie przejście na wyższą przepustowość w całej sieci; złożoność aplikacji, treści i usług opartych na chmurze wymaga tego już teraz. W 2024 r. nadejdzie czas, aby sieć przyspieszyła.

Będziemy również świadkami dalszej transformacji w kierunku zdalnego monitorowania i zarządzania, które obejmuje konfigurację i instalację. Nie jest to nowy trend, ale tendencja, która przyśpiesza i od pewnego czasu napędzana jest przez rosnącą akceptację usług zarządzanych, niedobór zaawansowanych umiejętności technicznych i rosnącą zależność wszystkich organizacji od ich systemów informatycznych, łączności i sieci.

Nebula, dzięki rozszerzonym możliwościom – w szczególności dodatkowym funkcjom bezpieczeństwa oraz wykorzystaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w celu wykrywania i rozwiązywania błędów – staje się kompleksowym rozwiązaniem, za pomocą którego można monitorować całą sieć (lub wiele sieci).

Jest to długoterminowy kierunek rozwoju. Urządzenia będą instalowane, konfigurowane i zarządzane zdalnie, a współpraca i współdzielenie funkcji między przełącznikami, bezprzewodowymi punktami dostępowymi i urządzeniami zabezpieczającymi będą znacznie większe. W 2024 r. będziemy świadkami rozwoju sieci do poziomu, w którym dostrajanie wydajności i cyfrowe cyberbezpieczeństwo będą w pełni zintegrowane we wszystkich urządzeniach, a całość będzie monitorowana i zarządzana za pośrednictwem chmury.

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

drukuj