Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Rozwiązania sieciowe Zyxel w marketach budowlanych PSB Mrówka

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań sieciowych opartych na chmurze zbudował skuteczny i bezpieczny system informatyczny w sieci polskich sklepów budowlanych PSB Mrówka. Wdrożenie było odpowiedzią na rosnące potrzeby klientów marketów oraz konieczność modernizacji istniejącej infrastruktury sieciowej. Realizowane było jednocześnie w dwóch sklepach, które zlokalizowane są w Wieluniu i Zawierciu.

Współpraca z PSB Mrówka poprzedzona była dogłębną analizą potrzeb i specyfikacji technicznych obu lokalizacji. Zyxel, wykorzystując swoje bogate doświadczenie w tworzeniu spersonalizowanych rozwiązań sieciowych, zaprojektował i zaimplementował system, który nie tylko ułatwia codzienne operacje, ale także zwiększa bezpieczeństwo danych i efektywność obsługi klientów.

Kluczowym elementem było wdrożenie nowoczesnych zapór sieciowych z serii USG Flex, które zostały zaprojektowane z uwzględnieniem wielowarstwowej ochrony przed wieloma typami zagrożeń. Zaawansowane, inteligentne przełączniki zarządzane serii GS1920 oraz dwuradiowy punkt dostępowy NWA1123AC, zostały wybrane ze względu na ich wydajność oraz dopasowanie do potrzeb i ochronę bezpieczeństwa sieci. Każdy element, nowej infrastruktury sieciowej, został dobrany tak, aby zapewnić maksymalną wydajność, energooszczędność i elastyczność. Dodatkowo, automatyzacja procesów i ulepszone zabezpieczenia danych znacznie zwiększyły bezpieczeństwo transakcji, otwierając drzwi do dalszego rozwoju firmy.

Oczekiwania klienta w przypadku tej realizacji koncentrowały się głównie na skalowalności i elastyczności rozwiązań, które przełożą się na rozwój działalności klienta. Zastosowanie urządzeń firmy Zyxel pozwoliło zoptymalizować także koszty, poprawić jakość usług i bezpieczeństwo przetwarzanych danych – powiedział Aleksander Styś, VAR Account Manager w firmie Zyxel.

Projekt stanowi początek długoterminowej współpracy między firmą Zyxel a siecią sklepów budowlanych PSB Mrówka. Planowane są dalsze działania, które będą kontynuacją cyfrowej transformacji i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań.

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

drukuj