Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Zyxel chroni dane pacjentów kliniki stomatologicznej Prodentist!

Gabinet stomatologiczny Prodentist w Warszawie zapewnia leczenie i profilaktykę z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć naukowych w medycynie. W obliczu rosnącej liczby cyberataków na placówki medyczne, Prodentist postanowił zainwestować w najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT marki Zyxel.

Cyberataki na instytucje medyczne stanowią poważne zagrożenie, nie tylko ze względu na potencjalne kradzieże danych pacjentów, ale także z powodu możliwości zakłócenia działania krytycznych systemów medycznych. We współpracy z ekspertami z firmy Kowalski ORG oraz Zyxel Polska, klinika zaimplementowała zaporę sieciową Zyxel USG FLEX 100. Urządzenie zapewnia automatyczną ochronę przez cyberzagrożeniami, które pochodzą z wewnątrz sieci, jak i z zewnątrz. Zewnętrzna ochrona obejmuje funkcję URL Threat Filter, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem oraz funkcję zapobiegania włamaniom. Wewnętrzna funkcja ochrony obejmuje usługi Applcation Patrol oraz Web Filtering. Zapora sieciowa Zyxel USG FLEX 100 zapewnia pełną ochronę danych pacjentów Kliniki.

- Placówki medyczne zarządzają dużą ilością danych osobowych i  medycznych, dlatego priorytetem jest zapewnienie im zabezpieczenia odpowiedniego do poziomu ryzyka . Naszą zaporę sieciową Zyxel USG FLEX 100 zaprojektowano z uwzględnieniem wielowarstwowej ochrony przed wieloma typami zagrożeń – powiedział  Aleksander Styś, VAR Account Manager, Zyxel Polska.

Kluczowym elementem było zabezpieczenie sieci komputerowej Kliniki w architekturze „Zero-Trust”. Wymagało to zintegrowania zapory sieciowej z istniejącą infrastrukturą kliniki, w tym z systemami znieczulania, radiowizjografami i tomografią komputerową CBCT. Dzięki temu lekarze będą mogli bezpiecznie i sprawnie komunikować się z systemem medycznym dostępnym w modelu SaaS oraz utrzymywać zdalne, szyfrowane połączenie VPN z aplikacją medyczną.

Specjaliści z firmy Kowalski ORG podzielili sieć komputerową kliniki na mniejsze podsieci, co pozwoliło na lepszą kontrolę ruchu i zwiększyło ochronę przed potencjalnymi zagrożeniami. Przy tworzeniu sieci lokalnej wykorzystano 24-portowy przełącznik serii GS1915 od Zyxel, który charakteryzuje się zwiększoną wydajnością dzięki zastosowanej technologii plug-n-play oraz posiada funkcję ”Power over Ethernet”.

- Realizując projekt dla Kliniki Prodentist, mieliśmy na uwadze standardy bezpieczeństwa, jak ISO27001 oraz potrzebę zapewnienia płynności pracy lekarzy. Dzięki współpracy z Zyxel stworzyliśmy rozwiązanie, które chroni dane pacjentów i zwiększa odporność sieci komputerowej w Klinice na cyber-ataki – Krzysztof Kowalski, Właściciel Kowalski ORG.

Więcej informacji dotyczących wdrożenia: https://www.zyxel.com/pl/pl/success-stories/zyxel-chroni-dane-wrazliwe-w-klinice-stomatologicznej-prodentist

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

drukuj