Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Bestsellerowa seria punktów dostępowych Wi-Fi 6 rozszerzona o nowe modele wielogigabitowe

Rodzina punktów dostępowych Wi-Fi 6, które stanowią alternatywę dla UniFi i są przeznaczone głównie dla małych i średnich organizacji, została rozszerzona o modele wielogigabitowe.

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych, chmurowych rozwiązań łączności sieciowej, rozszerzył swoją serię punktów dostępowych, przeznaczoną głównie dla małych i średnich firm i organizacji, o dwa dodatkowe modele.

Punkty dostępowe z tej serii szybko stały się bestsellerem, ponieważ zapewniają  dostęp do nowoczesnej bezprzewodowej technologii sieciowej w przystępnej cenie. Oferują zdalne, scentralizowane, zarządzanie całą siecią i poszczególnymi punktami dostępowymi za pośrednictwem zaawansowanej platformy chmurowej Nebula. Urządzenia posiadają wszystkie funkcje, które są wymagane do zbudowania bezpiecznej sieci korporacyjnej, ale docenią je również bardziej zaawansowani użytkownicy w domowych biurach. Aby przejść na zaawansowany standard bezprzewodowy, wystarczy wymienić istniejące punkty dostępowe na nowe przy zachowaniu dotychczasowego okablowania sieciowego. Parametry punktów dostępowych sprawiają, że są one atrakcyjną alternatywą dla UniFi.

 Dostęp do Internetu wszędzie, gdzie jest potrzebny

Punkty dostępowe Zyxel NWA50AX i Zyxel NWA90AX umożliwiają rozszerzenie sieci wewnątrz budynków na wszystkie lokalizacje, w których potrzebny jest dostęp do sieci lokalnej i Internetu.

Oprócz tych dwóch urządzeń nowa seria obejmuje również model zewnętrzny NWA55AXE, który oferuje stopień ochrony IP55 przed kurzem oraz wodą. Zapewnia on łączność na parkingach, dziedzińcach, w ogrodach oraz innych obszarach pod otwartym niebem. Nadaje się też doskonale do tworzenia łączy bezprzewodowych między budynkami z wykorzystaniem technologii Zyxel Smart Mesh.

Wielogigabitowy punkt dostępowy Wi-Fi 6 dla małych firm

Nowo wprowadzone do sprzedaży punkty dostępowe Zyxel NWA50AX PRO i NWA90AX PRO to idealny wybór dla małych firm szukających ekonomicznego punktu dostępowego Wi-Fi 6, który zapewnia wielogigabitowe prędkości sięgające 3000 Mb/s i obsługuje większą liczbę podłączonych urządzeń oraz aplikacji.

Oprócz przyspieszenia łączności Wi-Fi oba punkty dostępowe oferują również wielogigabitowe połączenia Ethernet. Port uplink 2.5G może używać typowego okablowania Cat5e, więc eliminuje wąskie gardło 1.0G bez konieczności wymiany kabli, ułatwiając tworzenie szybkiego środowiska sieciowego w firmie lub domu.

Konfiguracja sieci bezprzewodowej w kilka minut!

Punkty dostępowe NWA50AX PRO i NWA90AX PRO zaprojektowano z myślą o łatwej konfiguracji i instalacji w takich obiektach, jak małe hotele, sklepy detaliczne, restauracje lub domowe biura. Nie trzeba być ekspertem od sieci. Prosta konfiguracja pozwala stworzyć sieć dla klientów i pracowników w ciągu kilku minut.

Podobnie jak w przypadku innych produktów z tej serii, punktami dostępowymi można zarządzać albo za pomocą chmurowej platformy Nebula, albo przy użyciu lokalnego interfejsu urządzenia. Dzięki temu administratorzy sieci mogą monitorować całą sieć bezprzewodową organizacji i konfigurować każdy punkt dostępowy z dowolnego miejsca i o każdej porze przy użyciu przeglądarki internetowej albo aplikacji na smartfony i tablety.

Maksymalnie uproszczono też proces dodawania nowych punktów dostępowych. Wystarczy przeskanować kod QR na urządzeniu za pomocą smartfona, aby szybko i automatycznie powielić ustawienia sieciowe poprzednio zainstalowanych punktów dostępowych. Podstawowa wersja usługi chmurowej Nebula, która całkowicie wystarcza do codziennego zarządzania punktami dostępowymi i sieciami bezprzewodowymi, jest dostępna bezpłatnie. Dzięki temu nowymi punktami dostępowymi Zyxel można zarządzać za pośrednictwem chmury bez ponoszenia dodatkowych opłat licencyjnych.

Łatwe wdrożenie dzięki Zyxel Smart Mesh

Technologia Zyxel Smart Mesh automatycznie tworzy dynamiczne łącza bezprzewodowe pomiędzy punktami dostępowymi i ogranicza konieczność kładzenia skomplikowanego i  niewygodnego okablowania we wdrożeniach Wi-Fi.

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

drukuj