Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Zyxel chroni małe firmy dzięki najnowszemu routerowi Wi-Fi 6

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych, opartych na chmurze rozwiązań sieciowych, wprowadza do sprzedaży nowy, trójzakresowy, zarządzany w chmurze router SCR 50AXE – AXE5400 Wi-Fi 6E. Łączy on zabezpieczenia, Wi-Fi 6E oraz zarządzanie chmurowe w jednym urządzeniu. To proste i niedrogie rozwiązanie, które zaprojektowano z myślą o użytkownikach małych i domowych biur, pracownikach zdalnych oraz właścicielach małych firm.

W dzisiejszych czasach, gdzie na firmy czyha wiele cyberzagrożeń, muszą one inwestować w solidne zabezpieczenia sieci bezprzewodowych, by uniemożliwić nieautoryzowanym użytkownikom dostęp do swoich danych. Choć na rynku jest obecnie wiele urządzeń zabezpieczających i Wi-Fi, właściciele małych firm i domowych biur często mają kłopot ze znalezieniem ekonomicznego rozwiązania, które byłoby proste, szybkie, bezpieczne i łatwe w zarządzaniu. SCR 50AXE łączy w jednym, przystępnym cenowo urządzeniu wszystko, co jest potrzebne w małej sieci biznesowej.

Zabezpieczenia sieci bez abonamentu

Router SCR 50AXE został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie i oferuje firewall, ograniczenie ruchu z wybranych krajów, IPsec VPN i dedykowane SSID dla gości, bez żadnych dodatkowych abonamentów czy kosztów licencyjnych. Wbudowane funkcje zarządzania zagrożeniami pomagają chronić małe firmy przed ransomware’em, złośliwym oprogramowaniem, oszustwami pocztowymi, phishingiem, włamaniami, exploitami i innymi atakami, wykorzystując technologie analizy reputacji, które zapewniają wysoką skuteczność przy mniejszym zużyciu mocy obliczeniowej.

Użytkownicy, którzy potrzebują dodatkowych zabezpieczeń i opcji zarządzania, mogą nabyć licencję SCR Pro Pack, która obejmuje m.in. analizę zagrożeń w czasie rzeczywistym, filtrowanie witryn (DNS) obsługiwane przez Trellix, 30-dniową retencję logów, inteligentne zarządzanie siecią wspierane przez sztuczną inteligencję.

Wszystkie funkcje zarządzania zagrożeniami są prezentowane w interfejsie bezpieczeństwa, która pokazuje analizę potencjalnych zagrożeń i dostarcza informacji o tym, jak zachowują się urządzenia podłączone do routera.

Proste zarządzanie superszybką łącznością Wi-Fi

Oprócz kompleksowych środków bezpieczeństwa, router SCR 50AXE obsługuje również najnowszą trójzakresową łączność AXE5400 Wi-Fi 6E.  Zapewnia to firmom dostęp do częstotliwości 2,4 GHz i 5GHz, jak również do nowo otwartego pasma 6 GHz z bardzo szerokimi kanałami. Dzięki temu mogą korzystać z maksymalnej szybkości transmisji i niewielkich opóźnień, nawet przy wielu połączeniach jednocześnie.

Ponadto SCR 50AXE jest urządzeniem chmurowym – zarządzamy nim za pośrednictwem platformy Zyxel Nebula. Korzystając z aplikacji Nebula, klienci mogą skonfigurować SCR 50AXE kilkoma kliknięciami myszy i przypisać nazwę Wi-Fi całej sieci, łącznie z routerem i ewentualnymi dodatkowymi punktami dostępowymi. Aplikacja pozwala też zarządzać łącznością i zabezpieczeniami z dowolnego miejsca za pomocą jednej konsoli oraz szybko zapoznawać się ze stanem bezpieczeństwa sieci.

Ken Tsai, wiceprezes Zyxel Gateway SBU, powiedział:

- Rynek małych firm często bywa zaniedbywany, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i zarządzanie siecią, dlatego jesteśmy dumni, że możemy zaoferować ekonomiczne rozwiązanie, które łączy obie te funkcje w jednym urządzeniu. Kombinacja niezawodnych zabezpieczeń, bardzo szybkiej łączności Wi-Fi i zarządzania w chmurze oznacza, że SCR 50AXE jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które chcą uprościć zarządzanie siecią, ale nie kosztem bezpieczeństwa lub jakości.

Więcej informacji o nowym zarządzanym w chmurze, zabezpieczonym routerze Wi-Fi 6E firmy Zyxel można znaleźć pod adresem https://www.zyxel.com/pl/pl/products/next-gen-firewall/secure-cloud-managed-router-with-axe5400-wifi-6e-scr-50axe

 

 

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

drukuj