Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Zapory Zyxel ZyWALL VPN uzyskały walidację Microsoft Azure

Zatwierdzenie urządzeń zabezpieczających Zyxel przez platformę chmurową Microsoft Azure umożliwi małym i średnim przedsiębiorstwom ulepszenie oraz rozbudowę infrastruktury w technologii hybrydowej chmury.

Zapory zabezpieczające ZyWALL otrzymały walidację od popularnej usługi w chmurze jaką jest Microsoft Azure. Certyfikowane partnerstwo ułatwi firmie Zyxel dostarczanie niezrównanej elastyczności, skalowalności oraz wygody małym i średnim przedsiębiorstwom, które korzystają z sieci hybrydowych i wykorzystują połączenie infrastruktury „on-site” z chmurą.

Wszystkie urządzenia z certyfikatem Azure są poddawane rygorystycznym testom walidacyjnym. ZyWALL nie tylko poradził sobie z wszelkimi testami, ale został także wyróżniony przez zespół Azure.

Wszystkie testy techniczne zostały zaliczone, a połączenia, które stworzyliśmy z ZyWALL ATP200, były bardzo stabilne przez wiele dni – powiedział Mario Afiri kierownik ds. Inżynierii w Microsoft Azure Networking. – Produkt od samego początku był także łatwy w konfiguracji. Te urządzenia zmieniają zasady gry – dodał.

W związku z rosnącą zależnością usług o krytycznym znaczeniu od platform chmurowych, takich jak Azure – wybór portalu, przez który użytkownicy będą bezpiecznie łączyć się z chmurą, nigdy nie był tak bardzo istotny. Rodzina ZyWALL, składająca się z serii USG, ATP i VPN, obejmuje gamę produktów, które można zastosować w każdym rodzaju sieci. Wszystkie urządzenia zaprojektowano tak, aby były prawdziwym rozwiązaniem „w jednym opakowaniu”, umożliwiając klientom biznesowym szybkie i efektywne kosztowo wykorzystywanie swoich usług w chmurze, bez konieczności zakupu nowych rozwiązań sprzętowych. Jednak to, co wyróżnia ZyWALL na tle innych produktów z certyfikatem Azure, to obsługa zarówno funkcji BGP (Border Gateway Protocol), jak i VTI (Virtual Tunnel Interface). Obie funkcje zapewniają przełomową elastyczność oraz skalowalność, co jest bardzo ważne dla małych i średnich firm, które chcą zyskać przewagę nad konkurencją.

Aby pozostać konkurencyjnym i mieć największe szanse na długoterminowy sukces, współczesne firmy muszą być wszechstronne – mówi Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications. – To jeden z głównych powodów, dla których elastyczne, oparte na chmurze rozwiązania, takie jak Microsoft Azure, stały się w ciągu ostatnich kilku lat bardzo popularne. Zawsze wierzyliśmy, że nasza rodzina ZyWALL oferuje najlepsze dostępne produkty, wykorzystujące moc chmury, więc otrzymanie walidacji od Azure jest dla nas wielkim zaszczytem ­– dodaje.

Integracja Microsoft Azure z BGP i VTI jest teraz dostępna dla następujących urządzeń zabezpieczających ZyWALL z oprogramowaniem sprzętowym w wersji ZLD v4.32 lub nowszej.

ZyWALL USG

ZyWALL VPN

ZyWALL ATP

USG40(W)/60(W)

VPN50/100/300

ATP200/500/800

USG110/210/310

 

 

USG1100/1900

 

 

USG20(W)-VPN

 

 

USG2200-VPN

 

 

ZyWALL 110/310/1100

 

 

 

Instrukcja konfiguracji Azure dostępna jest na forum Zyxel:

BGP: https://businessforum.zyxel.com/discussion/2650/

VTI: https://businessforum.zyxel.com/discussion/2648/

Więcej informacji o zaporach zabezpieczających ZyWALL znajduje się na stronie:

https://www.zyxel.com/products_services/smb-security_firewalls.shtml

Zyxel Communications

Zyxel Communications już od prawie 30 lat łączy ludzi koncentrując się na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów. Nasze możliwości adaptacji oraz innowacyjne technologie sieciowe czynią nas liderami komunikacji dla firm telekomunikacyjnych, dostawców usług, klientów biznesowych i użytkowników domowych.

  • 1500+ współpracowników na całym świecie
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
  • Ponad 700,000 firm pracujących lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • Obecność na 150 światowych rynkach

Obecnie, Zyxel Communications tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspierając ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

ZYXEL – twój sieciowy sojusznik

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

drukuj