Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Zarządzaj siecią z dowolnego miejsca, dzięki platformie Nebula

Letnie miesiące to czas wyjazdów urlopowych. Może to oznaczać utratę kontroli nad firmowym Wi-Fi pod nieobecność osoby, która za nie odpowiada. Rozwiązaniem jest platforma Nebula, która pozwala na prostą kontrolę firmowej sieci z poziomu aplikacji w telefonie – bez komplikacji i zbędnej straty czasu, niezależnie od tego gdzie się znajdujemy.

Małe i średnie firmy nie zatrudniają zwykle etatowych informatyków, a kontrolę nad stanem firmowego Wi-Fi sprawuje jedna osoba, którą nierzadko jest właściciel firmy. W sytuacji, gdy pracownik zarządzający siecią jest nieobecny w firmie, na przykład z powodu urlopu, zmiana konfiguracji czy rozwiązywanie problemów z połączeniami może ulec znacznej komplikacji. Aby temu zapobiec, sieć warto oprzeć na urządzeniach zarządzalnych za pomocą aplikacji Nebula od Zyxel. Takie rozwiązanie pozwoli na łatwą obsługę przez osobę obecną w biurze lub rozwiązanie problemów zdalnie, nawet z leżaka na plaży lub ze schroniska w górach.

Zarówno wersja przeglądarkowa platformy jak i aplikacja mobilna Nebula są w pełni funkcjonalne, a jednocześnie czytelne i intuicyjne. Przy tworzeniu Nebuli nadrzędnym celem było uzyskanie platformy przyjaznej użytkownikowi – mówi Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications. – Dzięki temu, z przyłączaniem nowych urządzeń czy zmianą parametrów sieci poradzi sobie praktycznie każdy – dodaje.

Platforma pozwala kontrolować aktywność poszczególnych użytkowników Wi-Fi w czasie rzeczywistym, regulować dostęp do poszczególnych witryn oraz dopuszczalną prędkość transferu. W ramach Nebuli możliwe jest też tworzenie nowych, wydzielonych sieci dla pracowników, gości i urządzeń mobilnych. Dołączanie i konfiguracja nowych urządzeń odbywa się automatycznie po zeskanowaniu kodu QR z opakowania danego urządzenia. To rozwiązanie przyspieszające pracę i znacznie ją upraszczające.

Więcej o platformie Nebula i współpracujących z nią urządzeniach można dowiedzieć się na stronie producenta.

Zyxel Communications

Zyxel Communications już od prawie 30 lat łączy ludzi koncentrując się na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów. Nasze możliwości adaptacji oraz innowacyjne technologie sieciowe czynią nas liderami komunikacji dla firm telekomunikacyjnych, dostawców usług, klientów biznesowych i użytkowników domowych.

  • 1500+ współpracowników na całym świecie
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
  • Ponad 700,000 firm pracujących lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • Obecność na 150 światowych rynkach

Obecnie, Zyxel Communications tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspierając ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

ZYXEL – twój sieciowy sojusznik

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

drukuj