Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Zyxel prezentuje punkt dostępowy 11ac dedykowany sektorowi SOHO i małym firmom

Zyxel Communications poszerza swoją ofertę rozwiązań bezprzewodowych i prezentuje dwuradiowy punkt dostępowy PoE NWA1123-AC PRO w trybie 802.11ac. Zaprojektowany dla sektora SOHO i małych firm, niezależny punkt dostępowy wyposażono w odporną obudowę, podwójnie zoptymalizowaną antenę, dwie opcje montażu oraz w asystenta konfiguracji, który w prosty sposób ułatwia niezaawansowanym użytkownikom zbudowanie potężnej i elastycznej sieci bezprzewodowej.

Elastyczna instalacja optymalizująca zasięg

Pomimo, że najlepszym sposobem optymalizacji zasięgu sieci bezprzewodowej jest wsparcie profesjonalistów, nie zawsze jest to odpowiednie i ekonomiczne rozwiązanie dla drobniejszych klientów biznesowych czy właścicieli biur prowadzonych w domu. Dzięki obsłudze dwóch rodzajów montażu oraz podwójnie zoptymalizowanej konstrukcji anteny, model NWA1123-AC PRO, zaprojektowany z myślą o użytkownikach chcących zbudować elastyczną sieć, można zamocować na ścianie lub pod sufitem, niwelującym tym samym wzajemne zakłócanie się punktów dostępnych zamontowanych na różnych kondygnacjach. Możliwość konfiguracji anteny umożliwia dobranie najbardziej optymalnego zasięgu sygnału bezprzewodowego niezależnie od zastosowanego rodzaju montażu.

Wydajność bezprzewodowa poszczególnych punktów ograniczana jest wymogami montażu narzucanymi przez poprowadzoną instalację sieciową lub zasilającą. Tryb[1] PoE i repeater obsługiwany przez model NWA1123-AC PRO zapewnia dodatkową elastyczność dla użytkowników, którzy chcą zainstalować urządzenie w dowolnym miejscu w biurze. W miejscach, w których nie ma gniazdka elektrycznego, NWA1123-AC PRO można zasilać poprzez sieciowy kabel ethernet. Nawet jeśli punkt dostępowy będzie poza zasięgiem kabla sieciowego, urządzenie może odbierać i przesyłać dalej sygnał bezprzewodowo w trybie wzmacniacza sygnału (repeater mode).

Sposób na prostą i wygodną konfigurację sieci

Dostępny asystent umożliwia użytkownikom przeprowadzenie konfiguracji w 6 krokach. Konfiguracja i zarządzanie wieloma punktami dostępowymi jest możliwa przy wykorzystaniu funkcjonalności oprogramowań Zyxel One Network oraz ZON, które zapewniają ujednoliconą i scentralizowaną konfigurację z poziomu jednego panelu zarządzania.

Odporna konstrukcja zapewniająca oszczędność w dłuższej perspektywie czasu

Zewnętrzna obudowa modelu NWA1123-AC PRO została wykonana z nietoksycznych materiałów, z kolei wewnątrz urządzenia zastosowano wytrzymałe kondensatory oraz zaawansowaną konstrukcję rozpraszania ciepła. Ultra płaska konstrukcja o grubości 32mm (1.26 cala) w estetycznym białym kolorze doskonale wpasuje się w wystrój małych i nowoczesnych pomieszczeń biurowych.

– Wraz z modelem NWA1123-AC PRO chcemy zaoferować rozwiązanie sieci bezprzewodowej, które ułatwi klientom biznesowym i właścicielom małych biur pełne wykorzystanie ich własnego potencjału – komentuje Aleksander Styś, Internal Account Manager w Zyxel Polska To pomoże użytkownikom w profesjonalny sposób zwiększyć zasięg sieci bezprzewodowej – dodaje.

Zyxel posiada kompleksową ofertę bezprzewodowych punktów dostępowych, która obejmuje kontrolery zarządzające oraz modele zarządzane poprzez chmurę i jest dedykowana dla małych i średnich klientów biznesowych. Więcej informacji znajduje się na internetowej stronie Zyxel.

 [1] Kompatybilne z serią punktów dostępowych Zyxel Unified Pro i Unified

Zyxel Communications

Zyxel Communications już od prawie 30 lat łączy ludzi koncentrując się na innowacyjności i na klientach. Nasze możliwości adaptacji oraz innowacyjne technologie sieciowe czynią nas liderami komunikacji dla firm telekomunikacyjnych, dostawców usług, firm i użytkowników domowych.

  • 1500+ współpracowników na całym świecie
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
  • Ponad 700,000 firm pracujących lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • Obecność na 150 światowych rynkach

Obecnie, Zyxel Communications tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspierając ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym. ZYXEL – twój sieciowy sojusznik

drukuj