Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Nowy zewnętrzny router ZyXELa 4G LTE7410 zwiększy zasięg komunikacji szerokopasmowej

ZyXEL Communications przedstawia nowy zewnętrzny router 4G LTE7410, który umożliwia udostępnianie mobilnych połączeń LTE do kablowych i bezprzewodowych urządzeń w dowolnych miejscach, w których jest zasięg LTE. Jest to idealne rozwiązanie do lokalizacji zdalnych, w których połączenia kablowe nie są dostępne lub w których wymagana jest redundancja komunikacji szerokopasmowej.

Dla organizatorów różnych wydarzeń w warunkach zewnętrznych lub dla osób przebywających w lokalizacjach tymczasowych, połączenia szerokopasmowe mogą być wyzwaniem ze względu na brak infrastruktury kablowej lub wysokie koszty związane z ich instalacją. Skonstruowany w celu rozwiązania tych problemów ZyXEL LTE7410 to zewnętrzny router 4G LTE, który umożliwia zamianę ultraszybkich mobilnych połączeń 4G LTE na komunikację kablową lub bezprzewodową w zależności od rodzaju urządzeń połączonych z LTE7410.

Wystarczy umieścić kartę SIM 4G w urządzeniu ZyXEL LTE7410 i wystawić je na zewnątrz budynku lub umieścić w docelowej lokalizacji zewnętrznej. Następnie należy podłączyć LTE7410 do routera, punktu dostępowego lub do urządzenia sieciowego z interfejsem Ethernet. LTE7410 nawiąże komunikację z lokalnym nadajnikiem LTE i umożliwi urządzeniom sieciowym ultraszybkie mobilne połączenia 4G LTE. Komunikacja pomiędzy urządzeniami a LTE7410 może być kablowa lub bezprzewodowa w zależności od zastosowanych urządzeń.

LTE7410 obsługuje wiele zakresów (pasma 3/7/20), które stanowią 70% instalacji LTE na całym świecie. Wysoki zysk anteny (10 dBi) oferuje mocniejszy sygnał transmisji i większy zasięg. W testach praktycznych w terenie, LTE7410 umożliwił komunikację z nadajnikiem LTE w obu kierunkach na dystansie 25 kilometrów. Dla użytkowników przewodowych LTE7410 może działać jako połączenie zapasowe WAN (wide area network), gdy standardowe połączenie zawiedzie lub gdy jest przeciążone.

LTE7410 umożliwia elastyczną konfigurację sieci w obu trybach „bridge” i „routing”. Dzięki obsłudze tych trybów LTE7410 można łatwo połączyć z siecią niezależnie czy będzie to połączenie z bramą, routerem czy z punktem dostępowym. Odporna obudowa IP67 gwarantuje również niezawodność połączeń nawet w najcięższych warunkach atmosferycznych.

„Zaobserwowaliśmy gwałtowny wzrost mobilnych instalacji szerokopasmowych na całym świecie i przewidujemy ich dalszy rozwój w ciągu kilku najbliższych lat” mówi Norbert Ogłoziński, Country Sales Manager, ZyXEL Communications. - „Oznacza to, że mobilne sieci szerokopasmowe staną się bardziej powszechne niż kiedykolwiek wcześniej. Posiadanie modelu LTE7410 daje użytkownikom ogromne korzyści, wynikające z możliwości połączeń w każdym miejscu. Zewnętrzny router 4G  ZyXEL LTE7410 to najlepszy możliwy wybór, który jest łatwy w konfiguracji i umożliwia optymalną wydajność i ochronę w warunkach zewnętrznych.”

Dostępność i cena

Sugerowana przez producenta cena routera ZyXEL 4G LTE7410 dla resellera wynosi  303 euro + VAT.

Bramę można nabyć poprzez dystrybutorów ZyXELa: AB, ABC Data, Action, RRC i Veracomp.

Więcej informacji o rozwiązaniach marki ZyXEL można znaleźć na stronie www.zyxel.com/pl

 

 

ZyXEL Communications

Firma ZyXEL Communications, założona w 1989 r. na Tajwanie, to światowej klasy producent urządzeń sieciowych oferujący innowacyjne i niezawodne rozwiązania internetowe. Jako jeden z pierwszych producentów modemów, ZyXEL w szybkim tempie stał się wiodącym dostawcą technologii sieciowych. Współcześnie ZyXEL jest jedną z niewielu firm na świecie, mających w swojej ofercie kompletne rozwiązania sieciowe dla operatorów telekomunikacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także dla cyfrowego domu, dopasowanych do wielu różnych scenariuszy wdrożeniowych. Rozwiązania telekomunikacyjne obejmują przewodowy i bezprzewodowy sprzęt sieciowy, sieciowe urządzenia abonenckie oraz przełączniki klasy operatorskiej. W ofercie dla MŚP oraz korporacji znajdują się m.in. zintegrowane bramy bezpieczeństwa (Unified Security Gateway), przełączniki LAN, WLAN oraz telefonia IP. Na potrzeby cyfrowego domu ZyXEL proponuje urządzenia do łączności sieciowej i rozwiązania multimedialne. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.zyxel.pl.

drukuj