Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Nowe przełączniki zarządzalne ZyXEL serii 3700 i XS3900 dla sieci biurowych

ZyXEL Communications poszerza ofertę swoich urządzeń sieciowych o nową serię zaawansowanych przełączników zaprojektowanych do sieci o wysokiej dostępności, wydajności i z zarządzaniem niezbędnym w głównych infrastrukturach sieciowych i w centrach danych. Najnowsze przełączniki XGS3700 oraz XS3900 posiadają wydajność 10GbE Ethernet, zaawansowane opcje zarządzania i wbudowane zasilanie zapasowe.

Rodzina przełączników zarządzalnych warstwy drugiej GS3700 i XGS3700 zaprojektowana została dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz fili biurowych. Urządzenia posiadają wydajność gigabitową z opcjonalnymi połączeniami 10GbE, co czyni je idealnymi do agregacji przełączników w sieci. Wszystkie cztery modele 24 i 48 portowe są również dostępne w wersjach z obsługą zasilania PoE Plus. Dzięki temu urządzenia są idealną platformą do rozbudowanych sieci bezprzewodowych, telefonii IP oraz do monitoringu IP.

ZyXEL XS3900-48F jest rozbudowanym przełącznikiem 10GbE typu „top-of-the-rack”, który oferuje przepustowość wymaganą dla optymalnej wydajności wirtualnych centrów danych oraz rozbudowanych sieci. Model posiada 48 portów 10GbE SFP+ oraz cztery porty 40GbE QSFP+ i oferuje bardzo wysoką przepustowość oraz skalowalność wymaganą do obsługi intensywnego ruchu sieciowego.

Obie serie przełączników 3700 i XS3900-48F zostały wyposażone w zapasowe wentylatory z opcją wymiany w czasie pracy i dzięki temu oferują wysoką niezawodność niezbędną w sieciach o bardzo dużym znaczeniu. Urządzenia łączą w sobie opcje zarządzania warstwy drugiej z ograniczoną gwarancją dożywotnią i posiadają pełną funkcjonalność niezbędną dla firm wraz z gwarancją zwrotu z inwestycji.

Najlepszy wybór

Dla partnerów ZyXELa oznacza to dobrą okazję wdrożenia produktów w nowe obszary rynku i zmianę dotychczasowych wyborów sektora średniego oraz Enterprise, mówi Norbert Ogłoziński Country Sales Manager ZyXEL Communications:

Nasze nowe przełączniki charakteryzują się wysoką dostępnością, przepustowością i elastycznością, którą firmy z sektora średniego oraz Enterprise potrzebują, aby zapewniać optymalną wydajność dla wirtualnych aplikacji i zaawansowanych usług sieciowych bazujących na protokole IP. Urządzenia te wpływają na wzrost reputacji ZyXELa, jako firmy dostarczającej rozwiązania o doskonałej wydajności i niezawodności stanowiące solidną ochronę inwestycji. Odnieśliśmy wielki sukces na rynku małych i średnich przedsiębiorstw wraz z serią inteligentnych przełączników zarządzalnych 3700, idealnie dopasowanych do sieci głównych i końcowych oraz z serią XS3900 zoptymalizowaną tak, aby radzić sobie z dużymi obciążeniami, jako brama do centów danych. Wraz z tymi urządzeniami partnerzy ZyXELa mogą oferować kompletne rozwiązania końcowe dla większych i średnich klientów sektora MŚP.”

Zaimplementowane funkcje redundantne na pewno zainteresują potencjalnych klientów szukających sposobu na zbudowanie infrastruktury sieciowej obsługującej ich codzienne krytycznie ważne usługi oraz aplikacje. Przełączniki oprócz wymiennych w czasie pracy modułów chłodzących oraz zasilających obsługują również oba protokoły ECMP (equal-cost multi-path routingu) oraz VRRP ( Virtual Router Redundancy Protocol), dostarczając większą wydajność i optymalizację przepustowości.

Z myślą o partnerach

Według Norberta Ogłozińskiego: “Wraz z serią 3700 i XS3900 ZyXEL podnosi poziom konkurencji na rynku infrastruktur sieciowych. Są to jedyne przełączniki w swojej klasie oferujące taki poziom redundancji i różnorodności zastosowania. Urządzenia te posiadają wszystkie lub większość opcji zarządzania niezbędnych, aby móc obsługiwać znacznie wyższe poziomy ruchu sieciowego i nowoczesne usługi przy jednoczesnym zachowaniu efektywnej kontroli, redukcji kosztów i zagwarantowaniu odpowiedniej przepustowości dla krytycznie ważnych aplikacji.

„Te przełączniki umożliwiają partnerom ZyXELa konkurowanie i pokonywanie producentów, którzy do tej pory z reguły wygrywali – nawet, jeśli oferowali urządzenia o mniejszej wydajności, różnorodności zastosowania i z mniejszym współczynnikiem ochrony inwestycji. ZyXEL oferuje rzeczywistą, realną i bardzo atrakcyjną alternatywę. Dodatkowo partnerzy ZyXEL mogą liczyć na atrakcyjne marże, specjalne promocje i wsparcie dostępne dla wszystkich projektów.”

ZyXEL stał się kluczowym graczem na rynku przełączników zarządzalnych a nowa linia urządzeń jeszcze bardziej wzmacnia jego pozycję.

Proponowane przez producenta ceny netto dla klienta końcowego to:

GS3700-24 –1008 euro

GS3700-24HP – 1239 euro

GS3700-48 –1267 euro

GS3700-48HP – 1568 euro

XGS3700-24 – 1309 euro

XGS3700-24HP – 1617 euro

XGS3700-48 – 1617 euro

XGS3700-48HP – 1946 euro

XS3900-48F – 11060 euro

Więcej informacji o przełącznikach zarządzalnych serii 3700 oraz XS3900 można uzyskać kontaktując się z dystrybutorami: AB, Action, eD'system, RRC, Veracomp.

Więcej informacji o firmie: www.zyxel.pl

ZyXEL Communications

Firma ZyXEL Communications, założona w 1989 r. na Tajwanie, to światowej klasy producent urządzeń sieciowych oferujący innowacyjne i niezawodne rozwiązania internetowe. Jako jeden z pierwszych producentów modemów, ZyXEL w szybkim tempie stał się wiodącym dostawcą technologii sieciowych. Współcześnie ZyXEL jest jedną z niewielu firm na świecie, mających w swojej ofercie kompletne rozwiązania sieciowe dla operatorów telekomunikacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także dla cyfrowego domu, dopasowanych do wielu różnych scenariuszy wdrożeniowych. Rozwiązania telekomunikacyjne obejmują przewodowy i bezprzewodowy sprzęt sieciowy, sieciowe urządzenia abonenckie oraz przełączniki klasy operatorskiej. W ofercie dla MŚP oraz korporacji znajdują się m.in. zintegrowane bramy bezpieczeństwa (Unified Security Gateway), przełączniki LAN, WLAN oraz telefonia IP. Na potrzeby cyfrowego domu ZyXEL proponuje urządzenia do łączności sieciowej i rozwiązania multimedialne. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.zyxel.pl.

drukuj