Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Dwuzakresowa brama dostępowa ZyXEL UAG4100

ZyXEL Communications przedstawia zintegrowaną bramę dostępową ZyXEL UAG4100. Jest to najnowsze urządzenie dedykowane dla sektora HoReCa. Dwuzakresowa konstrukcja UAG4100 pozwala na automatyczne przełączanie się w tryb 5 GHz, gdy pasmo 2,4 GHz jest w pełni obciążone i kontroluje przepływ ruchu w celu uniknięcia niestabilnej transmisji.

Po sukcesie modelu N4100, który został zainstalowany w ponad ośmiu tysiącach hoteli na całym świecie, ZyXEL UAG4100 jako zaawansowana brama oferuje jeszcze większą skalowalność. W dzisiejszych czasach ludzie przyzwyczajeni są do korzystania z internetu w każdym miejscu i o każdej porze, wielu z nich posiada więcej niż jedno urządzenie mobilne. Większość instalacji sieciowych w środowisku firm z branży hotelarskiej nie nadąża za tym trendem i w rezultacie ich sieci oferują niewystarczającą jakość połączeń, a to obniża poziom zadowolenia klientów.

Dwie częstotliwości

Model UAG4100 obsługuje dwie częstotliwości radiowe 2,4 GHz i 5 GHz i umożliwia obsługę dwukrotnie większej ilości użytkowników w porównaniu do starszych bram WiFi. Konstrukcja dwuzakresowa pozwala na automatyczne przełączanie się w tryb 5 GHz, gdy pasmo 2,4 GHz jest w pełni obciążone i kontroluje przepływ ruchu w celu uniknięcia niestabilnej transmisji. Brama ZyXEL UAG4100 posiada możliwość zarządzania jednocześnie trzystoma użytkownikami przewodowymi oraz bezprzewodowymi oraz funkcję przydzielania priorytetów przepustowości dla każdego z kont. Dzięki temu gwarantuje wysoką jakość połączeń internetowych, zapobiega problemom z przepustowością oraz zwiększa satysfakcję klientów, umożliwiając im swobodne korzystanie z internetu.

Wymogi UE

Coraz więcej instytucji rządowych wymaga, aby udostępniane publicznie usługi sieciowe były monitorowane i archiwizowane zgodnie z przepisami Unii Europejskiej (2006/24/EC). Wymaga się, aby firmy przechowywały informacje dostępowe przez określony czas. Niestosowanie się do tych przepisów może zakończyć się dla firm z branży HoReCa karą i może stać się dużym problemem dla tych z nich, które nie posiadają odpowiedniego sprzętu. Brama dostępowa ZyXEL UAG4100 pomaga firmom spełniać wymagania przepisów i umożliwia nagrywanie informacji dotyczących użytkowników takich jak adres MAC, źródłowy i docelowy adres IP itp. Są to wystarczające dane niezbędne podczas kontroli.

Dane dostępowe stale przy sobie

UAG4100 posiada funkcje generowania rachunków i umożliwia właścicielom zarządzanie dostępem do internetu. Urządzenie posiada własną stronę, na której użytkownik może się zalogować. UAG4100 obsługuje również autoryzację z serwerem RADIUS. Dodatkowo istnieje możliwość wysyłania danych dostępowych na telefon klienta w wiadomości sms. Dzięki temu użytkownicy przez cały czas posiadają przy sobie dane dostępowe i nie muszą martwić się utratą wydrukowanego rachunku, na którym znajduje się login i hasło.

W przypadku większych pomieszczeń, należy stosować większą ilość punktów dostępowych. Dla właścicieli lokali szybka rozbudowa sieci bez wpływu na codzienne funkcjonowanie to największy problem. Zintegrowany z kontrolerem WLAN, UAG4100 ułatwia instalację punktów dostępowych nie wymagając ich konfiguracji wstępnej. Gdy UAG4100 ustabilizuje połączenie z punktem dostępowym, konfiguracja zostanie natychmiast przesłana do każdego urządzenia a monitorowanie oraz zarządzanie punktami dostępowymi może odbywać się z jednego punktu centralnego poprzez UAG4100. To eliminuje problemy związane z instalacją wielu urządzeń WiFi.

Zintegrowana brama dostępowa ZyXELUAG4100 dostępna jest u autoryzowanych partnerów : AB, Action, eD'system, RRC, Veracomp.

Sugerowana cena dla klienta końcowego to: 909 euro

 

Więcej informacji znajduje się na naszej stronie www.zyxel.com.

ZyXEL Communications

Firma ZyXEL Communications, założona w 1989 r. na Tajwanie, to światowej klasy producent urządzeń sieciowych oferujący innowacyjne i niezawodne rozwiązania internetowe. Jako jeden z pierwszych producentów modemów, ZyXEL w szybkim tempie stał się wiodącym dostawcą technologii sieciowych. Współcześnie ZyXEL jest jedną z niewielu firm na świecie, mających w swojej ofercie kompletne rozwiązania sieciowe dla operatorów telekomunikacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także dla cyfrowego domu, dopasowanych do wielu różnych scenariuszy wdrożeniowych. Rozwiązania telekomunikacyjne obejmują przewodowy i bezprzewodowy sprzęt sieciowy, sieciowe urządzenia abonenckie oraz przełączniki klasy operatorskiej. W ofercie dla MŚP oraz korporacji znajdują się m.in. zintegrowane bramy bezpieczeństwa (Unified Security Gateway), przełączniki LAN, WLAN oraz telefonia IP. Na potrzeby cyfrowego domu ZyXEL proponuje urządzenia do łączności sieciowej i rozwiązania multimedialne. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.zyxel.pl.

drukuj