Komunikat prasowy

Future Fund zebrał 3,8 mln USD na budowę platformy mikroinwestycyjnej

Future Fund – fintech założony przez grupę polskich menedżerów – ogłosił zamknięcie prywatnej rundy finansowania (tzw. „private round”). Inwestorzy, którzy dołączyli do projektu w tej rundzie zdecydowali się wyłożyć na zbudowanie projektu 3,8 mln dolarów, co plasuje Future Fund wśród najlepiej w tym roku wycenionych startupów z obszaru blockchain na świecie.

Future Fund buduje opartą o blockchain platformę mikroinwestycyjną napędzaną tzw. cashbackiem, czyli premiami za dokonanie zakupu towarów lub usług z obszernej listy dostawców objętych programem. Wynoszą one od kilku do nawet kilkunastu procent wartości zakupu.

Technologia blockchain jest już dojrzała i może być wykorzystana do tworzenia zupełnie nowych rozwiązań w świecie tradycyjnych finansów. Takim rewolucyjnym projektem jest budowany przez nas Future Fund, w którym blockchain i społeczność zaangażowanych konsumentów zmieni zasady funkcjonowania cashbacku – czyli kwot, które sprzedawcy zwracają klientom za zakupy w różnych sklepach i serwisach. Tylko z pozoru są one niewielkie - sumując je w skali roku, uzyskujemy kapitał inwestycyjny, który może z czasem generować strumień dodatkowego, zauważalnego dochodu, a w perspektywie wielu lat “fundusz” emerytalny.  Dziś na cashbacku zarabiają przede wszystkim platformy marketingowo-technologiczne - my sprawimy, że te pieniądze zaczną pracować dla społeczności Future Fund - wyjaśnia Grzegorz Grzegorski, współzałożyciel i dyrektor ds. marketingu w Future Fund.

Działalność Future Fund ma być odpowiedzią na rosnącą potrzebę konsumentów, którzy chcieliby budować “poduszkę” oszczędności, a zarazem nie rezygnować z bieżących zakupów i nie zmniejszać obecnej konsumpcji.

Środki gromadzone przez klientów w ramach cashbacku będą gromadzone na indywidualnych kontach użytkowników na platformie Future Fund, a następnie inwestowane przez wyspecjalizowany fundusz inwestycyjny. Fintech wykorzysta mechanizmy oparte na technologii blockchain, która zapewnia transparentność, niskie koszty, a przede wszystkim - bezpieczeństwo operacji.

Za politykę inwestycyjną funduszu odpowiadają doświadczeni menedżerowie, od lat związani z branżą tradycyjnych finansów. Na bezpieczeństwo inwestycji dodatkowo wpływa zlokalizowanie funduszu w Szwajcarii, która oferuje najnowocześniejsze rozwiązania prawne dla innowacyjnych fintechów wykorzystujących technologię blockchain. Nad zgodnością modelu biznesowego z przepisami obowiązującymi w Szwajcarii i Unii Europejskiej czuwają wiodące europejskie kancelarie prawne.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku rundy private sale. To kapitał, który zabezpiecza przyszłość Future Fund i w tym wymagającym momencie rynkowym pozwoli nam zbudować fintech oparty na prawdziwej innowacji w obszarze oszczędzania i inwestowania. Łączymy doświadczenie naszych doradców i członków zespołu w obszarze finansów tradycyjnych i zdecentralizowanych – mówi Grzegorski.

Otwarcie kolejnych rund finansowania Future Fund planowane jest na drugą połowę 2022 r. Obecnie zespół koncentruje się na tworzeniu MVP aplikacji oraz budowaniu społeczności i sieci partnerstw niezbędnych do stworzenia w pełni funkcjonalnego ekosystemu Future Fund.

Więcej informacji:

www.futurefund.ch

Dodatkowych informacji udziela: 

Grzegorz Grzegorski 

CMO Future Fund 

 

Więcej informacji i kanały social media projektu: 

drukuj