Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Poznaj zwycięzców HackYeah 2020

Zakończyła się kolejna edycja HackYeah powered by GovTech Polska, która w tym roku była jednym z głównych wydarzeń GovTech Festival. Podczas hackathonu uczestnicy pracowali nad rozwiązaniami m.in. z zakresu zdrowia, zero waste, gamingu, Alexa Skills, monitoringu dzików, zarządzania wodą. Ich owocna praca przyniosła szereg rozwiązań, a  pula nagród osiągnęła 435 000 zł.

Listopadowa edycja hackathonu przyniosła wiele innowacyjnych projektów, które powstały w ramach aż szesnastu zadań. Zwycięskie projekty mogą być obecnie rozwijane i wdrażane, a dodatkowym benefitem dla zwycięzców była możliwość zdobycia nagród finansowych. Łączna pula nagród osiągnęła 435 000 zł.

Wśród wielu zadań i kategorii otwartych, największym zainteresowaniem ze strony uczestników cieszyły się: monitoring dzików, gaming oraz zarządzanie wodą. Także zadania zero waste i BGK Application Information Center znalazły się wśród najpopularniejszych przy tej edycji. DZIKI DZIK, Ratuj Pole, EcoPRODUCT, Brave, ShareSpot – te oraz szereg innych rozwiązań zostało stworzonych podczas ostatniej edycji HackYeah powered by GovTech Polska.

HackYeah w liczbach

W trakcie programistycznego weekendu (od 27 do 29 listopada 2020) prawie 2000 programistów zebrało się online na kanałach na Discordzie. Ponad 1500 z nich wzięło udział w różnych, 16 zadaniach – przygotowanych specjalnie na tę edycję przez organizatorów oraz Partnerów. Uczestnicy pracowali nieustannie przez 40 godzin.

HackYeah 2020 powered by GovTech Polska wsparł Główny Partner: Bank Gospodarstwa Krajowego, Partner Technologiczny: Amazon Development Center Poland, oraz:

15 Partnerów

58 Społeczności

34 Media Partnerów

Co więcej, ponad 100 mentorów i jurorów spędziło długie godziny na dzieleniu się swoją wiedzą z uczestnikami na kanałach Discord. Hackathon był także wspierany i promowany przez grupę Ambasadorów.

Amazon Development Center Poland przekazał 200 kodów na www.pyszne.pl

 

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach

HEALTH – Chat'n'Roll – ChatBot & VoiceBot contact24

ZERO WASTE – EcoPRODUCT

WATER MANAGEMENT – Ratuj Pole

BGK Application Information Center – ShareSpot

2 miejsce: BGK Information Center

3 miejsce: CHATTERBOX

The platform for ESG applications – ESGApp

Wyróżnienie: Smart Yeah

Innovation@Amazon Competition – Memory Bear

2 miejsce: local herpers

3 miejsce: Alexa Doctoor Skill

Map of reported wild boar sightings – DZIKI DZIK

2 miejsce: PIGI

3 miejsce: Dzikify

Follow the river to reach the sea – Follow the River to reach the Sea

Digital Tax – https://damian-horna.github.io/digital-tax/

2 miejsce: TaxRobot

3 miejsce: SKAN Konwerter

Game Jam – BRAVE

2 miejsce: a little bit

3 miejsce: Gyromaze

Threats ALERT – ConBusters

2 miejsce: osint_octopus

3 miejsce: RedAlert

Veteran’s App – SCIEŻKA WETERANA

Ecological & Carbon Footprint – EloEco

Application for tracking of products – Tracking live critical products

Szczegóły i opisy dotyczące zwycięskich projektów pojawią się na stronie internetowej HackYeah.

Wirtualna edycja

Mimo że HackYeah odbyło się w tym roku w wersji wirtualnej, to szósta edycja hackathonu była mocno skupiona na networkingu. Discord był pełen ciekawych rozmów, żartów, memów, konkursów i aktywności online. Uczestnicy na bieżąco komunikowali się z mentorami i wymieniali wzajemnie spostrzeżeniami. Na samym początku eventu serwer HackYeah dosłownie eksplodował przez olbrzymie zainteresowanie użytkowników i masowe wejścia na stronę. Z pewnością ten pracowity, pełen wrażeń weekend zostanie w pamięci uczestników, partnerów oraz organizatorów na długo.

Podczas tygodnia poprzedzającego HackYeah pojawiły się liczne webinaria tematyczne, które były transmitowane na żywo na Facebookowym profilu HackYeah. Są one dostępne w zakładce Filmy na profilu na Facebooku.

Kto stoi za kulisami?

Organizatorem wydarzenia jest PROIDEA – firma od lat organizująca wydarzenia kierowane do branży IT, pomysłodawca i producent HackYeah. Głównym partnerem tej edycji wydarzenia był Bank Gospodarstwa Krajowego. Amazon Development Center Poland dołączył do eventu jako Partner Technologiczny. Hackathon po raz kolejny został wsparty przez GovTech Polska – program funkcjonujący w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mający na celu angażowanie społeczności we wprowadzanie innowacji do sektora publicznego. Tegoroczna edycja była też jednym z głównych wydarzeń trwającego przez cały listopad GovTech Festival.

GovTech Festival

GovTech Festival to odbywające się przez cały listopad wydarzenia związane z nowymi technologiami i innowacjami, podczas których poruszone zostały m.in. tematy gamingu, fake newsów, kodowania i sztucznej inteligencji. To także spotkania o zasięgu ogólnopolskim i lokalnym, dialog międzynarodowy oraz szereg inicjatyw, których celem było stworzenie wspólnej platformy dla obywateli, administracji i biznesu, a także angażowanie wszystkich stron w zwiększanie wskaźników cyfryzacji. 

Misją organizatorów GovTech Festival jest podnoszenie cyfrowej świadomości i kompetencji cyfrowych obywateli, przełamanie analogowych barier, aktywizowanie różnych grup wiekowych i zachęcanie ich do korzystania z nowych technologii, edukacja z zakresu e-narzędzi administracji publicznej, a także przybliżenie idei Programu Government Technology – GovTech Polska.

Organizator i patronat

GovTech Festival zorganizowany został przez GovTech Polska, czyli międzyresortowy zespół działający w  Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, i odbywał się pod patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego, Grupy Wyszehradzkiej oraz Internet Governance Forum 2021, czyli jednej z inicjatyw ONZ. Festiwal otrzymał także patronat Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej.  Partnerami strategicznymi GovTech Festival byli: Bank Gospodarstwa Krajowego, Polska Agencja Prasowa, Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Lasy Państwowe, Allegro oraz Play.

Strona www: www.govtechfestival.com

Kanały SM:
FB: @GovTechFestival@GovTechPolska
IG: @GovTech_Polska
TT: @GovTechPL
YT: GovTech Polska

drukuj