Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Fundacja Czerwone Noski zdobywa dziecięce uśmiechy razem z Henkel i Carrefour

Na początku września rozpoczęła się akcja „Spraw dzieciom frajdę”, dzięki której artyści-klowni Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu zrealizują kolejne wizyty na oddziałach dziecięcych. Do akcji może dołączyć każdy klient, kupując produkty marki Henkel w dowolnym sklepie Carrefour na terenie całej Polski.

„Spraw dzieciom frajdę” to hasło nawołujące do udziału w akcji realizowanej dla Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. W dniach 3-14 września 2019 r. klienci sieci Carrefour, którzy wybiorą produkty marek  Henkel, w ten prosty sposób udzielą wsparcia dzieciom, przebywającym na oddziałach szpitali w Warszawie i Krakowie. Część dochodu ze sprzedaży środków do prania i czystości oraz kosmetyków firmy Henkel, o łącznej wartości 50 000 zł, umożliwi Fundacji kontynuację programu „Klown w Szpitalu”. Akcja jest kolejnym rezultatem działań firmy Henkel i Carrefour, które wspólnie pomagają najmłodszym już od 5 lat.

– Wsparcie firm, takich jak Henkel i Carrefour umożliwia Fundacji niesienie misji i idei terapii humorem w kolejne miejsca. Dzięki akcji „Spraw dzieciom frajdę” każdy klient, kupując produkty codziennego użytku, może w prosty sposób stać się darczyńcą Fundacji i podarować uśmiech kolejnym małym pacjentom. To ogromnie ważne, ponieważ artyści-klowni odwiedzają rocznie około 15 tysięcy dzieci, przebywających w 12 szpitalach. Aby ich wizyty i działania mogły być regularne, potrzebujemy odpowiednich środków. Cieszymy się, że dzięki takiej inicjatywie, klienci, którzy wybierają produkty marki Henkel, przy okazji mogą poznać Czerwone Noski i wspomóc nasze działania – powiedział Marcin Dudek, dyrektor Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu.

"Klown w Szpitalu"

Program realizowany we współpracy z firmą Henkel i Carrefour obejmuje regularne wizyty artystów w następujących placówkach: Narodowe Centrum Reumatologii w Warszawie, Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika w Krakowie.

Henkel od lat angażuje się w wiele akcji charytatywnych. Jedną z nich w tym roku jest wsparcie Fundacji Czerwone Noski. Misją tej organizacji jest niesienie uśmiechu, na oddziałach szpitalnych. Niezwykle ważnym  jest, by każde dziecko miało powody do radości nawet tam, gdzie jest o nią najtrudniej. Dzięki konsumentom, którzy wybiorą nasze produkty, przekażemy Fundacji środki na realizację programu „Klown w Szpitalu”, czyli kontynuowanie regularnej terapii humorem na oddziałach dziecięcych – powiedziała Dorota Strosznajder, pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej Henkel Polska.

–  Cieszymy się, że po raz kolejny, wspólnie z klientami Carrefour i firmą Henkel możemy pomóc chorym dzieciom, które w szpitalach w całej Polsce muszą poddawać się leczeniu z dala od rodzinnego domu. Troska o zdrowie jest jednym z filarów naszej firmy, dlatego wspieramy wartościowe inicjatywy skierowane do dzieci oraz promujemy zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Zgodnie z realizowaną przez nas strategią transformacji żywieniowej, rozwijamy również w naszych sklepach ofertę produktów wysokiej jakości i ekologicznych, ponieważ mają one pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Cel akcji „Spraw dzieciom frajdę” jest wyjątkowy, dlatego zaangażowaliśmy się w nią bez wahania – powiedział Marek Lipka, Dyrektor Handlowy Carrefour Polska.

Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu

Fundacja Czerwone Noski Klown w Szpitalu działa w Polsce od 2012 roku, powstała z  inicjatywy międzynarodowej organizacji charytatywnej Red Noses International (RNI) z siedzibą w Wiedniu. Wszystkie programy Fundacji łączy wspólne hasło: „Śmiech jest najlepszym lekarstwem”. Realizowany od 7 lat program „Klown w Szpitalu” zapewnia regularną terapię śmiechem 15 000 dzieci w Polsce rocznie. Dzięki programowi „Pogotowie Uśmiechu” artyści klowni towarzyszą dziecku i rodzicom w chwilach zwiększonego napięcia i stresu np.: przed planowanym zabiegiem operacyjnym. Program „Obudzić Uśmiechem” to specjalnie przygotowane działania klownowe dla dzieci przebywających w śpiączce. Dzięki programowi „Uśmiech nie zna wieku” pacjenci geriatryczni, na co dzień cierpiący z powodu ograniczonej mobilności, percepcji i zdolności komunikowania się dostają chwile radości, optymizmu i odwagę do akceptacji własnych słabości. „Humor w Medycynie” to ogólnopolski program skierowany do personelu medycznego.

Więcej informacji na temat Fundacji:

www.czerwonenoski.pl

https://www.facebook.com/CzerwoneNoskiKlownWSzpitalu/

drukuj