Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Alain van Groenendael nowym Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym Arval

Alain Van Groenendael został nowym Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym Arval, firmy posiadającej 30-letnie doświadczenie w zakresie kompleksowej usługi leasingu pojazdów.

Alain Van Groenendael budował swoją karierę w Citibanku, gdzie przez wiele lat zdobywał doświadczenie na wielu różnych stanowiskach, m.in. pełnił funkcję CEO w Consumer Bank na Europę Zachodnią oraz członka Zarządu Citigroup. Zarządzał również działem kredytów i usług finansowych w Grupie PPR oraz firmą Finaref jako CEO. 

W 2008 r. Alain Van Groenendael został mianowany członkiem zarządu i zastępcą dyrektora generalnego BNP Paribas Personal Finance. W 2015 roku objął stanowisko prezesa Personal Finance i członka Zarządu do spraw zarówno Międzynarodowych Usług Finansowych, jak i Bankowości Detalicznej w BNP Paribas Group. Van Groenendael odegrał wiodącą rolę w międzynarodowym rozwoju grupy, tworząc wiele strategicznych partnerstw w branży usług finansowych, motoryzacyjnej i dystrybucji, a także wspierając cyfrową transformację firmy.

Od listopada 2017 r. do czerwca 2018 r. był prezesem Opel Vauxhall Finance, równolegle piastując także stanowisko wiceprezesa ASF (Francuskiego Stowarzyszenia Specjalistycznych Firm Finansowych) i prezesa Eurofinas (Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Domów Finansowych).

Z wielką dumą dołączam do zespołu Arval. Chciałbym wyrazić uznanie dla pracy mojego poprzednika Philippe'a Bismuta, który wykazał się odpowiedzialnością i odwagą podczas ośmiu lat na czele Arval. Moim zadaniem jest wspieranie dalszego rozwoju innowacji i nowoczesnych rozwiązań, w celu dostosowania naszej oferty do nieustannie zmieniających się potrzeb klientów w zakresie mobilności. Pracownicy Arval w 29 krajach na całym świecie mogą liczyć na moje całkowite zaangażowanie – mówi Groenendael.

Alain Van Groenendael jest absolwentem Szkoły Zarządzania ICHEC w Brukseli, a także Uniwersytetu Saint-Louis.

Jego nominacja na stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego Arval weszła w życie 1 stycznia 2019 roku. 

O firmie Arval:

Firma Arval powstała w 1989 roku i jest w pełni własnością BNP Paribas. Arval specjalizuje się w leasingu pojazdów z pełną obsługą; oferuje swoim klientom – dużym przedsiębiorstwom międzynarodowym, małym i średnim przedsiębiorcom oraz wolnym zawodom – dopasowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania, optymalizujące przemieszczanie się pracowników i outsourcing ryzyka związanego z zarządzaniem flotą. Specjalistyczne doradztwo oraz jakość obsługi, które stanowią podstawę obietnicy Arval wobec klientów, zapewnia ponad 6 500 pracowników w 29 krajach. Łączna flota leasingowana przez Arval składa się z 1 103 835 pojazdów na całym świecie (grudzień 2017 r.).

Arval jest członkiem założycielem sojuszu Element-Arval Global Alliance. Jest to najdłużej działający sojusz strategiczny w branży i światowy lider w zarządzaniu flotą ponad 3 mln pojazdów w 50 krajach. W ramach organizacyjnych BNP Paribas, Arval prowadzi działalność w pionie podstawowej bankowości detalicznej.

www.arval.com

www.arval.pl


BNP Paribas - informacje

BNP Paribas jest czołowym bankiem europejskim o zasięgu międzynarodowym. Jest obecny w 73 krajach i zatrudnia ponad 192 000 pracowników, w tym ponad 149 000 w Europie. Grupa zajmuje kluczowe pozycje w trzech głównych rodzajach działalności: rynki krajowe i międzynarodowe usługi finansowe (ang. Domestic Markets and International Financial Services), gdzie sieci banków detalicznych i usług finansowych obsługuje pion bankowości i usług detalicznych (ang. Retail Banking & Services) oraz bankowość dla przedsiębiorstw i instytucji (ang. Corporate & Institutional Banking), która obsługuje dwie franczyzy: klientów korporacyjnych i inwestorów instytucjonalnych.

Grupa pomaga swoim klientom (osobom fizycznym, stowarzyszeniom społecznym, przedsiębiorcom, małym i średnim przedsiębiorstwom, korporacjom oraz klientom instytucjonalnym) w realizacji ich projektów dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań: od finansowania, przez inwestycje i oszczędności po ochronę ubezpieczeniową. W Europie Grupa działa na czterech rynkach krajowych (w Belgii, Francji, we Włoszech i w Luksemburgu), a BNP Paribas Personal Finance jest europejskim liderem w kredytach konsumpcyjnych. BNP Paribas rozwija swój zintegrowany model bankowości detalicznej w krajach śródziemnomorskich, w Turcji i w Europie Wschodniej, posiada także szeroką sieć w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. W bankowości dla przedsiębiorstw i instytucji oraz działalności w zakresie międzynarodowych usług finansowych BNP Paribas również zajmuje czołowe miejsce w Europie, ma silną pozycję w Ameryce Północnej i Południowej, i szybko rośnie w krajach Azji i Pacyfiku. 

www.bnpparibas.com

drukuj