Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Zyxel wprowadza alternatywę dla UniFi - nową serię punktów dostępowych

Nowa seria punktów dostępowych Zyxel oferuje małym i średnim firmom oraz organizacjom najprostszy sposób przejścia na najnowszy standard Wi-Fi.

Zyxel wprowadził nową serię punktów dostępowych zgodnych z najnowszym standardem Wi-Fi 6 (802.11ax), zaprojektowanych z myślą o małych i średnich firmach oraz organizacjach. Nowe urządzenia sieciowe, oferują wszystkie cechy i funkcje niezbędne do zabezpieczenia sieci biznesowej, w tym możliwość scentralizowanego, lokalnego i zdalnego konfigurowania oraz zarządzania, w atrakcyjnej cenie.

Nowe punkty dostępowe Zyxel Wi-Fi 6, przeznaczone są przede wszystkim dla małych i domowych biur, hoteli, kawiarni oraz sklepów. Mogą być instalowane, konfigurowane i zarządzane zarówno lokalnie, jak i zdalnie z wykorzystaniem chmurowej platformy Nebula. Urządzenia obsługują nawet osiem sieci Wi-Fi, umożliwiając rozdzielenie dostępu pracowników, klientów, gości oraz innych grup użytkowników.

Trzy nowe punkty dostępowe na każdy scenariusz

Nowa seria punktów dostępowych Zyxel Wi-Fi 6 obejmuje modele wewnętrzne NWA50AX i NWA90AX z elastycznymi opcjami montażu na ścianie i suficie oraz model zewnętrzny NWA55AXE o klasie ochrony IP-55. Ten ostatni zapewnia również bezprzewodową łączność między budynkami z wykorzystaniem technologii Zyxel Smart Mesh, która pozwala na efektywne zarządzanie łączem bezprzewodowym.

Kluczowe cechy nowych punktów dostępowych Zyxel:

  • Dwa radia do obsługi standardu WiFi 6 (IEEE802.11ax/ac/n/g/b/a)
  • Przepustowość do 575 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i 1200 Mb/s w paśmie 5 GHz
  • Obsługa 8 oddzielnych sieci WiFi z różnymi identyfikatorami SSID
  • Najnowszy standard bezpieczeństwa WiFi z szyfrowaniem WPA3
  • Zarządzanie lokalne i zdalne z wykorzystaniem platformy Nebula
  • Łatwa instalacja, konfiguracja i scentralizowane zarządzanie
  • Power over Ethernet (PoE)

Chmurowa platforma Nebula ułatwia konfigurację i zarządzanie punktami dostępowymi od momentu ich instalacji i podłączenia do Internetu. Administrator musi jedynie dodać nowy punkt dostępowy do struktury zarządzania w chmurze. Wstępnie zdefiniowana konfiguracja, przypisana jednostce organizacyjnej w chmurowym systemie zarządzania, jest automatycznie kopiowana do punktu dostępowego. Po zakończeniu operacji Nebula umożliwia efektywne, zdalne zarządzanie za pośrednictwem chmury oraz przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej. Platforma oferuje szereg możliwości: pozwala na centralne zarządzanie wszystkimi punktami dostępowymi firmy Zyxel, a także innymi urządzeniami sieciowymi (przełącznikami i bramami), konfigurowanie zabezpieczeń, kontrolowanie dostępu użytkowników do sieci, aktualizowanie oprogramowania układowego oraz rozwiązywanie problemów konfiguracyjnych.

„Nowe punkty dostępowe pozwalają przejść na najnowszy standard Wi-Fi 6 szybko, łatwo i za przystępną cenę. Oprócz wyższej przepustowości sieci bezprzewodowej, kluczowe zalety standardu WiFi 6 to większy zasięg oraz obsługa równoległej wymiany danych z dużą liczbą podłączonych urządzeń” - mówi Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o nowych punktach dostępowych Zyxel, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszym przedstawicielem.

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

drukuj