Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Nowe iniektory PoE Zyxel wspierają wdrożenie punktów dostępowych WiFi 6

Nowe multigigabitowe iniektory PoE Zyxel zostały zaprojektowane z myślą o wsparciu wdrażania nowoczesnych, wysokowydajnych punktów dostępowych WiFi 6, kamer monitoringu oraz innych urządzeń IP w miejscach w których może wystąpić problem z doprowadzeniem zasilania sieciowego.  

Moc efektywności

– Nowoczesne, zaawansowane urządzenia IP wymagają większej przepustowości. Wprowadzenie na rynek najnowszych iniektorów PoE Zyxel jest istotne dla klientów, którzy potrzebują wdrożenia niedużych sieci bezprzewodowych w standardzie WiFi6, kamer IP, terminali PoS lub telefonów IP – mówi Luke Harley, menedżer ds. rozwoju rynku switchingu w obszarze EMEA w Zyxel.

Zasilanie przez sieć Ethernet (PoE) to technologia pozwalająca na instalację urządzeń sieciowych w miejscach, w których może wystąpić problem z doprowadzeniem zasilania sieciowego, lub jeśli chcemy zminimalizować koszty.

W przypadku konieczności wdrożenia wielu urządzeń IP najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie switcha PoE zapewniającego zasilanie wszystkich portów. W przypadku, gdy posiadamy tylko jeden punkt dostępowy lub garstkę urządzeń IP wymagających zasilania, dobrym pomysłem jest zastosowanie iniektora PoE. Te małe, pomysłowe urządzenia umieszcza się między konwencjonalnym switchem (bez PoE) a urządzeniem sieciowym. Podłącza się je do zasilania sieciowego, co pozwala na „iniekcję” zasilania do kabla Ethernet.

Spryt i wygoda

Iniektory PoE zapewniają funkcjonalne rozwiązanie problemu, który w innym razie wymagałby zastosowania switcha z potencjałem PoE mocno przewyższającym realne zapotrzebowanie.

W Zyxel nieustannie pracujemy nad zaspokojeniem potrzeb naszych klientów. W celu maksymalnego wykorzystania najnowszych technologii wprowadziliśmy na rynek dwa całkiem nowe iniektory PoE – PoE12-30W oraz PoE12-60W – pozwalające zaspokoić wymagania wyższej wydajności i przepustowości stawiane przez najnowsze urządzania zasilane przez sieć Ethernet.

Coraz więcej klientów chce wykorzystywać np. punkty dostępowe w standardzie WiFi 6 (802.11 ax) lub kamery IP do monitoringu w jakości ultra HD. Terminale PoS i telefony IP stają się również coraz bardziej zaawansowane i wymagające pod względem przepustowości.

Multigigabitowe prędkości

Nasze nowe iniektory PoE obsługują prędkości multigigabitowe – PoE12-30W do 2,5 Gbps i PoE12-60W do 5,0 Gbps – co gwarantuje utrzymanie wydajności połączeń.

Warto zauważyć, że iniektory te mają potencjał zasilania wynoszący odpowiednio 30W i 60W. Dzięki temu są w stanie obsłużyć wiele urządzeń PoE i produktów, które wymagają wysokiego poziomu zasilania, takich jak np. punkt dostępowy Zyxel WAX650S WiFi 6 czy kamery HD z funkcją pan-zoom-tilt (PZT).

Korzystając z multigigabitowych switchów Zyxel z linii XGS np. XGS1250-12 zapewniamy optymalną wydajność sieci.  

Więcej na temat naszych nowych iniektorów PoE lub gamy XGS multigigabitowych switchów Zyxel, u zaufanych partnerów Zyxel.

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

drukuj