Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Zapora USG FLEX dołącza do rodziny urządzeń Zyxel Nebula

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań biznesowych i domowych opartych na sztucznej inteligencji i chmurze, ogłosił dodanie serii zapór USG FLEX Firewall do swojego rozwiązania chmurowego Nebula. To odpowiedź na wyzwania związane z zarządzaniem i wdrażaniem bezpiecznej oraz niezawodnej łączności dla pracowników zdalnych i sieci rozproszonych.

Zapory USG FLEX wyposażone w najnowszą wersję oprogramowania systemowego ZLD5.0, oferują solidne i inteligentne funkcje bezpieczeństwa sieciowego, które sprawiają, że Nebula jest najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem sieciowym działającym w chmurze, dedykowanym dla małych i średnich firm.

Konieczność wprowadzenia pracy zdalnej, spowodowana pandemią COVID-19, postawiła przed firmami wyzwanie polegające na zapewnieniu pracownikom wykonującym swoje obowiązki z domu stabilnej łączności z zasobami sieciowymi firmy i jej aktywami. Taka sytuacja może nie tylko zwiększyć możliwości ataku, ale też liczbę i złożoność zadań dotyczących zarządzania, monitorowania i wspierania bardziej elastycznego rodzaju pracy.

Nowe aktualizacje Zyxel Nebula, oparte na kompleksowej ofercie wysokowydajnych, łatwych w użyciu i kompatybilnych z Nebulą bezprzewodowych punktów dostępowych, przełączników sieciowych i bram zabezpieczających, mają pomóc klientom czerpać jak najwięcej korzyści z rozwiązań do zarządzania w chmurze Nebula. Pozwala ona użytkownikom na zarządzanie, monitorowanie i zabezpieczanie wielu rozproszonych sieci z poziomu jednej intuicyjnej platformy.

Skuteczne rozwiązania do coraz bardziej złożonych zagrożeń dotyczących bezpieczeństwa

Zwiększona zewnętrzna ekspozycja sieci przez usługi w chmurze, użytkownicy pracujący zdalnie oraz korzystanie z urządzeń osobistych (BYOD) i urządzeń IoT w sieci firmowej stwarza bardzo wiele możliwości naruszenia bezpieczeństwa i może znacząco skomplikować problemy z zarządzaniem, utrzymaniem bezpieczeństwa i kontrolą dostępu do sieci. Jako składnik kompleksowego rozwiązania zarządzanego w chmurze Nebula, zapory sieciowe Zyxel USG FLEX zapewniają scentralizowane podejście do bezpieczeństwa sieci firmowych Zero-Trust.

Dodanie zapór USG FLEX do aplikacji Nebula umożliwi administratorom stosowanie zasad bezpieczeństwa opartych na regułach, pozwalających na identyfikację anomalii za pomocą funkcji ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, zapobieganie włamaniom (IDP) i filtrowanie zagrożeń URL. Jeśli zapory sieciowe wykryją zagrożenie u któregokolwiek z podłączonych klientów, automatycznie synchronizują się z Nebulą i wysyłają politykę bezpieczeństwa do wszystkich biznesowych punktów dostępowych w całej witrynie sieciowej, blokując lub poddając kwarantannie zaatakowanego klienta i zapobiegając dalszym szkodom. 

Dostęp do sieci i bezpieczeństwo jak w biurze z dowolnego miejsca

Dzięki Nebula administratorzy sieci mogą stosować ten sam poziom zabezpieczeń we wszystkich sieciach, niezależnie od tego, czy pracownicy uzyskują dostęp do sieci w biurze, w domu czy nawet podczas pracy zdalnej z hotelu lub kawiarni. Funkcja zdalnego punktu dostępowego Nebula umożliwia firmom zapewnienie pracownikom bezpiecznego bezprzewodowego dostępu do firmowej sieci poza biurem.

Administratorzy mogą łatwo i szybko wstępnie skonfigurować punkty dostępowe Nebula i ustawić bezpieczne, szyfrowane tunele pomiędzy zdalnymi lokalizacjami, takimi jak domy i biura w oddziałach, a zaporą sieciową USG FLEX w siedzibie głównej. Gdy wstępnie skonfigurowany punkt dostępowy jest podłączony do Internetu w zdalnej lokalizacji, automatycznie konfiguruje się i ustanawia bezpieczne połączenie z siedzibą firmy, dając użytkownikom dostęp do jej sieci tak, jakby fizycznie pracowali w biurze.

Proste, jednolite i wydajne zarządzanie siecią

Integracje w Nebuli zapewniają administratorom lepszą widoczność sieci, co ułatwia im konfigurowanie, monitorowanie i rozwiązywanie problemów z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Dzięki dostępowi do wszystkich sieci i urządzeń zarządzanych przez Nebulę, administratorzy mogą zarządzać wielodostępnymi i indywidualnymi sieciami na jednej platformie, dostępnej za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub aplikacji na smartfony.

Zapewnia to spójne i jednolite środowisko, które maksymalizuje wydajność, zmniejsza wymagania dotyczące obsługi na miejscu i minimalizuje przestoje w sieci.

- Ograniczenia nałożone na firmy w ciągu ostatniego roku, spowodowały szybkie przejście do pracy zdalnej – jest to zmiana, która, według wielu analityków branżowych, pozostanie z nami na stałe także po ustąpieniu COVID-19 – powiedział Gordon Yang, prezes w Zyxel Networks. – Wymóg zapewnienia dostępu do sieci firmowej spoza biura stwarza szereg nowych wyzwań dla małych i średnich firm, które muszą teraz obsługiwać swoje rozproszone sieci. Nebula dla Wszystkich eliminuje złożoność zarządzania wieloma sieciami i zapewnia scentralizowane zabezpieczenia, aby zapewnić małym i średnim firmom oraz dostawcom usług MSP kompletne rozwiązanie sieciowe, niegdyś dostępne tylko dla dużych przedsiębiorstw.

Oprogramowanie systemowe ZLD5.0 jest oferowane jako bezpłatna aktualizacja dla wszystkich zapór sieciowych Zyxel USG FLEX i można je pobrać z chmury za pośrednictwem interfejsu zarządzania urządzeniami. Począwszy od kwietnia 2021 roku Nebula przejdzie na model licencjonowania oparty na urządzeniach dla wszystkich urządzeń kompatybilnych z Nebula, co spowoduje, że usługa licencjonowania zarządzania siecią i bezpieczeństwa będzie ujednolicona we wszystkich obszarach, aby zapewnić spójny i ujednolicony poziom obsługi użytkownika.

Więcej informacji o kampanii Nebula Together znajduje się na stronie www.zyxel.com/nebula.

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

drukuj