Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Niezawodne Wi-Fi w magazynie wysokiego składowania - case study Zyxel

Firma Zyxel podjęła wyzwanie zbudowania sieci bezprzewodowej, która obejmowałaby zasięgiem cały budynek magazynu łódzkiej firmy Diesel Części. Za pomocą strategicznie rozplanowanych 20 punktów dostępowych NWA1123-ACV2 oraz przełącznika GS1920 24HPV2 zbudowano łatwo zarządzalną sieć, która dociera z sygnałem do każdego miejsca w magazynie o powierzchni 1 000 m2.

Łódzka firma Diesel Części, oferująca części do silników maszyn budowlanych i rolniczych, poszukiwała optymalnego rozwiązania sieci Wi-Fi do wdrożenia w nowym obiekcie. Sygnałem radiowym miał być pokryty cały obszar magazynu wysokiego składowania. Przestrzeń magazynowa jest dość specyficzna, gdyż na całej jej powierzchni znajduje się wiele metalowych części, regały, jak i składowane na nich części do silników.

Określenie potrzeb i przygotowania

Na łącznej powierzchni 1 000 m2, używane przez pracowników mobilne kolektory pozostają ze sobą w łączności poprzez sieć WLAN. Wyraźnie zaznaczono konieczność przyłączenia do niej komputerów z których korzystają pracownicy na stanowiskach pakowania.  Istotna okazała się także, potrzeba wdrożenia systemu klasy ERP wraz z dedykowaną aplikacją.

Po dokładnym przeanalizowaniu planów przestrzeni magazynowej, zespół Zyxel przeprowadził symulację, która pozwoliła oszacować zarówno optymalną liczbę punktów dostępowych, jak też ich dokładne rozmieszczenie.

- Dla wydajności budowanej sieci bezprzewodowej kluczowe znaczenie ma zaplanowanie odpowiedniego rozmieszczenia punktów dostępowych oraz ich wygodna i elastyczna konfiguracja. W Zyxel dysponujemy rozwiązaniami, dzięki którym możemy wspomóc naszych Partnerów w obu tych aspektach – wyjaśnił Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Networks.

Wdrożenie rozwiązania

Na podstawie symulacji, powstał główny projekt instalacji. Firma Diesel Części we własnym zakresie wykonała okablowanie do urządzeń Wi-Fi, a firma T2S zajęła się instalacją, wdrożeniem oprogramowania i konfiguracją urządzeń. W całym magazynie, zarówno na ścianach jak i suficie, zostało umieszczonych 20 dwuradiowych punktów dostępowych Zyxel NWA1123-ACV2. Sygnał i zasilanie PoE, dostarcza do nich przełącznik Zyxel GS1920 24HPV2, natomiast cała infrastruktura sieciowa zarządzana jest poprzez platformę Zyxel Nebula.

- Wdrożone rozwiązanie świetnie zdaje egzamin. Dużą zaletą jest to, że zarówno punkty dostępowe, jak i przełącznik zarządzane są w wygodny sposób za pomocą jednego systemu. Dodatkowo umożliwia on nadzór nad siecią Wi-Fi z dowolnej lokalizacji - przyznał Robert Wołodko z firmy Diesel Części.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, sygnał radiowy dociera do każdego miejsca w magazynie. Udało się również uzyskać pożądaną siłę sygnału określoną na -65dBm (lub więcej), a niezawodne połączenie z internetem umożliwia wszystkim pracownikom magazynu pracę bez zakłóceń.

Z Case Study „Diesel Części” można zapoznać się także na stronie producenta.

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

drukuj