Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Bezpieczniejsza sieć w małej i średniej firmie dzięki nowej usłudze Zyxel SecuReporter Cloud Analytics

Usługa Zyxel SecuReporter Cloud Analytics optymalizuje monitorowanie i raportowanie zagrożeń sieci firmowej. Znacząco wpływa na wykrywanie zagrożeń i zapobieganie im. Ta usługa wizualnej analizy zagrożeń upraszcza złożone i czasochłonne monitorowanie sieci.

Zyxel prezentuje nowe zaawansowane funkcje usługi w chmurze SecuReporter, która stanowi integralny element zapór sieciowych Zyxel ATP. Od października 2019 roku będzie dostępna dla wszystkich zapór sieciowych USG z rocznym pakietem licencji. Usługa pomoże małym i średnim firmom oraz dostawcom usług zarządzanych (MSP) w podjęciu szybkich działań przeciwko zagrożeniom sieciowym.

Ze względu na nieustanny rozwój ataków cybernetycznych małe i średnie firmy oraz MSP znajdują się pod ogromną presją. Muszą zachować kontrolę nad zagrożeniami wpływającymi na sprawne funkcjonowanie ich sieci.

W przypadku małych i średnich firm brak czasu i wiedzy jest często główną barierą w identyfikowaniu zagrożeń i zarządzaniu nimi, podczas gdy MSP borykają się z problemami związanymi z czasem i zasobami, chroniąc ogromną liczbę zarządzanych przez siebie sieci.

Zyxel SecuReporter jest usługą opartą na chmurze. Została zaprojektowana do zbiorczego podglądu analiz i raportów w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego, a także gromadzenia i korelowania danych o zagrożeniach. Informacje o bezpieczeństwie prezentowane są w wersjach graficznych, na wykresach i w tabelach, które są łatwe do zrozumienia i interpretacji.

Precyzyjne informacje ułatwiają przeciwdziałanie zagrożeniom

Nowo dodane funkcje zapewniają zaawansowaną funkcjonalność i zwiększają możliwości analizy oraz raportowania. Wszystko po to, by móc bardziej świadomie podejmować działania dotyczące ochrony sieci. Sandboxing, filtrowanie botnet i analiza reputacji IP* stanowią podstawę kompleksowej analizy zagrożeń. Rozszerzone możliwości pozwolą użytkownikom z łatwością uruchamiać szczegółowe raporty, identyfikować botnety oraz odkrywać, który wewnętrzny host został zaatakowany i identyfikować jakie zagrożenie zaatakowało sieć.

Przegląd zagrożeń w jednym panelu zarządzania

Założeniem rozwiązania było maksymalne ułatwienie czytelności raportów i analiz. Intuicyjny panel zarządzania i kompleksowa funkcja raportowania łączy inteligentne zabezpieczenia i automatyczną korelację danych z analizą ruchu w czasie rzeczywistym. Raporty można dostosowywać i generować je w razie potrzeby lub według harmonogramu: codziennie, co tydzień lub co miesiąc. Różne poziomy ochrony zapewniają użytkownikom większe możliwości analiz dostosowaną do ich potrzeb. Widok „organizacyjny” zapewnia analizę zagrożeń w jednym panelu i obejmuje raport dotyczący jednej lub wielu firm. Widok „mapy” pokazuje plan wszystkich podłączonych urządzeń, dzięki czemu można je łatwo zlokalizować i zidentyfikować. Natomiast „mapa zagrożeń” obejmuje geolokalizację, częstotliwość oraz czas i umożliwia uzyskanie bardziej szczegółowych informacji na temat incydentów.

Ponadto SecuReporter można dodatkowo dopasować do indywidualnych wymagań firmy. Alerty można dostosowywać i ustawiać zgodnie z wybranymi progami lub warunkami. W przypadku MSP raporty dotyczące bezpieczeństwa sieci można dostosować lub spersonalizować dla każdego klienta, na przykład dodając logo lub konkretne nazwy kontaktów.

„Klientom biznesowym może być trudno nadążyć za rosnąca liczbą wyrafinowanych ataków zewnętrznych na które narażona jest ich sieć. Nasza ulepszona usługa analizy pomaga w identyfikacji ryzyka i zagrożeń sieciowych”- skomentował Nathan Yen, AVP z działu Gateway Business Center z firmy Zyxel.

Usługa w chmurze SecuReporter Cloud Analytics jest kompatybilna z serią zapór sieciowych Zyxel ATP i USG z zainstalowanym najnowszym oprogramowaniem ZLD4.35. Więcej informacji o platformie Zyxel SecuReporter znajduje się na stronie www.zyxel.com/secureporter

*Funkcje Sandboxing, filtrowanie botnet i analiza reputacji adresów IP dostępne są tylko dla zapór sieciowych ATP.

Zyxel Communications

Zyxel Communications już od prawie 30 lat łączy ludzi koncentrując się na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów. Nasze możliwości adaptacji oraz innowacyjne technologie sieciowe czynią nas liderami komunikacji dla firm telekomunikacyjnych, dostawców usług, klientów biznesowych i użytkowników domowych.

  • 1500+ współpracowników na całym świecie
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
  • Ponad 700,000 firm pracujących lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • Obecność na 150 światowych rynkach

Obecnie, Zyxel Communications tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspierając ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

ZYXEL – twój sieciowy sojusznik

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

drukuj