Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Sieć bezprzewodowa na 50 tys. m2 – łatwa w stworzeniu, wydajna w działaniu

Stworzenie rozległej sieci bezprzewodowej opartej na różnorodnych urządzeniach wymaga elastyczności rozwiązań. Tym wyzwaniom udało się sprostać w kompleksie Świętokrzyska Polana, gdzie sieć lokalną w całości oparto na sprzętach marki Zyxel.

Sieci bezprzewodowe tworzone na dużym terenie, na przykład takim jak kompleks wypoczynkowy, to ambitne wyzwanie. Po pierwsze, zasięg sygnału i przepustowość powinny być optymalne na całym obszarze, niezależnie od zróżnicowanej konstrukcji poszczególnych budynków. Po drugie – sieć powinna być tak skonfigurowana, aby możliwa była jej łatwa modyfikacja lub rozbudowa. W przypadku kompleksu Świętokrzyska Polana, oprócz dwóch wymienionych kryteriów, priorytetowe było także zabezpieczenie danych osobowych gromadzonych w ramach funkcjonowania kompleksu.

Zastosowane przy tworzeniu sieci, urządzenia marki Zyxel spełniły wszystkie konieczne wymagania. Brama zabezpieczająca Zywall USG310 stanowi ochronę przed atakami z zewnątrz. Do dystrybucji sieci wykorzystano przełączniki MGS-3712 oraz 24-portowe GS1910 HP i GS1920 HP. Bezprzewodowa sieć oparta została o punkty dostępowe Zyxel zarządzane przez kontroler NXC 2500.

Oparcie całej sieci na urządzeniach Zyxel pozwoliło na jej pełną, bezproblemową integrację. Dzięki zastosowanej bramie sieć lokalna jest zabezpieczona przed zagrożeniami z zewnątrz, natomiast przełączniki i punkty dostępowe skonfigurowane zostały tak, aby podołać dużemu obciążeniu i zapewnić sygnał w całym kompleksie bez martwych punktów – mówi Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.

Sieć oparta o urządzenia Zyxel zapewnia zasięg oraz przepustowość w całym kompleksie dla nawet 600 użytkowników jednocześnie, bez utraty szybkości transferu danych.

Z Case Study „Świętokrzyska Polana” można zapoznać się także na stronie producenta.

 

Wybrane urządzenia wykorzystane w realizacji:

Brama zabezpieczająca ZyWall USG310

Punkt dostępowy NWA5121 NI

Punkt dostępowy NWA5123 AC

Router NXC2500

Przełącznik MGS-3712

Przełączniki GS1100

Punkt dostępowy WAC6502 D-E

 

Zyxel Communications

Zyxel Communications już od prawie 30 lat łączy ludzi koncentrując się na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów. Nasze możliwości adaptacji oraz innowacyjne technologie sieciowe czynią nas liderami komunikacji dla firm telekomunikacyjnych, dostawców usług, klientów biznesowych i użytkowników domowych.

  • 1500+ współpracowników na całym świecie
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
  • Ponad 700,000 firm pracujących lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • Obecność na 150 światowych rynkach

Obecnie, Zyxel Communications tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspierając ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

ZYXEL – twój sieciowy sojusznik

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

drukuj