Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Nowe technologie niosą szereg korzyści dla resellerów VAR

Internet i nadchodzące technologie, które zwiastuje, mogą być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem dla resellerów VAR. Dla osób związanych z tradycyjną technologią sieciową, która wymaga lokalnego zarządzania i manualnego podłączania nowych urządzeń, każda nowoczesna technologia stanowi wyzwanie. Wizyty w miejscu instalacji, zaplanowane przerwy w działaniu sieci i rozwiązywanie problemów przysparzają resellerom wielu problemów.

Jednak tego typu problemy nie istnieją dla sprzedawcy oferującego rozwiązanie do zarządzania w chmurze. Ci resellerzy VAR są znacznie lepiej przygotowani do korzystania z nowych technologii i oferują swoim klientom dodatkowe wartości, głównie z powodu dwóch czynników:

  • mogą wdrażać rozwiązania w sposób mniej inwazyjny i zakłócający, w bardziej dostosowany, a więc każda nowa implementacja jest znacznie mniej obciążająca
  • rosnąca tendencja w dziedzinie przetwarzania w chmurze oznacza, że powstające i innowacyjne technologie coraz częściej są projektowane przy założeniu, że menedżerowie sieci funkcjonują w chmurze.

Co więcej, ponieważ resellerzy systemów opartych na chmurze mogą szybko wdrażać nowe technologie bez większych komplikacji – otrzymują  pełną swobodę przeglądania wszelkich wniosków lub sugestii zgłaszanych przez swoich klientów, mając pewność, że mogą uwzględnić i wdrożyć te pomysły i zapewnić im dodatkową wartość. Dzięki temu sprzedawcy mogą budować silne, produktywne i długoterminowe relacje z klientami.

Możliwości, a nie zagrożenia

Sztuczna inteligencja (AI), bezpieczeństwo cybernetyczne, Internet rzeczy (IoT), urządzenia „inteligentne”, robotyka, obliczenia kwantowe i blockchain w dużej mierze uzależnione są od chmury, a niektóre nawet nie mogą bez niej funkcjonować. Ta cecha pomimo, że kiedyś była „offline”, dziś jest coraz częściej wykorzystywana przez sektor IT, co odzwierciedla ogólną migrację w kierunku zdalnego sterowania i dostępu. Kiedy ostatni raz kupiłeś oprogramowanie na płycie, a nie przez subskrypcję online? Nowe technologie migrują do chmury i to w niej emanują możliwościami.

Jednak w przypadku niektórych sprzedawców i wielu ich klientów migracja nie jest prosta. Starsza infrastruktura, brak zasobów i niskie zaufanie do nowych technologii lub brak ich zrozumienia zmusiły niektóre firmy VAR i ich klientów do korzystania ze starych metod. Uogólniony strach przed cyberprzestępczością jest kolejnym czynnikiem, który oddala od chmury.

Spójrzmy na to z drugiej strony Jeśli cyberprzestępczość pochodzi z chmury (a tak się dzieje), wymaga rozwiązania opartego na chmurze, napędzanego przez sztuczną inteligencję i reagującego na zagrożenia w czasie rzeczywistym, aby móc z nią walczyć. Po prostu nie praktykuje się już blokowania wszystkiego na lokalnych serwerach.

Ludzie pragną nowych technologii i są coraz bardziej przyzwyczajeni do wygody, kreatywności, dokładności i możliwości wyboru, jakie technologia oferuje im poza pracą. Większość chce wprowadzić te same cechy w swoim życiu zawodowym i nie ma sensu, aby resellerzy VAR to utrudniali. W rzeczywistości istnieje wiele aspektów nadchodzących technologii, które mogą okazać się bardzo przydatne dla klientów, a tym samym oferują przyszłościowe rozwiązania dla VAR, które mogą wnieść znaczące korzyści dodatkowe do ich oferty.

Rzeczowe korzyści

Na przykład Blockchain, który działa jak wspólna księga dla wielu witryn i jest często wykorzystywany do automatyzacji transakcji finansowych, ma ogromny potencjał w wielu firmach i sektorach. W związku z tym sprzedawcy VAR, którzy mogą dodawać funkcje blockchain i wsparcie do istniejących lub planowanych ekosystemów, mogą na tym skorzystać, szczególnie jeśli zrobią to szybko.

Ta przewaga może być jeszcze większa w przypadku IoT. Firmy chcą zintegrować ze swoimi sieciami inteligentne urządzenia, systemy oświetleniowe i sterowane czujnikami ogrzewania, a nawet zwykłe produkty, takie jak nowe routery i koncentratory. Wyobraź sobie atrakcyjność resellera VAR, który może wysyłać wstępnie zaprogramowane inteligentne produkty, dzięki czemu łączą się z siecią natychmiast po ich zainstalowaniu (co oznacza, że klienci mogą je zainstalować, według własnego uznania), a następnie zarządzać nimi w czasie rzeczywistym, zdalnie . Doświadczony sprzedawca VAR zapewnia również klientom IoT oparte na chmurze, możliwie najlepsze zabezpieczenia i ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. Zaskakujące jest to, jak często klienci zapominają, że ich inteligentne urządzenia są online i są połączone z Internetem i tym samym narażone są na cyberprzestępczość.

IoT pozwala także sprzedawcom szybko i łatwo zaprezentować ROI oraz korzyści dodatkowe, ponieważ zalety wynikające z integracji inteligentnych technologii w zaawansowanych obszarach, takich jak energia lub ściśle monitorowane sektory (obsługa klienta) można szybko zobaczyć oraz zmierzyć .

Nowe podejścia do zarządzania siecią, takie jak separacja strumieni ruchu, automatyzacja monitorowania sieci i automatyzacja przepływu, mogą również pomóc sprzedawcom VAR w zapewnieniu, że ich klienci czerpią najlepsze korzyści ze swojej sieci dzięki lepszej produktywności i wydajności.

Niestety, najbardziej korzystny potencjał chmury i zdalnego zarządzania siecią wykorzystują przestępcy. Używają możliwości sztucznej inteligencji do atakowania firm wszelkiego rodzaju i rozmiarów, a ich pokonanie wymaga, opartej na sztucznej inteligencji, reakcji w czasie rzeczywistym. Jeśli cyberprzestępca próbuje przełamać zabezpieczenia i ukraść dane (i prawdopodobnie więcej niż jeden raz), po prostu nie możesz czekać na ręczną aktualizację lub wizytę kierownika IT. Musisz być czujny i gotowy do działania natychmiast, 24/7.

Dzięki zastosowaniu technologii „sandboxing” w chmurze do izolowania podejrzanych plików, segmentacji i segregacji sieci, geolokalizacji adresów IP i ciągłych aktualizacji zapewniających ochronę przed złośliwym oprogramowaniem w czasie rzeczywistym, możliwe jest reagowanie w chwili pojawiania się zagrożenia, zanim zostanie rozpowszechnione. Cyberbezpieczeństwo w chmurze jest teraz złotym standardem dla firm dbających o swoje dane i sieci.

A co nadchodząca technologia może zrobić dla resellerów VAR?

Mówiąc najprościej, nadchodzące technologie mogą pomóc sprzedawcom w generowaniu zysków i zdobywaniu klientów. Ludzie szybko dostrzegają potencjał nowych technologii, a słuchając ich wniosków i prowadząc dialog, sprzedawcy VAR mogą zebrać wiedzę potrzebną do zaprojektowania i dostarczenia rozwiązań, które naprawdę spełnią ich potrzeby. Aby to zrobić, sprzedawcy muszą szybko reagować, co oznacza pracę zdalną oraz korzystanie z technologii chmury.

Thorsten Kurpjuhn – Menedżer ds. Rozwoju europejskiego rynku bezpieczeństwa w Zyxel

 

Zyxel Communications

Zyxel Communications już od prawie 30 lat łączy ludzi koncentrując się na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów. Nasze możliwości adaptacji oraz innowacyjne technologie sieciowe czynią nas liderami komunikacji dla firm telekomunikacyjnych, dostawców usług, klientów biznesowych i użytkowników domowych.

  • 1500+ współpracowników na całym świecie
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
  • Ponad 700,000 firm pracujących lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • Obecność na 150 światowych rynkach

Obecnie, Zyxel Communications tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspierając ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

ZYXEL – twój sieciowy sojusznik

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

drukuj