Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Kontroluj zużycie mocy na portach PoE – oszczędzaj pieniądze i środowisko

Przełączniki z możliwością zasilania PoE (Power over Ethernet) mają możliwość dostarczania nawet 30W mocy na port. Taka moc nie jest potrzebna dla wszystkich urządzeń przez całą dobę. Tymczasem zasilaniem w poszczególnych portach można łatwo zarządzać.

Przełączniki posiadające zasilanie PoE, a więc za pośrednictwem portu Ethernet, mogą w standardzie 802.3at zasilać urządzenia mocą do 30W, a w standardzie 802.3af ponad 15W. To rozwiązanie wygodne przy korzystaniu chociażby z punktów dostępowych, urządzeń komunikacyjnych VoIP czy kamer internetowych. Specyfika wykorzystania poszczególnych urządzeń i zróżnicowanie ich zapotrzebowania na moc sprawia jednak, że część energii dostarczanej do portów może się marnować. Oznacza to niepotrzebny wpływ na środowisko i różnicę w rachunkach za energię, zwłaszcza przy większej liczbie podłączonych urządzeń.

W przełącznikach Zyxel z serii GS1900/1920/1930 istnieje możliwość ustalania harmonogramu zasilania PoE na podstawie znanego rytmu wykorzystania urządzeń, co sprawdza się zwłaszcza w sieciach firmowych i szkolnych, gdzie praca poszczególnych sprzętów odbywa się w stałym zakresie godzin. Ustalanie harmonogramu pozwala administratorowi sieci na kontrolę i modyfikację planu zasilania poszczególnych urządzeń w ciągu dnia, dzięki czemu nie zużywają one energii gdy biuro czy szkoła są nieczynne. Wyłączanie nieużywanych urządzeń wpływa też pozytywnie na ich żywotność.

Smart Managed Switch to dobre rozwiązanie do sieci, gdzie można precyzyjnie zaplanować kiedy urządzenia sieciowe będą wykorzystywane, a kiedy będą pozostawać bezczynne. Zamiast zużywać energię, a więc też generować niepotrzebne koszty, można po prostu zaplanować odłączenie urządzeń od zasilania – mówi Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.

Dodatkowo takie modele przełączników jak GS1005HP zapewniają dodatkowo funkcję Energy Efficient Ethernet umożliwiającą automatyczne wykrywanie ruchu w sieci i dostosowanie chwilowego poboru mocy z urządzenia.

Zyxel Communications

Zyxel Communications już od prawie 30 lat łączy ludzi koncentrując się na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów. Nasze możliwości adaptacji oraz innowacyjne technologie sieciowe czynią nas liderami komunikacji dla firm telekomunikacyjnych, dostawców usług, klientów biznesowych i użytkowników domowych.

  • 1500+ współpracowników na całym świecie
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
  • Ponad 700,000 firm pracujących lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • Obecność na 150 światowych rynkach

Obecnie, Zyxel Communications tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspierając ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

ZYXEL – twój sieciowy sojusznik

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

drukuj