Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Zamiast ryzykować, zabezpiecz firmowe dane z urządzeniami Zyxel

Nawet niewielkie firmy mogą przetwarzać informacje o tysiącach osób oraz dane biznesowe o ogromnej wartości. Zasoby gromadzone w lokalnej sieci to łakomy kąsek dla cyberprzestępców, a wyciek danych może ciągnąć za sobą poważne konsekwencje zarówno pod względem finansowym, jak i wizerunkowym. Zabezpieczenie sieci przed dostępem niepowołanych osób i złośliwego oprogramowania nie jest trudne, trzeba jednak pomyśleć o nim zanim pojawi się problem.

Tak właśnie było w przypadku biura projektowego z Warszawy, które zwróciło się do firmy 3DYTA z prośbą o modernizację firmowej sieci. W ramach przeprowadzonej analizy potrzeb wynikło, że priorytetem jest zwiększenie bezpieczeństwa sieci i przechowywanych w niej danych. Wśród wymogów znalazła się też konieczność zapewnienia zdalnego dostępu do plików, wynikająca z konieczności wizyt projektanta na miejscu budowy.

Zadecydowano o wyborze urządzeń firmy Zyxel – bramy zabezpieczającej ZyWall USG60W oraz 16-portowego przełącznika GS1100-16, za pomocą którego połączono w sieci lokalnej wszystkie urządzenia w biurze projektowym.

– Potencjalne koszty, jakie mogą ponieść firmy w związku z wyłudzeniem danych mogą być ogromne nie tylko dla wielkich korporacji. Podmiot zatrudniający raptem dwadzieścia osób może gromadzić ogromne ilości różnorodnych danych osobowych i biznesowych ­– mówi Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications Polska. – Szczególnie mniejsze firmy muszą więc wybierać rozwiązania z jednej strony bezpieczne, a z drugiej proste w obsłudze i przyjazne użytkownikowi – dodaje.

Zastosowanie bramy z serii USG pozwoliło na zapewnienie jednocześnie aż do kilkunastu połączeń szyfrowanych i korzystanie z takich narzędzi jak geolokalizacja użytkowników na podstawie ich IP, antywirus i moduł antyspamowy czy sieć VPN oparta na IPSec. Dzięki wybranym urządzeniom firma uzyskała odpowiedni standard bezpieczeństwa sieci firmowej, zapewniając przy tym zachowanie wygody użytkowania zarówno w biurze, jak i zdalnie.

Z całością case study można zapoznać się na stronie firmy.

Zyxel ZyWall USG to seria zunifikowanych bram zabezpieczających, zaprojektowanych z myślą o bezpieczeństwie mocno obciążonych sieci w małych i średnich firmach. Urządzenia dodatkowo posiadają możliwość kontroli punktów dostępowych Zyxel z poziomu centralnego panelu zarządzania.

Przełączniki Zyxel z serii GS1100 to uniwersalne rozwiązanie zapewniające błyskawiczną łączność gigabitową przy jednoczesnej cichej pracy oraz oszczędności energii. Urządzenia przystosowane są do wykrywania długości kabli Ethernet i zarządzania pobieraną mocą zgodnie z nią oraz minimalizują zużycie prądu w przypadku braku aktywności połączeń.

Zyxel Communications

Zyxel Communications już od prawie 30 lat łączy ludzi koncentrując się na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów. Nasze możliwości adaptacji oraz innowacyjne technologie sieciowe czynią nas liderami komunikacji dla firm telekomunikacyjnych, dostawców usług, klientów biznesowych i użytkowników domowych.

  • 1500+ współpracowników na całym świecie
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
  • Ponad 700,000 firm pracujących lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • Obecność na 150 światowych rynkach

Obecnie, Zyxel Communications tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspierając ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

ZYXEL – twój sieciowy sojusznik

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

drukuj