Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Profesjonalne, niezawodne i nowoczesne – wyposażenie pracowni informatycznej od Zyxel

Technikum im. Bohaterów Narwiku w Warszawie poszukiwało najlepszego wyposażenia do pracowni informatycznej. Po doświadczeniach lat wcześniejszych ze sprzętami różnych producentów postawiono na rozwiązania z oferty Zyxel. Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę.

Nauka przez praktykę

Technikum potrzebowało urządzeń, na których uczniowie klas o profilu technik-informatyk, będą uczyć się ich konfiguracji oraz tworzenia sieci. Istotne było, aby zastosowany sprzęt był powszechnie dostępny na rynku, a więc taki, z którym uczniowie będą mieć styczność w późniejszym życiu zawodowym.

W 2014 roku szkoła wdrożyła pierwsze urządzenia od Zyxel: bramę USG110 oraz kontroler WLAN z serii NXC. Funkcjonalność urządzeń i przyjazne środowisko ich  obsługi sprawiły, że podjęta została decyzja o wymianie pozostałych sprzętów sieciowych na produkty tej marki. Również sieć szkolna Wi-Fi została oparta na 16 punktach dostępowych tego producenta.

Rozwój współpracy

Wraz z pojawieniem się w ofercie firmy serii urządzeń zarządzalnych przez Nebula, szkoła zakupiła je do pracowni.

– Dzięki funkcjonalności produktów Zyxel zarządzalnych przez platformę Nebula, zadecydowano o kompleksowym wyposażeniu pracowni w urządzenia tej firmy. – mówi Maciej Kołodziej, nauczyciel informatyki w Technikum im. Bohaterów Narwiku – Szkoła korzysta z nich od pierwszej połowy 2018 roku z wysokim poziomem satysfakcji – dodaje.

Produkty Zyxel obsługiwane przez Nebula są kontrolowane za pomocą jednego panelu sterowania, co sprawia, że przyłączanie do sieci kolejnych urządzeń i modyfikacja parametrów już istniejących jest szczególnie przystępna również dla mniej zaawansowanego użytkownika.

Nebula to rozwiązanie stworzone z myślą o wygodzie osób obsługujących zarządzalne za jej pomocą sprzęty sieciowe. Cieszy nas, że tę wygodę potwierdza wybór urządzeń Zyxel do szkolnej pracowni. Zadowolenie użytkowników to najlepsza weryfikacja jakości rozwiązań – komentuje Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.

W pracowni do użytku na zajęciach znajduje się brama USG110 oraz kontroler WLAN NXC5500. Planowany jest zakup kolejnych przełączników Zyxel zarządzalnych przez platformę Nebula, pozwalających na indywidualną naukę na poszczególnych stanowiskach. Placówka przewiduje uruchomienie od przyszłego roku szkolnego dodatkowych szkoleń fakultatywnych przeznaczonych dla najlepszych uczniów. W ramach zajęć poznają oni szczegółowo obsługę urządzeń Zyxel, w tym konfigurację VPN i przełączników oraz tworzenie sieci bezprzewodowych z użyciem bramy zabezpieczającej USG40.

Pomiędzy szkołą a firmą podpisana została umowa partnerska, w ramach której zajęcia informatyczne w Technikum prowadzone są wyłącznie w oparciu o sprzęt sieciowy marki Zyxel. Na tych samych urządzeniach uczniowie zdają później egzaminy potwierdzające kwalifikacje do wykonywania zawodu.

Zapoznaj się z pełnym opisem case study Technikum im. Bohaterów Narwiku – Kompleksowe rozwiązania dla młodych profesjonalistów – Nebula w szkolnej pracowni informatycznej.

Zyxel Communications

Zyxel Communications już od prawie 30 lat łączy ludzi koncentrując się na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów. Nasze możliwości adaptacji oraz innowacyjne technologie sieciowe czynią nas liderami komunikacji dla firm telekomunikacyjnych, dostawców usług, klientów biznesowych i użytkowników domowych.

  • 1500+ współpracowników na całym świecie
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
  • Ponad 700,000 firm pracujących lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • Obecność na 150 światowych rynkach

Obecnie, Zyxel Communications tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspierając ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

ZYXEL – twój sieciowy sojusznik

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

drukuj