Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

WiFi w dużym domu – pełna prędkość i przepustowość

Lokalne zanikanie bezprzewodowej sieci domowej to znany problem, tym częstszy im większy mamy dom. Wzmacniacze sygnału powodują duże straty na jakości połączenia. Nie jest to sytuacja bez wyjścia – Multy X od Zyxel zapewnia niezawodną transmisję i lepszy zasięg.

Duży dom, światłowód w garażu i brak możliwości przewiercenia się przez ściany – przed takim wyzwaniem stanął Grzegorz Krulikowski z firmy Net Systems w domu swojego klienta. Rozwiązaniem okazały się urządzenia Multy X firmy Zyxel.

– Klient oczekiwał sieci bezprzewodowej o maksymalnym zasięgu na obu kondygnacjach swojego domu. Nie chciał prowadzić prac penetrujących ściany na wylot, co oznaczało brak możliwości wyprowadzenia połączeń kablowych z garażu, gdzie zlokalizowany był światłowód – mówi Grzegorz Krulikowski z firmy Net Systems – W związku z tym całą sieć oparliśmy na sygnale z urządzenia zamontowanego właśnie w garażu, w narożniku domu – wyjaśnia.

Niezawodne urządzenie, niezawodna sieć

Podłączenie w narożniku budynku i podłużna konstrukcja domu sprawiły, że są w nim miejsca zbyt oddalone, by uzyskać dobry zasięg sieci z jednego punktu. Zastosowano więc cztery urządzenia Multy X, po dwa na kondygnację. Jedno z nich podłączono do światłowodu w garażu.

Wytypowaliśmy trzy punkty, w których umieściliśmy urządzenia Multy X pracujące jako repeatery sygnału. Jeden z nich zainstalowaliśmy na piętrze w pobliżu analogicznego punktu w garażu. Dwa pozostałe zamontowaliśmy w połowie długości budynku na obu kondygnacjach – mówi Grzegorz Krulikowski – Sygnał dociera też do większości piwnicy, mimo że nie zainstalowaliśmy tam urządzeń – dodaje.

Rezultat – sieć działająca bez zarzutu

Dzięki wykorzystaniu Multy X powstała sieć bezprzewodowa nie wymagająca przewiercania ścian, a pozwalająca na korzystanie z niej w każdym zakątku domu.

Multy X to przede wszystkim prostota i wydajność – mówi Aleksander Styś, VAR Account Manager Zyxel Communications. – Elegancki wygląd urządzeń powoduje, że pasuje do każdego wnętrza, ale za prostotą konstrukcji kryje się potężne rozwiązanie sieciowe – dodaje.

System wykorzystuje sieciową technologię bezprzewodową Mesh, dzięki czemu zapewnia optymalny zasięg w całym domu i eliminuje tzw. martwe punkty Wi-Fi. W przeciwieństwie do tradycyjnych sieci, rozwiązanie to nie ogranicza prędkości i przepustowości w wyniku powtarzania sygnału Wi-Fi między routerami i wzmacniaczami.

Z Case Study można zapoznać się także na stronie producenta.

Zyxel Communications

Zyxel Communications już od prawie 30 lat łączy ludzi koncentrując się na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów. Nasze możliwości adaptacji oraz innowacyjne technologie sieciowe czynią nas liderami komunikacji dla firm telekomunikacyjnych, dostawców usług, klientów biznesowych i użytkowników domowych.

  • 1500+ współpracowników na całym świecie
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
  • Ponad 700,000 firm pracujących lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • Obecność na 150 światowych rynkach

Obecnie, Zyxel Communications tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspierając ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

ZYXEL – twój sieciowy sojusznik

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

drukuj