Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Router NBG6716 marki ZyXEL doceniony w redakcyjnym teście

Router NBG6716 ZyXELa polecany jest przez redakcję Komputer Świat jako produkt o adekwatnym stosunku jakości do ceny. Urządzenie bardzo dobrze wypadło w teście „20 najciekawszych na rynku ruterów w cenach od 95 do 1270 złotych”  i otrzymało wysoką ocenę końcową.

Kryteria oceny, jakie zastosowali testerzy redakcji Komputer Świat to m.in.: typ interfejsu WAN, obsługiwany standard Wi-Fi, przepustowość, bezpieczeństwo i funkcja kontroli rodzicielskiej.

Router NGB6716 sprostał wymaganiom użytkowników poszukujących bardzo wydajnych systemów do domowego centrum rozrywki (przesyłanie strumieni i gier w rozdzielczości HD) oraz osób potrzebujących skorzystać z przystępnej opcji standardu 802.11ac. NGB6716 charakteryzuje się znacznie większą wydajnością, niż urządzenia pracujące w poprzednim standardzie 802.11n, oferując niemalże trzykrotnie szybsze połączenia. Urządzenie potrafi jednocześnie pracować w dwóch pasmach, umożliwiając pracę również w częstotliwości 5 GHz. Jest ona znacznie rzadziej zakłócana i umożliwia odtwarzanie wideo na żywo i korzystanie z innych usług wymagających stałej dostępności wolnego pasma. Druga częstotliwość to tradycyjne 2,4 GHz, którą można wykorzystywać do przesyłania wiadomości email czy przeglądania stron w Internecie.

NBG6716 obsługuje również technologię jakości usług Qualcomm® StreamBoost™ (QoS), która automatycznie identyfikuje różnego rodzaju ruch i przydziela określonym aplikacjom odpowiednią przepustowość. Gwarantuje to najlepszą możliwą wydajność odtwarzania telewizji przez sieć oraz przesyłania strumieni wideo, gier oraz głosu.

Ponieważ klienci podłączają do domowej sieci coraz więcej urządzeń, funkcjonalność ta jest coraz bardziej istotna.

Dostępność

Router NBG6716 można nabyć za pośrednictwem dystrybutorów ZyXELa: AB, ABC Data, Action, RRC czy Veracomp.

Sugerowana cena urządzeń dla końcowego użytkownika to 436 zł + vat.

Więcej informacji o rozwiązaniach marki ZyXEL można znaleźć na stronie www.zyxel.com/pl.

 

 

ZyXEL Communications

Firma ZyXEL Communications, założona w 1989 r. na Tajwanie, to światowej klasy producent urządzeń sieciowych oferujący innowacyjne i niezawodne rozwiązania internetowe. Jako jeden z pierwszych producentów modemów, ZyXEL w szybkim tempie stał się wiodącym dostawcą technologii sieciowych. Współcześnie ZyXEL jest jedną z niewielu firm na świecie, mających w swojej ofercie kompletne rozwiązania sieciowe dla operatorów telekomunikacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także dla cyfrowego domu, dopasowanych do wielu różnych scenariuszy wdrożeniowych. Rozwiązania telekomunikacyjne obejmują przewodowy i bezprzewodowy sprzęt sieciowy, sieciowe urządzenia abonenckie oraz przełączniki klasy operatorskiej. W ofercie dla MŚP oraz korporacji znajdują się m.in. zintegrowane bramy bezpieczeństwa (Unified Security Gateway), przełączniki LAN, WLAN oraz telefonia IP. Na potrzeby cyfrowego domu ZyXEL proponuje urządzenia do łączności sieciowej i rozwiązania multimedialne. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.zyxel.pl.

drukuj