Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

ZyXEL prezentuje pierwszy bezprzewodowy punkt dostępowy 11ac z podwójnie zoptymalizowaną anteną

Optymalna konstrukcja i wydajność stworzona z myślą o dwóch różnych opcjach instalacji

ZyXEL Communications przedstawia dwuradiowy punkt dostępowy WAC6103D-I 802.11ac, wyposażony w podwójnie zoptymalizowaną antenę. Jest to najbardziej płaski (32 mm) punkt dostępowy jaki dostępny jest aktualnie na rynku, który można zamontować pod sufitem lub na ścianie bez rezygnacji z wydajności sygnału bezprzewodowego.

„Punkt dostępowy WAC6103D-I przełamuje najczęściej napotykane ograniczenia instalacyjne punktów dostępowych – znamy je i nasze urządzenie jest odpowiedzią na nie” - skomentował Norbert Ogłoziński, Coutry Sales Manager ZyXEL Communications. „WAC6103D-I to kompleksowe połączenie funkcjonalności, wydajności i designu. To profesjonalny punkt dostępowy najwyższej klasy, do którego obsługi niewymagana jest zaawansowana wiedza techniczna. Dzięki temu rozwiązanie to dopasowane jest do klientów biznesowych, którym ułatwi budowanie i zarządzanie sieci według własnych potrzeb.”

Pozycja instalowanego urządzenia w przypadku punktów dostępowych ma bardzo duże znaczenie, ponieważ właśnie od niej zależy zasięg bezprzewodowy i wydajność komunikacji. Większość dostępnych na rynku urządzeń bezprzewodowych zostało zaprojektowanych do jednego typu instalacji. Zastosowanie ich do innego rodzaju zadań zazwyczaj oznacza duży kompromis z jakością sygnału. Pomóc może zastosowanie anten zewnętrznych, ale to oznacza dodatkowe koszty i kolejne problemy techniczne.

ZyXEL WAC6103D-I to pierwszy na rynku punkt dostępowy, który przełamuje te ograniczenia. Wyposażony w podwójnie zoptymalizowaną antenę model WAC6103D-I umożliwia dostosowanie konfiguracji anteny do rodzaju instalacji. Wybór jednego z dwóch dostępnych trybów pozwala na montaż urządzenia pod sufitem lub na ścianie oferując możliwie najlepszy zasięg sygnału bezprzewodowego. Tryb pracy można określić za pomocą intuicyjnego przełącznika na urządzeniu lub z poziomu interfejsu zarządzania dostępnego przez przeglądarkę internetową.

Dzięki jednoczesnej obsłudze trzech strumieni danych, bezprzewodowy punkt dostępowy 802.11ac WAC6103D-I uzyskuje łączną prędkość transmisji do 1,75 Gbps, co oznacza ponad pięciokrotnie lepszą wydajność niż oferują konkurencyjne produkty tej samej klasy. Ta wyjątkowa wydajność umieszczona została w obudowie o wysokości jedynie 32 mm. Prosta i płaska konstrukcja umożliwi bezinwazyjne zastosowanie urządzenia w nowoczesnych biurach, hotelach, klasach szkolnych czy restauracjach. 

Sama instalacja punktu dostępowego jest również bardzo intuicyjna, dzięki zaimplementowanej funkcji APFlexTM, która umożliwia modelowi WAC6103D-I automatyczne wykrycie i współpracę sieciową z kontrolerem punktów dostępowych. Innymi słowy WAC6103D-I działa w sieci bezprzewodowej samodzielnie, odciążając użytkowników od skomplikowanej konfiguracji ustawień. WAC6103D-I jest również kompatybilny z aplikacją ZyXEL One Network (ZON), dzięki czemu zapewnia oszczędność czasu w procesach zarządzania siecią firmową. 

Cena i dostępność

Sugerowana przez producenta cena WAC6103D-I dla resellera wynosi 275 euro + VAT.

Punkt dostępowy można nabyć poprzez dystrybutorów ZyXELa: AB, ABC Data, Action, RRC czy Veracomp.

Więcej informacji o rozwiązaniach marki ZyXEL można znaleźć na stronie www.zyxel.com/pl

ZyXEL Communications

Firma ZyXEL Communications, założona w 1989 r. na Tajwanie, to światowej klasy producent urządzeń sieciowych oferujący innowacyjne i niezawodne rozwiązania internetowe. Jako jeden z pierwszych producentów modemów, ZyXEL w szybkim tempie stał się wiodącym dostawcą technologii sieciowych. Współcześnie ZyXEL jest jedną z niewielu firm na świecie, mających w swojej ofercie kompletne rozwiązania sieciowe dla operatorów telekomunikacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także dla cyfrowego domu, dopasowanych do wielu różnych scenariuszy wdrożeniowych. Rozwiązania telekomunikacyjne obejmują przewodowy i bezprzewodowy sprzęt sieciowy, sieciowe urządzenia abonenckie oraz przełączniki klasy operatorskiej. W ofercie dla MŚP oraz korporacji znajdują się m.in. zintegrowane bramy bezpieczeństwa (Unified Security Gateway), przełączniki LAN, WLAN oraz telefonia IP. Na potrzeby cyfrowego domu ZyXEL proponuje urządzenia do łączności sieciowej i rozwiązania multimedialne. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.zyxel.pl.

drukuj