Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Brama dostępowa ZyXEL SBG3600-N do obsługi różnych opcji połączeń

Rozwiązanie ZyXELa, dzięki dodatkowym portom WAN, umożliwia mniejszym firmom połączenia zapasowe zapewniające stałą i szybką komunikację. Najważniejsze elementy bramy ZyXELa to: modem VDSL2/ADSL2+, jeden gigabitowy slot SPF (Small Form Pluggable) dla interfejsu WAN oraz wbudowany moduł LTE do połączeń z internetem mobilnym. Modem USB 3G/4G jest również dostępny dla innych opcji komunikacji.

W dobie technologii chmury osobistej, usługi sieciowe mają coraz większe znaczenie, dotyczy to również małych firm, które nie mogą dłużej polegać na pojedynczym połączeniu z internetem.

Z bramą dostępową ZyXEL SBG3600-N można użyć kilku różnych połączeń do rozłożenia ruchu podczas przesyłania dużych ilości danych lub do połączeń zapasowych, co gwarantuje stały dostęp do internetu. Brama automatycznie optymalizuje stabilność interfejsów WAN pod kątem aplikacji o najwyższym priorytecie i oferuje wszystkie korzyści dostępu do połączeń szerokopasmowych. Zaawansowana funkcjonalność „VDSL2/ADSL2+ bonding” umożliwia oferowanie połączeń o większych prędkościach oraz wyższą jakość usług dla użytkowników znajdujących się w dalszej odległości od urządzenia. Wykorzystując interfejs SFP (Small Form Pluggable), ZyXEL SBG3600-N pozwala na zastosowanie połączeń światłowodowych przy zdecydowanie większych odległościach niż w przypadku gigabitowej technologii ethernet.

Wbudowany moduł radiowy (802.11n) w celu zapewnienia ochrony poufnych danych potrafi stworzyć wiele oddzielnych sieci bezprzewodowych i oferuje dostęp do internetu dla gości. Zaimplementowana w bramie funkcja VPN zapewnia niezawodność i stałą łączność. VPN umożliwia klientom biznesowym nawiązywanie bezpiecznych połączeń z oddziałami firmy oraz podczas wyjazdów służbowych.

„Niezawodna i stała komunikacja internetowa jest obecnie niezbędna dla każdej firmy. Właśnie dlatego stworzyliśmy bramę ZyXEL SBG3600-N. Urządzenie, które optymalnie łączy i ułatwia korzystanie ze wszystkich aktualnie dostępnych rodzajów komunikacji z internetem. Wraz z wbudowanym kontrolerem bezprzewodowych punktów dostępowych, ZyXEL SBG3600-N dostarcza wszystkie potrzebne usługi dla małych i średnich firm – podsumowuje Norbert Ogłoziński, Country Sales Manager ZyXEL Communications.

Sugerowana przez producenta cena urządzenia ZyXEL SBG3600-N dla resellera wynosi 259 euro + VAT.

Bramę można nabyć poprzez dystrybutorów ZyXELa: AB, ABC Data, Action, RRC czy Veracomp.

Więcej informacji o rozwiązaniach marki ZyXEL można znaleźć na stronie www.zyxel.com/pl

 

 

 

ZyXEL Communications

Firma ZyXEL Communications, założona w 1989 r. na Tajwanie, to światowej klasy producent urządzeń sieciowych oferujący innowacyjne i niezawodne rozwiązania internetowe. Jako jeden z pierwszych producentów modemów, ZyXEL w szybkim tempie stał się wiodącym dostawcą technologii sieciowych. Współcześnie ZyXEL jest jedną z niewielu firm na świecie, mających w swojej ofercie kompletne rozwiązania sieciowe dla operatorów telekomunikacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także dla cyfrowego domu, dopasowanych do wielu różnych scenariuszy wdrożeniowych. Rozwiązania telekomunikacyjne obejmują przewodowy i bezprzewodowy sprzęt sieciowy, sieciowe urządzenia abonenckie oraz przełączniki klasy operatorskiej. W ofercie dla MŚP oraz korporacji znajdują się m.in. zintegrowane bramy bezpieczeństwa (Unified Security Gateway), przełączniki LAN, WLAN oraz telefonia IP. Na potrzeby cyfrowego domu ZyXEL proponuje urządzenia do łączności sieciowej i rozwiązania multimedialne. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.zyxel.pl.

drukuj