Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Nowość od ZyXELa - NBG6616- dwuzakresowy bezprzewodowy router multimedialny AC1200

NBG6616 od ZyXELa to ultraszybki gigabitowy router do łatwego przesyłania strumieni multimedialnych w wysokiej rozdzielczości. Współczesne szybkie urządzenia mobilne mają większe wymagania w stosunku do bezprzewodowych rozwiązań sprzętowych. Dla lepszej jakości transmisji strumieni multimedialnych ZyXEL NBG6616, łącząc się z urządzeniami mobilnymi pracującymi w standardzie 802.11n i 802.11ac, oferuje prędkość połączeń do 1200 Mbps.

Wykorzystując mniej zakłócane pasmo 5 GHz, w którym można swobodnie i bez opóźnień przesyłać treści multimedialne, router umożliwia wielu użytkownikom jednoczesne odtwarzanie filmów w wysokiej jakości HD. Dwuzakresowy router bezprzewodowy wykorzystuje najnowszą technologię AC i umożliwia jednoczesny transfer z prędkością do 300 Mbps w paśmie 2,4 GHz oraz do 867 Mbps w paśmie 5 GHz. Dzięki większemu zasięgowi i szybszej transmisji danych, dwuzakresowa sieć umożliwia użytkownikom domowym lepsze przesyłanie strumieni multimedialnych oraz udostępnianie plików.

Zaawansowane funkcje zarządzania

ZyXEL NBG6616 umożliwia łatwiejszą konfigurację i zarządzanie urządzeniami sieciowymi. Można regulować przepustowość, ograniczać dostęp do Internetu dla poszczególnych urządzeń oraz ustalać, w jakim czasie będzie możliwy dostęp do sieci. Dzięki zaawansowanej funkcji QoS model NBG6616 umożliwia płynne przesyłanie strumieni multimedialnych. Nikt nie lubi przerw podczas oglądania filmów. Router ZyXEL NBG6616 posiada funkcję QoS, która rezerwuje dostępną przepustowość i umożliwia optymalizację strumieni wideo HD, gier sieciowych, usług VoIP oraz przeglądania stron internetowych. QoS poprawia transmisję ważnego ruchu sieciowego i doskonale sprawdza się w technologii VoIP zwłaszcza, gdy telefony pracują w sieciach o dużym natężeniu ruchu.

Technologia dwuzakresowa umożliwia jednoczesną obsługę transmisji z prędkością do 300 Mbps w paśmie 2,4 GHz oraz 867 Mbps w paśmie 5 GHz. Jest to trzykrotnie więcej niż oferuje standard 802.11n. Model NBG6616 wyposażony został w wydajny wbudowany wzmacniacz z zewnętrznymi antenami i dzięki temu oferuje maksymalny zasięg sieci bezprzewodowej. Aplikacja ZyXEL zConfig umożliwia konfigurację sieci zgodnie z wymaganiami klienta. Wraz z tą aplikacją można zmieniać nazwę i hasło sieci bezprzewodowej, udostępniać sieć gościom, namierzać podłączone urządzenia, blokować sieć przed intruzami oraz ustalać harmonogram dostępu do Internetu, wykorzystując funkcjonalność blokady rodzicielskiej.

Oszczędność energii

Router NBG6616 wykrywa długość podłączonych kabli ethernet i dostosowuje do nich odpowiednią ilość mocy. Im krótszy kabel ethernet tym mniejszy pobór energii. Urządzenie pozwala również na łatwą regulację mocy modułu radiowego i dzięki temu umożliwia redukcję zakłóceń w środowisku większego zagęszczenia urządzeń bezprzewodowych. NBG6616 potrafi sprytnie regulować ilość pobieranej mocy w zależności od statusu połączeń i długości podłączonego okablowania. Gdy router nie wykrywa transmisji danych, automatycznie przechodzi w stań uśpienia.

Dostępność i cena

Router ZyXEL NBG6616 można nabyć za pośrednictwem AB, Action, eD'system, RRC, Veracomp oraz u autoryzowanych partnerów w całej Polsce.

Sugerowana cena urządzeń dla użytkownika końcowego to: 315 PLN + VAT

Więcej informacji na temat oferty producenta znajduje się na stronie: http://www.zyxel.com/pl/pl/

ZyXEL Communications

Firma ZyXEL Communications, założona w 1989 r. na Tajwanie, to światowej klasy producent urządzeń sieciowych oferujący innowacyjne i niezawodne rozwiązania internetowe. Jako jeden z pierwszych producentów modemów, ZyXEL w szybkim tempie stał się wiodącym dostawcą technologii sieciowych. Współcześnie ZyXEL jest jedną z niewielu firm na świecie, mających w swojej ofercie kompletne rozwiązania sieciowe dla operatorów telekomunikacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także dla cyfrowego domu, dopasowanych do wielu różnych scenariuszy wdrożeniowych. Rozwiązania telekomunikacyjne obejmują przewodowy i bezprzewodowy sprzęt sieciowy, sieciowe urządzenia abonenckie oraz przełączniki klasy operatorskiej. W ofercie dla MŚP oraz korporacji znajdują się m.in. zintegrowane bramy bezpieczeństwa (Unified Security Gateway), przełączniki LAN, WLAN oraz telefonia IP. Na potrzeby cyfrowego domu ZyXEL proponuje urządzenia do łączności sieciowej i rozwiązania multimedialne. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.zyxel.pl.

drukuj