Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Sieć WiFi dla fabryki mebli Pacyga na bazie urządzeń ZyXELa

Firma Blower wspólnie z ZyXEL Communications opracowała rozwiązanie, którego głównym założeniem było zbudowanie wysokowydajnej sieci WiFi na terenie całej firmy Pacyga Meble. Zintegrowane rozwiązanie umożliwiło urządzeniom mobilnym roaming - poruszanie się po terenie całego przedsiębiorstwa z nieprzerwanym dostępem do sieci bezprzewodowej, a także dostęp przy wykorzystaniu urządzeń, takich jak laptopy, mobilne skanery kodów kreskowych czy inne urządzenia mobilne (np. PDA).

Eksperci firmy Blower zaprojektowali na bazie rozwiązań ZyXELa sieć WiFi, która jest w stanie objąć całą powierzchnię fabryki Pacyga. Dodatkowo sieć firmy, za zezwoleniem administratora, umożliwiła pracownikom i gościom komunikowanie się poprzez własne urządzenia z siecią zewnętrzną przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Zastosowane rozwiązanie umożliwia jego dalszą rozbudowę.

”Rozwiązanie oparte na wymienionych urządzeniach ZyXELa umożliwiło nam stworzenie bezpiecznych sieci bezprzewodowych dla pracowników przedsiębiorstwa oraz gości i kontrahentów, którzy nas odwiedzają. Punkty dostępowe współpracujące z kontrolerem ZyXEL NXC2500 umożliwiają mobilność i dostęp do sieci w prawie każdej części zakładu. Dzięki temu dane o stanach magazynowych i załadunkach mogą być na bieżąco aktualizowane. System jest prosty w zarządzaniu i ekonomiczny w eksploatacji. Zainstalowany w fabryce system znacząco poprawił warunki pracy w tym zakresie”, mówi Damian Pacyga z firmy Pacyga Meble.

Wyzwanie:

W Fabryce mebli Pacyga brakowało dostępu do serwerów baz danych z urządzeń mobilnych, a stosowane dotychczas rozwiązania były mało wydajne, ograniczone zasięgiem i funkcjonalnością.

System sieci bezprzewodowej WLAN miał obejmować część administracyjno – biurową, wyznaczone hale produkcyjne, magazyny oraz zewnętrzne obszary obiektu w części załadunkowej oraz magazynowej. Również te budynki zakładu, w których dotychczas nie było infrastruktury sieciowej.

Realizacja:

Dla potrzeb systemu sieci bezprzewodowej została wybudowana osobna infrastruktura sieciowa LAN, wykorzystująca istniejące wolne włókna światłowodowe oraz nową sieć miedzianą.

Sieć została wybudowana w standardzie kategorii 6 - Gigabit Ethernet. Budowa sieci LAN objęła dodatkowe panele i gniazda kategorii 6, rozbudowę istniejących punktów dystrybucyjnych, w tym elementów w szafie serwerowej, przebudowę istniejących PPD oraz budowę nowych PPD.

Dla pokrycia zasięgiem WiFi zewnętrznego obszaru obiektu części załadunkowej oraz magazynowej, zainstalowano maszty z odpowiednio dobranymi antenami zewnętrznymi.

 Sprzęt zainstalowany:

 • 8 Access Pointów NWA5121-N dostarcza sygnał WiFi wewnątrz hal magazynowych i produkcyjnych, a także za pomocą specjalnych anten obejmuje obszary zewnętrznych części załadunkowych i magazynowych.
 • 3 Access Pointy NWA5123-NI – dzięki estetycznemu wyglądowi znakomicie sprawdzają się w części biurowej, wystawowej i konferencyjnej.
 • Podłączenie sieci LAN oraz WiFi odległej hali, do której nie było możliwości zbudowania sieci światłowodowej ani miedzianej, zrealizowane zostało za pomocą mostu radiowego opartego na dwóch Access Pointach NWA3560-N. Radio 5GHz wykorzystano do mostu radiowego, a 2,4GHz do rozprowadzenia sieci WiFi na zewnątrz obiektu.
 • Ważnymi elementemi rozwiązania są przełączniki: GS2200-24, GS2200-8HP, GS1910-24, GS1900-8HP, GS-1900-8, które spełniają w systemie następujące role:
  • realizowane są połączenia światłowodowe między szafami dystrybucyjnymi
  • realizowany jest podział sieci na VLANy
  • dostarczane jest zasilanie PoE dla Access Pointów
  • dostarczana jest sieć LAN do komputerów, maszyn w części administracyjnej oraz       produkcyjnej zakładu
 • Siecią WiFi zarządza kontroler NXC2500, dzięki któremu użytkownik sam decyduje, kto i jak długo może z niej korzystać.

 

 

 

ZyXEL Communications

Firma ZyXEL Communications, założona w 1989 r. na Tajwanie, to światowej klasy producent urządzeń sieciowych oferujący innowacyjne i niezawodne rozwiązania internetowe. Jako jeden z pierwszych producentów modemów, ZyXEL w szybkim tempie stał się wiodącym dostawcą technologii sieciowych. Współcześnie ZyXEL jest jedną z niewielu firm na świecie, mających w swojej ofercie kompletne rozwiązania sieciowe dla operatorów telekomunikacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także dla cyfrowego domu, dopasowanych do wielu różnych scenariuszy wdrożeniowych. Rozwiązania telekomunikacyjne obejmują przewodowy i bezprzewodowy sprzęt sieciowy, sieciowe urządzenia abonenckie oraz przełączniki klasy operatorskiej. W ofercie dla MŚP oraz korporacji znajdują się m.in. zintegrowane bramy bezpieczeństwa (Unified Security Gateway), przełączniki LAN, WLAN oraz telefonia IP. Na potrzeby cyfrowego domu ZyXEL proponuje urządzenia do łączności sieciowej i rozwiązania multimedialne. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.zyxel.pl.

O Firmie Blower:

Blower oferuje nie tylko konkretne technologie i rodzaje systemów, ale nade wszystko rozwiązania uniwersalne i niezawodne, gwarantujące bezproblemową pracę i w pełni zgodne z odpowiednimi standardami krajowymi, europejskimi i międzynarodowymi. Firma oferuje klientom prawdziwy wybór tego, czego potrzebują, tym samym eliminuje konieczność pracy z wieloma dostawcami.

Firma Blower działa na rynku od 1993 roku. Posiada doświadczenie w pracach nad doskonaleniem technologii teleinformatycznych, monitoringu i zabezpieczeń. Dostarczy każdy system indywidualnie lub je zintegruje, by dać klientowi rozwiązanie na miarę jego potrzeb. Oferuje rozwiązania zarówno dla wielooddziałowych korporacji, średnich i małych przedsiębiorstw oraz małych rodzinnych firm i domów, gwarantując każdemu użytkownikowi najwyższej jakości produkt. Blower posiada zezwolenia i certyfikaty uprawniające do projektowania i budowy Systemów Teleinformatycznych, SSWiN, CCTV, KD.

drukuj