Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Sieć dystrybucji AdBlue® będzie rosła

Firma Kingspan Environmental, producent rozwiązań z zakresu przechowywania substancji płynnych, przewiduje szybki wzrost rynku dystrybucji AdBlue®, spowodowany nowymi regulacjami spalania (Euro6). Duże firmy paliwowe już dziś powiększają liczbę punktów z dystrybucją tego roztworu. O dostępności, trendach i rozwoju rynku, będzie można porozmawiać z ekspertami Kingspan Environmental na wrocławskich targach Stacja i Biznes Przyszłości w dniach 27-28 września 2017 r.

Najnowsza, bardzo restrykcyjna norma Euro 6 dla nowych aut użytkowych do 3,5 tony weszła w życie 1 września 2016 roku. Zdaniem ekspertów firmy Kingspan Environmental, z powodu nowych regulacji  zapotrzebowanie na AdBlue® na będzie rosło w najbliższych latach w tempie co najmniej dwucyfrowym.

Według ekspertów firmy producenci i dystrybutorzy paliw już dziś przygotowują się na ten trend. Największe koncerny wprowadzają na wybrane stacje benzynowe specjalne dystrybutory z AdBlue®[1].

Są miejsca, gdzie dostępność dystrybutorów z AdBlue® jest nadal bardzo niska, np. w województwach warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim czy podkarpackim. Tam w najbliższych latach na pewno pojawią się nowe punkty dystrybucji, ponieważ według prognoz oszacowanych na podstawie danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, w przyszłym roku można spodziewać się na polskich drogach nawet 50 tys. aut wykorzystujących AdBlue®[2] - wyjaśnia Jacek Gawronek z firmy Kingspan Envrionmental.

Dlatego w ofercie Kingspan Environmental pojawiły się specjalistyczne zbiorniki na AdBlue®. Firmy, które zużywają znaczne jego ilości, powinny rozważyć w zbiornik, który jest legalizowany i posiada wyposażenie zgodne z urzędowymi wymogami. Będzie je można zobaczyć na Targach Stacja i Biznes Przyszłości we Wrocławiu – dodaje Jacek Gawronek.

Kingspan Environmental na targach Stacja i Biznes Przyszłości

Kingspan Environmental wraz z Grupą Azoty z Puław, będzie obecny we wrocławskiej Hali Stulecia 27-28 września na Targach Stacja i Biznes Przyszłości na stoisku nr A3. Wspólnie zaprezentują innowacyjne rozwiązania w zakresie magazynowania i dystrybucji AdBlue®, a ich Klienci będą mogli uzyskać kompleksowe informacje.

Grupa Azoty, będącą strategicznym partnerem marki Kingspan, jest producentem NOXy®, czyli najwyższej jakości AdBlue®. Znajduje on zastosowanie w nowoczesnych samochodach osobowych, ciężarowych oraz autobusach, wyposażonych w technologię SCR.

NOXy® musi być odpowiednio chronione. Ten wymóg doskonale spełniają zbiorniki SlimLine produkowane przez Kingspan Environmental. Są one dostępne w pojemnościach od 1290 do 12980 l i są kompletnymi systemami do magazynowania i dystrybucji AdBlue®. Idealnie sprawdzają się na stacjach benzynowych, w centrach dystrybucyjno-logistycznych, firmach budowlanych i transportowych. Gwarantują zachowanie wysokiej jakości i czystości magazynowanego, a izolacja termiczna i automatyczne systemy grzewcze umożliwiają przechowywanie AdBlue® w odpowiednim zakresie temperatur.

Zwiedzający targi Stacja i Biznes Przyszłości będą mogli wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach i warsztatach. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska nr A3 w dniach 27-28 września 2017 r. do Hali Stulecia we Wrocławiu.

[1]. PKN Orlen S.A. podaje informację, że w Polsce posiada prawie 70 stacji sprzedających roztwór z dystrybutora, do tego 9 w Niemczech, 6 w Czechach oraz 2 na Litwie. Jego największy krajowy rywal, Grupa Lotos S.A., posiada ponad 50 stacji z AdBlue®.

[2] http://media.neuron.pl/klienci/3237/pr/367467/nawet-50-tys-samochodow-w-polsce-skorzysta-z-adblue

Kingspan Environmental to światowej klasy producent rozwiązań z zakresu ochrony środowiska wchodzący w skład międzynarodowego koncernu Kingspan Group PLC.

Firma dostarcza niezawodnych, wiodących na rynku rozwiązań z zakresu: bezpiecznego magazynowania substancji płynnych oraz monitorowania poziomu przechowywanej cieczy, zarządzania gospodarką wodno-ściekową, a także kompleksowego wykorzystywania energii odnawialnej.

Innowacyjne rozwiązania, bogate doświadczenie oraz najwyższej jakości surowce wykorzystywane do produkcji pozwalają firmie nie tylko utrzymywać pozycję lidera, lecz także wyznaczać wzorce wśród oferowanych wyrobów. Produkty są dostępne w ponad 85 krajach na całym świecie.

Uzupełnieniem oferty przedsiębiorstwa jest: profesjonalna obsługa klienta zarówno przed, jak i po dokonaniu zakupu, oraz szybka dostawa.

drukuj