Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Mąka, mąka, mąka i jeszcze raz mąka…

Ciasta, babeczki, chleby, makarony, placki, kluski i naleśniki. Wszyscy kochamy je jeść, a wielu z nas uwielbia je również przygotowywać samodzielnie. Najczęściej wykorzystujemy do nich mąkę pszenną lub żytnią, czyli dwa najpopularniejsze rodzaje. Jednak Polakom to nie wystarcza. Coraz częściej sięgają po mąkę kokosową, gryczaną, kasztanową i żołędziową. Jakie mają właściwości i co można z nich upiec lub ugotować?

Pierwszym zbożem, jakie uprawiali nasi przodkowie było proso, a nie, znana wszystkim, pszenica. Uzyskana z niego mąka towarzyszyła nam przez stulecia. Dopiero w późniejszym czasie popularna stała się mąka żytnia i pszenna.

Jak zauważa Ewa Wagner, redaktor naczelna miesięcznika Kuchnia: – Do dyspozycji mamy mąki z całego świata: kokosową, gryczaną, żołędziową, kasztanową. Kuchnie z różnych krajów, także egzotycznych, stały się bardziej przystępne, do nas należy tylko dostosowanie ich do swoich potrzeb. Poranne placuszki też mogą być bezglutenowe, jeśli wybierzemy mieszankę grochu i ciecierzycy. Ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.

Dlatego właśnie, dla miłośników mąki i produktów mącznych, redakcja miesięcznika Kuchnia, przygotowała wydanie specjalne Kuchnia: z każdej mąki. To nie tylko zbiór opowieści o mąkach, ich przeznaczeniu i pochodzeniu, ale przede wszystkim skarbnica najlepszych przepisów. Dowiecie się z niej, jak przygotować:

 

  • Placek żołędziowy z bananami i orzechami
  • Kukurydziany spód do pizzy
  • Orkiszowy keks
  • Najlepsze kopytka
  • Muffiny z boczkiem
  • Makarony, chleby, zapiekanki i wiele dań bezglutenowych

Kuchnia: z każdej mąki, to kolejne wydanie specjalne z cyklu Kolekcja dla smakoszy, które ukaże się 28 lutego w cenie 9,99zł.

Magazyn Kuchnia to poradnik dla smakoszy i poszukiwaczy kulinarnych inspiracji, ale również dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z gotowaniem. Każdy numer to garść ciekawych informacji na temat sezonowych produktów oraz przepisy sprawdzone przez redakcję, zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych miłośników smacznego jedzenia. „Magazyn Kuchnia” to również cykl reportaży z podróży kulinarnych, felietony znanych autorów oraz artykuły o ludziach z pasją.

drukuj