Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Żywica, beton czy drewno? Jaką podłogę wybrać?

Podłoga podkreśla charakter wnętrza i wpływa na komfort domowników. W grudniowym numerze „Czterech Kątów” znajdziecie podpowiedzi, jaką podłogę powinni wybrać m.in. miłośnicy industrialnego i naturalnego stylu, a jaka sprawdzi się w domach alergików.  

Niezmiennie popularne są płytki ceramiczne, od kilku lat rynek podbijają panele laminowane, swoich zwolenników ciągle mają praktyczne wykładziny elastyczne. Ale ciekawym rozwiązaniem na podłodze jest zastosowanie naturalnych surowców – betonu, żywicy oraz drewna.

Beton

To propozycja dla miłośników wnętrz nowoczesnych i w stylu industrialnym.

Do podłóg używa się betonu klasy D20 z dodatkiem preparatów zapobiegających jego skurczowi lub z zatopioną siatką przeciwprężną. Można również użyć na przykład mikrocementu. Wygląda bardzo podobnie, a sprawdzi się także w sytuacji, gdy chcemy zakryć stare i zniszczone płytki, bez konieczności ich skuwania – podpowiada Edyta Jabłońska, redaktorka „Czterech Kątów”.

Żywica

Wykonana z niej podłoga ma jednolitą i gładką powierzchnię bez widocznych łączeń, jak w przypadku płytek czy paneli. Do wyboru są dwa rodzaje – poliuretanowa, która ma większy połysk, i epoksydowa, bardziej matowa.

Podłoga z żywicy to idealne rozwiązanie dla osób z alergią na kurz. Dobrze wykonana nie zbiera zanieczyszczeń, a na dodatek można ją myć wodą – mówi Edyta Jabłońska, redaktorka „Czterech Kątów”.

Drewno

To wciąż najpopularniejszy materiał na podłogę. Na rynku są dostępne gatunki różniące się m.in. kolorem, wzorem słojów oraz odpornością. Drewno może być wykorzystane w każdym pomieszczeniu; w łazience sprawdzi się odporne na wilgoć, w przedpokoju - twarde, odporne na uszkodzenia, a w sypialni - miękkie, „przytulne” drewno, na przykład sosna.

Więcej propozycji oraz inspiracji, jaki rodzaj podłogi wybrać, znajdziecie w najnowszym numerze miesięcznika „Cztery Kąty” - w sprzedaży od wtorku, 7 listopada br.

„Cztery Kąty” – miesięcznik wnętrzarski dla poszukiwaczy praktycznych wskazówek i twórczych pomysłów na zaaranżowanie swojej najbliższej przestrzeni. Na łamach pisma prezentowane są wyjątkowe i oryginalne polskie wnętrza, architektoniczne i dekoratorskie propozycje, a także metamorfozy mieszkań, przeglądy rynkowe mebli, urządzeń AGD czy materiałów wykończeniowych. Ponadto miłośnicy „Zrób to sam" znajdą w miesięczniku dział poświęcony własnoręcznie przygotowanym elementom wystroju.

drukuj