Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

QNeuro – prezentacja projektu na Warszawskich Dniach Informatyki

W Warszawskich Dniach Informatyki organizowanych 28-29 marca 2017 r. udział weźmie szef zespołu IT w projekcie QNeuro, dr inż. Mariusz Chmielewski. Wygłosi wykład pt. Architektoniczne założenia i wyzwania implementacyjne nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych oferujących mechanizmy wspomagania decyzji medycznych oraz wyjaśni, jak zastosować teorię w praktyce na przykładzie QNeuro – cybernetycznego systemu monitorowania, diagnozowania, terapii i konsultacji terapeutycznych dla osób chorych na padaczkę.

Dr inż. Chmielewski przedstawi szczegóły architektury budowanego systemu QNeuro, łączącego specyfikę portalu eHealth oraz zaawansowanego systemu eksperckiego wykorzystującego mechanizmy wnioskowania i uczenia maszynowego.

QNeuro to jeden z pierwszych na świecie systemów dedykowanych osobom chorym na epilepsję, dzięki któremu poprawi się jakość życia pacjentów z padaczką. System ten będzie składał się z: mEngine – portalu chmurowego do prowadzenia chorych, urządzeń diagnostycznych homeEEG/homeVEEG do samodzielnego wykonywania badań elektroencefalograficznych w warunkach domowych oraz systemu wspierania decyzji EpiEngine.

Projekt QNeuro współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój lata 2014-2020, realizowany w ramach poddziałania 1.1.2 PO IR Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej w konkursie 2/1.1.2/2015 PO IR.

Realizacja projektu QNeuro rozpoczęła się w 2016 roku. Zespół zaangażowany w tworzenie systemu sukcesywnie wdraża kolejne jego etapy, osiągając założone cele. Wykonawca projektu, spółka enQuant, zaprasza do współpracy podmioty zainteresowane inwestycją na perspektywicznym rynku telemedycyny i innowacyjnych usług medycznych. Więcej szczegółów o QNeuro można uzyskać pod adresem: biuro[at]enquant.pl.

Więcej informacji na temat wykładu i uczestnictwa w Warszawskich Dniach Informatyki znajduje się pod adresem www.warszawskiedniinformatyki.pl

 

QNeuro – jeden z pierwszych na świecie systemów dedykowanych osobom chorym na epilepsję, dzięki któremu poprawi się jakość życia pacjentów z padaczką. Ten innowacyjny system diagnozowania i terapii osób chorych na padaczkę, wykorzystuje najnowszej generacji urządzenia do domowych pomiarów EEG (homeEEG i homeVEEG) oraz wyjątkową bazę wiedzy i platformę wspierania decyzji w zakresie diagnostyki i leczenia epilepsji (EpiEngine). QNeuro zawiera komplet funkcjonalności niezbędnych dla kompleksowego prowadzenia pacjenta, z elektroniczną historią choroby, danymi medycznymi dostępnymi online i zdalną pomocą lekarza, zarówno w nagłych przypadkach, jak i w diagnostyce i terapii chorego. Takie rozwiązanie to przełom w wykrywaniu i leczeniu epilepsji –stan pacjentów będzie monitorowany zdalnie przez lekarza, a chorzy nie będą musieli czekać w kolejkach na wizytę u specjalisty w przychodniach zdrowia, klinikach czy szpitalach.

Realizatorem projektu jest firma enQuant Sp. z o.o., działająca na rynku projektowania i wdrażania rozwiązań teleinformatycznych w finansach, ubezpieczeniach, energetyce i zdrowiu. enQuant współpracuje z ośrodkami B+R, Politechniką Warszawską i Polską Akademią Nauk w zakresie innowacyjnych rozwiązań dla branży telekomunikacyjnej i IT.

Projekt QNeuro współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój lata 2014-2020, realizowany w ramach poddziałania 1.1.2 PO IR Prace B+R związane z wytworzeniem instalacji pilotażowej/demonstracyjnej w konkursie 2/1.1.2/2015 PO IR.

drukuj