Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

J.W. Construction Holding S.A. po trzech kwartałach: dobre perspektywy

Po trzech kwartałach 2017 roku J.W. Construction Holding S.A. utrzymuje stabilny poziom sprzedaży. W tym okresie Spółka znalazła nabywców na 1239 lokali w porównaniu do 1171 sztuk w analogicznym okresie roku poprzedniego. Przychody Spółki po trzech kwartałach 2017 roku wyniosły 228 mln zł przy zysku operacyjnym 14,3 mln zł i wyniku netto 3,1 mln zł. Marża brutto ze sprzedaży w ujęciu narastającym wyniosła 25%.

Małgorzata Szwarc-Sroka, Członek Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A. nadzorujący Pion Ekonomiczny i Biuro Relacji Inwestorskich ocenia wyniki Grupy:

W III kwartale rozpoczęliśmy przekazania lokali z części mieszkaniowej etapu C osiedla Bliska Wola w Warszawie, 185 z 224 przekazanych lokali pochodziło z tej inwestycji. Zgodnie z przyjętymi zasadami rachunkowości dopiero po przekazaniu Klientom lokali możemy rozpoznać przychody w rachunku wyników. W kolejnym kwartale planujemy przekazać resztę lokali z wolskiej inwestycji (blisko 300 lokali), ale także m.in. zdecydowaną większość mieszkań z zakończonego w październiku osiedla Zielona Dolina II etap I na warszawskiej Białołęce.
Pod względem przekazań IV kwartał ma lepszy potencjał niż narastająco pierwsze trzy kwartały bieżącego roku.

W samym III kwartale Grupa odnotowała ponad 92 mln zł przychodów ze sprzedaży i zysk netto na poziomie 6,6 mln zł. Marża brutto ze sprzedaży w ujęciu kwartalnym wyniosła ponad 28%.

W minionym kwartale Spółka uzyskała pozwolenie na użytkowanie wspomnianego etapu osiedla Bliska Wola oraz – cieszącego się coraz większym zainteresowaniem Klientów – osiedla domów szeregowych Villa Campina etap I w gm. Ożarów Mazowiecki.

Dzięki uzyskanemu pozwoleniu na budowę, w III kwartale 2017 r. Spółka uruchomiła sprzedaż rezerwacyjną długo wyczekiwanej inwestycji Wrzosowa Aleja, zlokalizowanej na warszawskiej Białołęce. Inwestycja obejmuje 81 mieszkań. Spółka przygotowuje się także do realizacji ostatniego etapu flagowego projektu Bliska Wola na ok. 1500 lokali. Jest to szczególnie istotne wydarzenie dla firmy, ponieważ wieńczy realizację całego kompleksu osiedlowego położonego u zbiegu ul. Kasprzaka i al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie, obejmującego w sumie ponad 4500 lokali mieszkalnych i aparthotelowo-komercyjnych.

W III kwartale realizowano budowy na prawie 4200 lokali. Kolejne 3700 jednostek Grupa przygotowuje do uruchomienia w ramach 21 nowych inwestycji zarówno mieszkaniowych, aparthotelowych, jak i magazynowych. Ponadto Spółka prowadzi działania mające na celu poszerzenie obecnego banku gruntów. Zakupiła nieruchomość w centrum Krakowa oraz monitoruje też inne miasta, m.in. rynek trójmiejski, gdzie na zakup gruntów podpisała w ostatnim czasie umowy przedwstępne.  Planowane są także kolejne zakupy.

Potencjał Grupy – wiele rozpoczętych inwestycji w całym kraju (Warszawa, Szczecin, Gdynia, Katowice), dywersyfikacja przychodów oraz atrakcyjny bank ziemi będący w posiadaniu J.W. Construction – pozwala na stabilny i konsekwentny rozwój w kolejnych kwartałach i latach.

J.W. Construction Holding S.A. – jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2007 r. Obecny w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Gdyni i Szczecinie a także za granicą. Lider na stołecznym rynku mieszkaniowym, gdzie prowadzi działalność od 1993 r. Laureat wielu nagród i wyróżnień (m. in. Deweloper Roku 2015, QI order – zarządzanie najwyższej jakości, Laur Konsumenta, Top Marka 2011, Polski Herkules 2011), zwycięzca opracowanego przez Eurobuild CEE rankingu największych deweloperów w Europie Środkowej i Wschodniej. Aktywny także na rynku nieruchomości komercyjnych i luksusowych, m.in. jako właściciel i operator sieci Hoteli 500, Czarny Potok Resort&Spa, Hotelu Dana w Szczecinie i aparthotelu Varsovia Apartamenty Jerozolimskie oraz inwestor realizujący projekty aparthotelowo-komercyjne.

drukuj