Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Inwestowanie w nieruchomości: nawet 9 proc. przychodu z inwestycji w mieszkanie na wynajem w Warszawie

Zgodnie z danymi Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami w 2016 roku już 51 proc. inwestujących Polaków wybrało nieruchomości, by ulokować swój kapitał. Ten odsetek stale rośnie, ponieważ inwestorzy poszukują bezpiecznych inwestycji, dających stabilny przychód i długofalowy zysk, wyższy niż ten pochodzący z lokat bankowych. 

Inwestując w nieruchomości już niemalże na starcie zyskujemy podwójnie – na wzroście wartości nieruchomości oraz na miesięcznym wynajmie. Statystycznie cena nieruchomości wzrasta średnio o 2 proc. w ciągu roku. Ponadto inwestycja w wynajem sprawia, że korzystamy z przychodów na bieżąco – inaczej niż na lokatach, giełdzie czy lokując środki w kruszcach. Przeciętna rentowność inwestycji z wynajmu mieszkania wynosi obecnie 5,28 proc. – wynika z obliczeń Home Brokera i Domiporta.pl[1]. Tymczasem w wybranych lokalizacjach w Warszawie można osiągnąć zwrot z inwestycji na poziomie nawet 9 proc.

Przykładem takiej inwestycji jest warszawskie osiedle Bliska Wola, budowane przez obecnego od 24 lat na stołecznym rynku dewelopera J.W. Construction Holding S.A. Inwestycja znajduje się w sercu dynamicznie rozwijającej się warszawskiej Woli, pomiędzy ulicą Kasprzaka i Aleją Prymasa Tysiąclecia, zaledwie kilka minut od centrum miasta. Lokalizacja osiedla, wysoka jakość oraz dodatkowe udogodnienia tj. recepcja i pralnia są bardzo ważne przy wyborze zakupu mieszkania w celach inwestycyjnych - wpływają bowiem na dynamikę wzrostu wartości nieruchomości oraz poziom przyszłego obłożenia i tym samym stopy zwrotu. 

Największy zwrot z inwestycji dają mieszkania o małej powierzchni, najbardziej poszukiwane przez najemców – nawet poniżej 25 m2, kompaktowe a zawierające wszystkie funkcje mieszkalne. Takie mieszkania są z reguły niedostępne w standardowych projektach deweloperów. Wyjątkiem jest osiedle Bliska Wola, gdzie docelowy lokal kupimy już od 193 000 zł. Przy stawce wynajmu 1 900 zł miesięcznie inwestujący może liczyć na stopę zwrotu z inwestycji na poziomie 9 proc.*

tabelka 1 poprawiona.png

Dla osób poszukujących mieszkań o większej powierzchni atrakcyjną propozycją są dwupokojowe mieszkania na osiedlu Zielona Dolina II. Decydując się na ich zakup, można osiągnąć nawet 7 proc. rentowności. Lokale o powierzchni ok. 40 mkw. kosztują 230 000 zł. Przy stawce wynajmu 1 500 zł miesięcznie inwestujący może liczyć na stopę zwrotu z inwestycji na poziomie właśnie 7proc.*

tabelka 2.png

Zielona Dolina to osiedle powstające na warszawskiej Białołęce, która jest najprężniej rozwijającą się dzielnicą w Warszawie. Już teraz mieszkańcy mają zapewniony dostęp do wszelkich potrzebnych punktów usługowo-handlowych oraz szybką komunikację z centrum i dojazd do metra. Inwestycje w rozwój i planowana rozbudowa szlaków komunikacyjnych mają wpływ na wzrost cen mieszkań w tej okolicy, świetnie rokując osobom, które zdecydują się na zakup właśnie teraz. 

Właściciele mieszkań, którzy nabyli je przed laty i zdecydowali się je wynajmować, dzisiaj otwarcie mogą przyznać, że był to słuszny wybór. Szybki wzrost cen lokali pozwolił im na spory zarobek oraz na stały, comiesięczny przypływ gotówki.

Inwestycja w nieruchomości stała się alternatywą dla lokat bankowych czy spekulacji giełdowych, przynosząc większy i pewny zysk. Coraz więcej osób posiadających gotówkę czy też zdolność kredytową, decyduje się na inwestycję w nieruchomości. Jest to również bezpieczna opcja dla osób, które myślą o przyszłej emeryturze i chcą zabezpieczyć swoją przyszłość w obawie o pogorszenie standardu życia. Tym bardziej, że obsługa wynajmu nie jest już problemem. Jeśli nie chcemy lub nie możemy sami zająć się obsługą wynajmu, możemy zlecić ją zewnętrznej agencji. Powstało wiele firm wyspecjalizowanych w obsłudze wynajmu długo- i krótkoterminowego, które wyręczają właścicieli z konieczności poszukiwania najemców, dbania o czystość, obsługę i bieżące naprawy.

 

[1]  Źródło: http://blog.homebroker.pl/2017/06/rentownosc-najmu-w-najwiekszych.html

  • Wyliczenia dotyczą lokalu w stanie deweloperskim. Średni koszt wykończenia mieszkania wynosi ok. 10% wartości lokalu.

O J. W. Construction

 

J.W. Construction Holding S.A. – jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2007 r.  Obecny w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Gdyni i Szczecinie a także za granicą. Lider na stołecznym rynku mieszkaniowym, gdzie prowadzi działalność od 1993 r. Laureat wielu nagród i wyróżnień  (m. in. Deweloper Roku 2015, QI order – zarządzanie najwyższej jakości, Laur Konsumenta, Top Marka 2011, Polski Herkules 2011), zwycięzca opracowanego przez Eurobuild CEE rankingu największych deweloperów w Europie Środkowej i Wschodniej. Generalny wykonawca większości własnych inwestycji. Aktywny także na rynku nieruchomości komercyjnych i luksusowych, m.in. jako właściciel i operator sieci Hoteli 500, Czarny Potok Resort&Spa, Hotel Dana oraz inwestor realizujący projekty aparthotelowo-komercyjne. 

drukuj