Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

J.W. Construction Holding S.A. po I kwartale: duża liczba realizowanych projektów i dobra dynamika sprzedaży

W I kwartale 2017 roku sprzedaż lokali we wszystkich inwestycjach J.W. Construction utrzymała się na stabilnym i zgodnym z założeniami poziomie. Spółka znalazła nabywców na 401 lokali. To o 17% więcej niż w analogicznym okresie roku 2016, kiedy deweloper sprzedał 343 lokale. Przychody netto Grupy w analizowanym okresie były równe 74 mln zł, przy marży brutto ze sprzedaży na poziomie prawie 25%. Natomiast zysk netto wyniósł 2,1 mln zł.

Małgorzata Szwarc-Sroka, Członek Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A. nadzorujący Pion Ekonomiczny i Biuro Relacji Inwestorskich ocenia wyniki Spółki:

Wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2017 roku są odzwierciedleniem przekazanych mieszkań z inwestycji Bernadowo Park w Gdyni, zakończonej w IV kwartale 2016 roku. W sumie w I kwartale przekazano 146 lokali. W następnych miesiącach będzie dużo więcej przekazań, głównie z kończonych w bieżącym roku inwestycji warszawskich (Bliska Wola, Zielona Dolina II) i Nowego Tysiąclecia w Katowicach, które łącznie obejmują prawie 1 500 jednostek. Oczywiście, będzie to miało znaczące przełożenie na przyszłe wyniki Spółki.

W I kwartale Grupa prowadziła budowę dużej liczby projektów na ponad 4 400 lokali. Ta pula tylko z realizowanych już budów stanowi potencjał do przekazań i tym samym możliwości rozpoznania ich w wyniku na najbliższe 3-4 lata. Niezależnie, na bazie posiadanego banku gruntów, Spółka planuje uruchomić nowe inwestycje na blisko 3 200 lokali.

Wykorzystujemy utrzymującą się dobrą koniunkturę na rynku nieruchomości oraz dostosowujemy naszą ofertę do potrzeb klientów i inwestorów. Na posiadanym atrakcyjnym banku gruntów intensywnie przygotowujemy kolejne inwestycje – jeszcze w 2017 roku planujemy rozpoczęcie realizacji projektów na około 2 000 lokali. Ponadto rozszerzamy naszą ofertę obiektów aparthotelowo-komercyjnych. Oprócz realizowanych już kolejnych etapów Woli Invest przy ul. Kasprzaka i zrealizowanego aparthotelu w Alejach Jerozolimskich, w planach są dwa następne projekty: przy ul. Pileckiego na warszawskim Ursynowie oraz przy ul. Spokojnej w Gdyni.

Jako Spółka znajdujemy się obecnie w bardzo dobrym momencie, co jest wynikiem przyjętej strategii. W trakcie budowy jest wiele inwestycji, poziom sprzedaży wszystkich projektów jest w naszej ocenie bardzo dobry i zgodny z naszymi planami, co ma przełożenie na bardzo zadawalające przepływy finansowe.

Istotnym wydarzeniem dla Spółki w I kwartale 2017 roku było pozyskanie finansowania i start budowy apartamentowca Hanza Tower w Szczecinie, nowoczesnego kompleksu ekskluzywnych apartamentów, powierzchni biurowych i komercyjnych. Posiadający 31 kondygnacji wieżowiec będzie najwyższym budynkiem w Szczecinie. Znajdzie się w nim prawie 500 apartamentów i penthouse’ów.

W I kwartale 2017 roku ruszyła także budowa ostatniego etapu osiedla Nowe Tysiąclecie w Katowicach, składającego się z trzech wież na prawie 350 mieszkań. To kontynuacja atrakcyjnego projektu, który otrzymał tytuł Inwestycji na medal w kategorii: Osiedle Przyjazne Rodzinie i tym samym został uznany za najlepszą inwestycję mieszkaniową zrealizowaną w ciągu ostatnich dwóch lat na Śląsku.

Ponadto Spółka rozpoczęła realizację kolejnego etapu osiedla domów jednorodzinnych Villa Campina koło Ożarowa Mazowieckiego. Znajdzie się tam 21 domów w zabudowie szeregowej.

Rozwój segmentu aparthotelowego

Realizacja projektów aparthotelowo-komercyjnych jest jednym z elementów przyjętej przez Spółkę strategii rozwoju. Obecnie J.W. Construction realizuje projekty aparthotelowe w dwóch warszawskich lokalizacjach. Są to Apartamenty Varsovia Jerozolimskie oraz Wola Invest przy ul. Kasprzaka. Dodatkowo w planach na 2017 rok jest realizacja kolejnego etapu przy ul. Kasprzaka, który obejmuje aż 17 000 m2 powierzchni aparthotelowo-usługowej.

Spółka oczekuje na pozwolenie na budowę dwóch kolejnych projektów: aparthotelu przy ul. Pileckiego w Warszawie oraz przy ul. Spokojnej w Gdyni.

O J. W. Construction

J.W. Construction Holding S.A. – jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2007 r.  Obecny w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Gdyni i Szczecinie a także za granicą. Lider na stołecznym rynku mieszkaniowym, gdzie prowadzi działalność od 1993 r. Laureat wielu nagród i wyróżnień  (m. in. Deweloper Roku 2015, QI order – zarządzanie najwyższej jakości, Laur Konsumenta, Top Marka 2011, Polski Herkules 2011), zwycięzca opracowanego przez Eurobuild CEE rankingu największych deweloperów w Europie Środkowej i Wschodniej. Generalny wykonawca większości własnych inwestycji. Aktywny także na rynku nieruchomości komercyjnych i luksusowych, m.in. jako właściciel i operator sieci Hoteli 500, Czarny Potok Resort&Spa, Hotel Dana oraz inwestor realizujący projekty aparthotelowo-komercyjne. 

Relacje z inwestorami
J.W. Construction Holding S.A.

Małgorzata Szwarc-Sroka
Członek Rady Nadzorczej nadzorujący Pion Ekonomiczny i Biuro Relacji Inwestorskich

KONTAKT DLA AKCJONARIUSZY

drukuj