Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Mieszkanie na wynajem – pewny sposób na zarabianie

Do wyboru mamy wiele możliwości na pomnożenie pieniędzy. Możemy zainwestować w akcje, dzieła sztuki czy nawet kolekcjonerskie alkohole. Alternatywą są również bezpieczne, ale nisko dochodowe bankowe konta oszczędnościowe czy lokaty długoterminowe. Jednak w przypadku posiadania czterech ścian, dobrą i sprawdzoną metodą będzie ich wynajęcie. To bezpieczna opcja zapewnienia sobie stałego przychodu.

Właściciele mieszkań, którzy nabyli je przed laty i zdecydowali się je wynajmować, dzisiaj otwarcie mogą przyznać, że był to słuszny wybór. Szybki wzrost cen lokali pozwolił im na spory zarobek oraz na stały, comiesięczny przypływ gotówki. Jednak przed jakąkolwiek inwestycją, warto przeanalizować niektóre z kwestii i odpowiedzieć na kilka pytań.

Komu wynająć mieszkanie?

Każdy poszukujący mieszkania zwraca uwagę na wiele aspektów, jak czynsz, lokalizacja czy standard wykończenia. Przy czym wszyscy mają swoje własne, specyficzne preferencje. Manager z korporacji nie będzie szukał wielopokojowego mieszkania. Wystarczy mu atrakcyjna lokalizacja, która umożliwi mu łatwy dojazd do centrum miasta i miejsce parkingowe. Studenci będą poszukiwać mieszkania dobrze skomunikowanego z uczelnią, gdzie każdy współlokator będzie miał oddzielne wejście do swojego pokoju, a kuchnia będzie wyposażona, np. w zmywarkę. – Mieszkania, które oferujemy dopasowane są do potrzeb nawet najbardziej wymagającego klienta. Osiedle na Bliskiej Woli, naszej flagowej inwestycji znajduje się blisko centrum, więc to odpowiednie miejsce dla tych, którzy lubią życie w mieście, a równocześnie chcą się czuć dobrze i komfortowo po powrocie z pracy  – dodaje Małgorzata Ostrowska, Członek Zarządu i Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Dla rodzin z dziećmi wymarzonym miejscem do zamieszkania będzie Zielona Dolina. – To urokliwy, zielony zakątek, z którego łatwo dojechać do Zalewu Zegrzyńskiego bądź okolic Narwi czy Bugu. W pobliżu znajdują się liczne sklepy, przychodnie i szkoły –  komentuje Małgorzata Ostrowska. Nowe Tysiąclecie w Katowicach to również doskonała lokalizacja dla wszystkich szukających spokoju i kontaktu z naturą. Dużym atutem jest bliskość do centrum, znajdujący się niedaleko Park Śląski, a także ogród zoologiczny i wesołe miasteczko, które jest doskonałą atrakcją dla najmłodszych lokatorów.

O czym pamiętać przy wynajmie?

Mieszkanie warto ubezpieczyć od wydarzeń losowych, a od najemców pobrać zabezpieczenie w postaci zwrotnej kaucji – najlepiej w wysokości o jeden czynsz większej, niż określony w umowie okres wypowiedzenia. Pozwoli to zabezpieczyć fundusze na koszty ewentualnych napraw czy choćby rachunków za wodę i prąd. Nie zapominajmy również, że umowa obejmuje obie strony i jeśli w mieszkaniu wydarzy się poważna awaria, należy najemcom po prostu pomóc.

Zarabianie na wynajmie mieszkania jest określonym prawnie rodzajem działalności i w związku z tym podlega obciążeniom podatkowym. W zależności od naszej indywidualnej sytuacji można wybrać opodatkowanie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub od najmu prywatnego jako dodatkowego źródła dochodów oraz formę rozliczenia z fiskusem (ryczałt lub zasady ogólne).

Warto pamiętać, że obecnie, mieszkania zlokalizowane na osiedlach, z których jest dobry dostęp do głównych arterii komunikacyjnych i rozwijająca się infrastruktura, nie tylko łatwiej wynająć, ale również mogą zyskać z czasem na wartości.

Przydatne linki:

Jak prawidłowo sformułować umowę najmu?

Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie?

Dochody z najmu. Jaką formę opodatkowania wybrać?

Jaki zysk może przynieść wynajem?

J.W. Construction Holding S.A. – jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2007 r.  Obecny w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Gdyni i Poznaniu, a także za granicą. Lider na stołecznym rynku mieszkaniowym, gdzie prowadzi działalność od 1993 r. Laureat wielu nagród i wyróżnień  (m. in. Deweloper Roku 2015, QI order - zarządzanie najwyższej jakości, Laur Konsumenta, Top Marka 2011, Polski Herkules 2011), zwycięzca opracowanego przez Eurobuild CEE rankingu największych deweloperów w Europie Środkowej i Wschodniej. Generalny wykonawca większości własnych inwestycji. Aktywny także na rynku nieruchomości komercyjnych i luksusowych, m.in. jako właściciel i operator sieci Hoteli 500, Czarny Potok Resort&Spa, Hotel Dana oraz inwestor realizujący projekty biurowe i handlowe.

drukuj