Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Jaka jest przyszłość Diesla we flotach przedsiębiorstw?

ARVAL PUBLIKUJE BIAŁĄ KSIĘGĘ DOT. SAMOCHODÓW Z SILNIKIEM DIESLA 

Arval, światowy lider branży leasingu samochodów, dzieli się swoją wiedzą oraz doświadczeniami na temat użytkowania aut z silnikami Diesla. Firma chce wspierać swoich klientów w transformacji flot na bardziej neutralną dla środowiska. Zdaniem ekspertów Arval, z uwagi na dużą liczbę samochodów z tym napędem, ich rola w okresie przejściowym będzie kluczowa. Obecnie pojazdy z tego rodzaju silnikami stanowią aż dwie trzecie samochodów użytkowanych we flotach firmowych w całej Europie.

Nowe alternatywy w kontekście transformacji energetycznej

W listopadzie 2017 r. w Bonn odbył się szczyt klimatyczny ONZ (COP23). Jednym z podjętych podczas spotkania tematów była kwestia samochodów z silnikami Diesla i ich wpływu na środowisko. Arval, włączając się w tą dyskusję, przygotował białą księgę, w której przeanalizowana została obecna sytuacja Diesla w Europie. Dokument zawiera także praktyczne porady, jak dostosować firmowe floty, z tym napędem, do obowiązujących i nadchodzących zmian w prawie.

Arval jest przekonany, że pełna implementacja przepisów, mających zapobiec dalszym zmianom klimatycznym, będzie okresem, w trakcie którego producenci dokonają koniecznych inwestycji pozwalających na produkcję pojazdów z napędami alternatywnymi, dostępnych w przystępnych cenach. W tym samym okresie, poszczególne państwa, będą mogły rozwijać odpowiednią infrastrukturę dla samochodów napędzanych silnikami elektrycznymi.

– Ważnym zadaniem dla nas było zinwentaryzowanie wykorzystywania energii w czasie bezprecedensowych zmian w tym zakresie na całym świecie – wyjaśnia Philippe Bismut, Prezes Zarządu Arval. – To podejście jest korzystne dla naszych klientów; nie tylko wspiera ich w znajdowaniu jeszcze właściwszych rozwiązań, ale również pozwala im bardziej globalnie spojrzeć na przyszłość mobilności.

Arval chce ułatwić swoim klientom implementację proekologicznych rozwiązań poprzez dostosowanie procesów firmy do wciąż zmieniających się regulacji. W tym kontekście  lider w leasingu pojazdów wielu marek zmienił sposób obliczania miernika TCO (całkowity koszt posiadania), włączając w to zasady eko-drivingu oraz wykorzystanie możliwości, jakie daje współużytkowanie pojazdów.

Biała księga Arval dostępna jest tu: Clearing the air around diesel

 

O Arval

Firma Arval powstała w 1989 roku i jest w pełni własnością BNP Paribas. Arval specjalizuje się w pełnoobsługowym leasingu pojazdów. Arval oferuje swoim klientom – dużym przedsiębiorstwom międzynarodowym, małym i średnim przedsiębiorcom oraz wolnym zawodom – dopasowane do nich rozwiązania optymalizujące przemieszczanie się pracowników i outsourcing ryzyka związanego z zarządzaniem flotą. Specjalistyczne doradztwo oraz jakość obsługi, które stanowią podstawę obietnicy Arval wobec klientów, zapewnia ponad 6 400 pracowników w 29 krajach. Łączna flota leasingowana przez Arval składa się z 1 028 142 pojazdów na całym świecie (grudzień 2016 r.). Sojusz Element-Arval Global Alliance to najdłużej działający sojusz strategiczny w branży i światowy lider w zarządzaniu flotą ponad 3 mln pojazdów w 50 krajach. W ramach organizacyjnych BNP Paribas, Arval prowadzi działalność w pionie podstawowej bankowości detalicznej.

www.arval.com

 

O BNP Paribas

BNP Paribas jest czołowym bankiem europejskim o zasięgu międzynarodowym. Jest obecny w 74 krajach i zatrudnia ponad 192 000 pracowników, w tym ponad 146 000 w Europie. Grupa zajmuje kluczowe pozycje w trzech głównych rodzajach działalności: rynki krajowe i międzynarodowe usługi finansowe (ang. Domestic Markets and International Financial Services), gdzie sieci banków detalicznych i usług finansowych obsługuje pion bankowości i usług detalicznych (ang. Retail Banking & Services) oraz bankowość dla przedsiębiorstw i instytucji (ang. Corporate & Institutional Banking), która obsługuje dwie franszyzy: klientów korporacyjnych i inwestorów instytucjonalnych. Grupa pomaga wszystkim swoim klientom (osobom fizycznym, stowarzyszeniom społecznym, przedsiębiorcom, małym i średnim przedsiębiorstwom, korporacjom oraz klientom instytucjonalnym) w realizacji ich projektów dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań: od finansowania przez inwestycje i oszczędności po ochronę ubezpieczeniową. W Europie Grupa działa na czterech rynkach krajowych (w Belgii, Francji, we Włoszech i w Luksemburgu), a BNP Paribas Personal Finance jest europejskim liderem w kredytach konsumpcyjnych. BNP Paribas rozwija swój zintegrowany model bankowości detalicznej w krajach śródziemnomorskich, w Turcji i w Europie Wschodniej, posiada także szeroką sieć w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. W bankowości dla przedsiębiorstw i instytucji oraz działalności w zakresie międzynarodowych usług finansowych BNP Paribas również zajmuje czołowe miejsce w Europie, ma silną pozycję w Ameryce Północnej i Południowej i szybko rośnie w krajach Azji i Pacyfiku.

www.bnpparibas.com

 

drukuj