Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Badania flot samochodowych w Europie i w Polsce: coraz lepsza sytuacja na polskim rynku długoterminowego wynajmu aut

  • Opublikowany został raport Barometr Flotowy 2016, na podstawie badań Corporate Vehicle Observatory.
  • Polscy managerowie flot są największymi optymistami w swojej branży.
  • Stale rośnie wielkość flot firmowych w Polsce.

Wśród polskich menedżerów flot samochodowych panują lepsze nastroje niż u ich europejskich kolegów – to jeden z wielu ciekawych wniosków z badań przeprowadzonych przez niezależną organizację Corporate Vehicle Observatory. Raport z badań publikuje firma Arval, można go pobrać za darmo ze strony www.arval.pl/pl/cvo.

Polscy menedżerowie flot to wyraźnie więksi optymiści niż ich koledzy z innych krajów Unii Europejskiej. To pierwszy wniosek z lektury raportu opracowanego na bazie badań CVO. 40% ankietowanych osób odpowiedzialnych za samochody flotowe w naszym kraju ocenia, że w przeciągu kolejnych lat rynek będzie rósł. Wśród menedżerów w innych krajach Unii Europejskiej podobnego zdania jest aż o 10 pkt procentowych mniej badanych. 

rys 02_A_2016-09-08_01 net-01.jpg 

Rynek długoterminowego wynajmu pojazdów (CFM) utrzymuje się na stabilnym poziomie. Ten segment rynku w Polsce ma przed sobą jeszcze dużo przestrzeni do rozwoju. W odróżnieniu od nasyconych rynków takich jak Anglia i Francja, w naszym kraju menedżerowie flot wciąż poznają zalety płynące z Full Service Leasingu, czyli finansowania pojazdów z kompleksową obsługą. Widać to po rosnącym zainteresowaniu tą metodą finansowania wśród firm z segmentu MŚP. 

Polskie floty firmowe są co prawda wciąż statystycznie mniejsze niż w innych krajach Unii, ale ich wielkość stale rośnie. Z raportu dowiadujemy się także, że coraz częściej firmy wykorzystują ekologiczne (i ekonomiczne) paliwo LPG – stosuje je już blisko jedna czwarta przedsiębiorstw. W innych krajach Europy w tylko 5% flot znajdziemy pojazdy na LPG.

rys 03_2b net-01.jpg

Grzegorz Szymański, Prezes firmy Arval, komentuje najważniejsze wnioski płynące z raportu aportu Barometr Flotowy 2016:

 

To tylko wybrane wnioski z raportu, który w całości i za darmo można pobrać ze strony arval.pl. W najbliższym czasie opublikowane zostaną dodatkowe opracowania poświęcone finansom, bezpieczeństwu, nowoczesnym technologiom i ekologii. Poszerzą one tematykę Barometru Flotowego o analizę analizy wybranych aspektów rozwoju branży CFM.

Informacje uzupełniające:

About Arval :

Firma założona w 1989 roku będąca pełną własnością BNP Paribas, specjalizująca się w długoterminowym wynajmie pojazdów. Arval oferuje klientom – międzynarodowym korporacjom, małym i średnim przedsiębiorstwom – szyte na miarę rozwiązania optymalizujące mobilność pracowników oraz eliminujące ryzyka związane z zarządzaniem flotą pojazdów. Doradztwo eksperckie oraz wysoka jakość usług, które lezą u fundamentów działalności spółki dostępne są w 28 krajach, gdzie w sumie zatrudnionych jest 5.500 pracowników. Całkowita flota Arval na świecie wynosi obecnie 949.000 pojazdów (dane na grudzień 2015). Arval jest założycielem i członkiem konsorcjum Element-Arval Global Alliance , najdłuższej trwającym jak do tej pory porozumieniem w branży i będącym leaderem w wynajmie długoterminowym z 3 milionową flotą w prawie 50 krajach. W grupie BNP Paribas, Arval należy do pionu Bankowości Detalicznej.
W Polsce Arval istnieje od 1999 roku i obecnie zarządza flotą ponad 17.000 samochodów.

www.arval.com
www.arval.pl


About BNP Paribas:

Grupa BNP Paribas jest obecna w 75 krajach zatrudniając ponad 185.000 pracowników, z czego 145.000 w samej Europie. Zajmuje wysoką pozycję w dwóch kluczowych liniach biznesowych: Bankowość i Usługi Detaliczne oraz Bankowość Korporacyjna i Instytucjonalna. W Europie grupa jest liderem pożyczek dla osób fizycznych na 4 rynkach: w Belgii, Francji Włoszech i Luksemburgu. Grupa BNP Paribas rozwija także model zintegrowanej bankowości detalicznej w krajach śródziemnomorskich, w Turcji, w Europie Wschodniej i w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. W kategorii Bankowości Korporacyjnej i Instytucjonalnej oraz Międzynarodowych Usług Finansowych, BNP Paribas cieszy się także najwyższymi pozycjami w Europie oraz silną pozycją w obu Amerykach i solidnym, szybko wzrastającym biznesem w regionie Azji i Pacyfiku.

www.bnpparibas.com

drukuj