Komunikat prasowy

Polska firma wesprze gospodarza Expo 2017

Grupa Engave podpisała kontrakt na kompleksowe wdrożenie systemu informacji pasażerskiej transportu publicznego w Astanie. System multimedialnej informacji pasażerskiej obejmie m.in. autobusy, przystanki autobusowe oraz nośniki CityTV.

Grupa Engave systematycznie rozwija działania na rynkach zagranicznych – Kontrakt z Kazachstanem to pierwszy tak duży zagraniczny projekt. Popyt na nowoczesne technologie na rynkach wschodnich rośnie dynamicznie. Dla nas to duża szansa. Mamy nadzieję, że już wkrótce podpiszemy kolejne umowy – mówi Dominik Żochowski, prezes Engave.

Perspektywy współpracy są optymistyczne. W rankingu Doing Business publikowanym przez World Bank Group, Kazachstan w 2017 roku zajął 35. pozycję, awansując z 51. miejsca. Wystawa Expo Astana 2017 to jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń. Potrwa od 10 czerwca do 10 września. Organizatorzy spodziewają się, że Expo odwiedzi 5 milionów gości.

Wyzwanie dla grupy

W ramach współpracy z Kazachstanem Engave zrealizuje unikatowy w skali kraju wschodniego projekt. Umowa przewiduje między innymi doposażenie 908 autobusów miejskich w jednolity system dystrybucji informacji pasażerskiej oraz reklam. Ponadto zakres prac obejmuje instalację na 200 przystankach standów informacyjnych, tzw. iSTOPów – nośników informacji i reklam outdoorowych. Każdy iSTOP będzie wyposażony w dwa monitory LCD. Wszystkie nośniki zostaną zintegrowane za pomocą jednego systemu.

– Po zainstalowaniu nośników informacji i reklam kolejnym etapem będą prace integratorskie. Zajmiemy się budową centrum zarządzania systemem telewizji informacyjno-reklamowej typu CityTV, który umożliwia skuteczne zarządzania reklamą i informacją w przestrzeni publicznej. Stworzymy również centrum zarządzania zintegrowaną komunikacją publiczną. Dzięki temu komunikacja miejska w Astanie będzie w stanie sprawnie obsługiwać wszystkich podróżujących, w tym gości Astana Expo 2017 – komentuje Marcin Figiel, CEO ENGAVE INTERNATIONAL LTD, firmy córki należącej do informatycznej spółki Engave.

Długoterminowy kontrakt

Kontrakt zrealizuje konsorcjum w składzie Engave sp. z o.o. oraz Engave International. Konsorcjum będzie miało wyłączność na obsługę rynku reklamowego w przestrzeni publicznej związanej z transportem publicznym przez okres 7 lat.

O Engave

Engave dostarcza kompleksowe rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa, przechowywania danych oraz wirtualizacji, optymalizując koszty obsługi IT dla swoich klientów. Oferta firmy składa się z precyzyjnie wybranych, unikatowych technologii pochodzących od skrupulatnie dobranych dostawców oraz opracowanych przez własny dział badań i rozwoju.

Engave oferuje kompleksową obsługę: proponuje, prezentuje, testuje, wdraża i serwisuje rozwiązania. Jako jedyna w Polsce firma posiada w pełni wyposażone laboratorium rozwiązań infrastrukturalnych Engave Performance Lab, gdzie jest w stanie odtworzyć błędy, które wystąpiły w środowisku produkcyjnym oraz je przeanalizować bez narażania systemów klienta. 

drukuj